بهترین روشن کننده پوست و مشخصات بهترین سرم ها و کرم های روشن کننده

بهترین روشن کننده پوست و مشخصات بهترین سرم ها و کرم های روشن کننده

بررسی ترکیبات بهترین سرم ها و کرم های ضد لک و روشن کننده روز دنیا

همه مراحل و روتین های مراقبت از پوست همیشه باید ایمن باشد اما در حقیقت و در واقعیت اینگونه نیست ، هنگامی که از امنیت پوست صحبت می شود ، معمولا بهترین یا قوی ترین مواد روشن کننده پوست یا سفید کننده پوست و یا روشن کننده صورت که در کرم ها یا سرم های روشن کننده استفاده می شوند سابقه درخشانی ندارند. و می توانیم علت این موضوع را ماده هیدروکینون بدانیم - هیدروکینون یک ماده روشن کننده پوست است که با آلودگی جیوه و اوکرونوز همراه است که در صورت استفاده زیاد از آن و یا دوز بالای آن ، رنگ پوست به رنگهای مایل به آبی و سیاه و سفید تغییر پیدا می کند . عمدتا محصولات حاوی این ماده که در آسیا تولید می شوند پر خطر هستند و ترجیحا نباید استفاده گردد.

نحوه فرمولاسیون محصولات حاوی این ماده و کرم های روشن کننده پوست حاوی هیدروکینون بسیار مهم است ، فرم ها و اشکالی از محصولات حاوی این ماده در آمریکا وجود دارد که دارای دوز و یا مقدار نهایتا 1 تا 2 درصد هستند و هنگامی که در کنار دیگر مواد محافظتی دیگر مورد استفاده قرار میگیرند ، کاملا امن هستند.

بسیاری از محصولات روشن کننده در آسیا که حاوی مواد روشن کننده و سفید کننده پوست هستند ، دارای ترکیباتی التهاب آور هستند ، که استفاده از آنها ، در آمریکا ممنوع است.

با این حال نگران نباشید . بسیاری از مواد روشن کننده پوست هم وجود دارند که کاملا بی خطر هستند و به راحتی در دسترس شما هستند که در ادامه این مطلب موثرترین موارد از این مواد روشن کننده پوست را بررسی می کنیم که اثرات روشن کنندگی و سفید کنندگی آنها کاملا اثبات شده.

1. كوجیك اسید

کوجیک اسید ، بهترین روشن کننده و سفید کننده پوست

كوجیك اسید : کوجیک اسید یک ماده شیمیایی است که از انواع مختلف قارچ ها تولید می شود. همچنین محصول جانبی سس سویای تخمیر شده و شراب برنج است ، این ماده یک ماده روشن کننده طبیعی و یک ماده فعال شفاف کننده پوست است. كوجیك اسید با ساختن آنزیمی که جلوی تولید رنگدانه ملانین در پوست را میگیرد ، باعث روشن تر و سفید تر شدن رنگ پوست شما می شود. امروزه از کوجیک اسید به عنوان یکی از بهترین جایگزین های هیدروکینون در کرم ها و سرم های روشن کننده پوست بسیار استفاده می شود.

در مقایسه با هیدروکینون، کوجیک اسید به نظر می‌رسد که از نظر ایمنی بیشترین سطح ایمنی را داراست.

استفاده از هیدروکینون به صورت طولانی مدت می‌تواند باعث بروز عوارض جانبی ناخوشایندی مانند تیرگی پوست، حساسیت پوستی، خشکی پوست ، التهاب پوستی و درد پوستی شود. این عوارض جانبی در استفاده از کوجیک اسید در مقایسه با هیدروکینون بسیار کمتر به چشم می‌آیند و مطالعات نشان داده که کوجیک اسید از نظر ایمنی برای استفاده در محصولات پوستی بسیار امن‌تر باشد.

مشاهده یک مقاله در خصوص اثرات و فواید کوجیک اسید بر روی پوست

مشاهده یک سرم ضد لک و روشن کننده پوست تخصصی حاوی کوجیک اسید ساخت کشور کانادا با کلیک بر روی تصویر زیر

بهترین و قوی ترین سرم روشن کننده پوست صورت ، کوجیک اسید

هیدروکینون یک ترکیب شیمیایی قوی است که به عنوان یک عامل روشن کننده پوست شناخته می‌شود. این ترکیب از گروه فنلی ها است و در بسیاری از محصولات روشن کننده پوست مانند کرم های روشن کننده پوست، سرم ها و لوسیون ها استفاده می‌شود.

هیدروکینون با کاهش فعالیت آنزیم تیروزیناز، که در تولید ملانین موجود در پوست نقش دارد، باعث کاهش تولید ملانین در پوست می‌شود و در نتیجه پوست را روشن می‌کند. این ترکیب همچنین می‌تواند در درمان لکه‌های پوستی ناشی از آفتاب، لکه‌های پیری و لکه‌های ملانینی کمک کند.

به علت اثرات ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی هیدروکینون، بعضی از محصولات روشن کننده پوست، می‌توانند در درمان آکنه و دیگر آسیب‌های پوستی نیز مفید باشند. با این حال، استفاده نامناسب از هیدروکینون می‌تواند عوارض جانبی ناخوشایندی مانند حساسیت پوستی، تیرگی پوست و پوست خشک را به دنبال داشته باشد.

بنابراین، استفاده از هیدروکینون در محصولات پوستی، باید همراه با رعایت دستورالعمل‌های مصرف و با مشاوره پزشک یا متخصص پوست، انجام گیرد.

2. ویتامین C ، یکی از بهترین روشن کننده های پوست

ویتامین سی C یک ماده بسیار دوست داشتنی و چند منظوره برای پوست است که امروزه در صنعت مراقبت از پوست بسیار بسیار پر کاربرد است. در زیر لیستی از فعالیت ها و خاصیت های این ویتامین قدرتمند آمده است : ( اثرات شگفت انگیز ویتامین سی بر روی پوست )

 • آنتی اکسیدان قوی
 • کلاژن ساز
 • ضد پیری پوست و مبارزه با رادیکال های آزاد
 • سفید کننده و روشن کننده پوست
 • ایجاد استحکام و سفت شدن پوست
 • محافظت از پوست در برابر آلودگی ها و عوامل استرس زای محیطی

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی در مراقبت از پوست است. وکسلر یک متخصص زیبایی و پوست می گوید: " ویتامین سی C تولید کلاژن در پوست را تقویت می کند ، که این ماده می تواند باعث ضخیم شدن لایه درم پوست شود ، همچنین ویتامین سی یک ضد چروک است و به کاهش خطوط و چین و چروک های ریز  پوست و داشتن پوستی جوان و محکم کمک می کند. علاوه بر این ، ویتامین C یک آنتی اکسیدان است ، به این معنی که از سلول های پوست در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و اشعه ماورا بنفش خورشید ( UV ) و همچنین آلودگی های محیطی محافظت می کند.

معرفی یک سرم ویتامین سی 20% با کیفیت ساخت کشور کانادا برگرفته از سلول های بنیادی

سرم ویتامین سی 20% تایتان کازمتیک ساخت کشور کانادا دارای آخرین استاندارد های روز دنیا در فرمولاسیون محصولات ویتامین سی است که حاوی ویتامین ای و فرولیک اسید با مشخصات زیر می باشد : ( جهت مشاهده این سرم روشن کننده قوی پوست بر روی تصویر کلیک کنید )

 • 20% ویتامین سی پایدار به فرم سدیم آسکوربیل فسفات
 • استفاده از تکنولوژی سلول های بنیادی
 • حاوی هیالورونیک اسید
 • حاوی ویتامین ای
 • حاوی آب برگ آلوورا
 • حاوی فرولیک اسید
 • و دیگر آنتی اکسیدان های قوی ...

سرم ویتامین سی تایتان کازمتیک ساخت کانادا بهترین روشن کننده پوست صورت

هنگامی که صحبت از لک های پوستی و درمان لک های پوستی می شود ، توجه داشته باشید که قدرت کوجیک اسید در درمان انواع لک های پوستی و روشن کردن پوست نسبت به ویتامین سی بیشتر است.

3. آلفا-آربوتین

آلفاآربوتین بهترین کرم یا سرم روشن کننده پوست صورت

یکی دیگر از روشن کننده های طبیعی و فعال پوست است. آلفا آربوتین ، یکی از مواد روشن کننده است که توسط طبیعت تولید می شود و در برگهای گیاهانی نظیر توت فرنگی یافت می شود. هنگامی که این ماده در محصولات مراقبت از پوست با غلظت 1 تا 2٪ استفاده شود ، آلفا-آربوتین می تواند رقیبی برای موثرترین روشن کننده های پوستی باشد. به طور مشابه مانند کوجیک اسید ، آلفا-آربوتین نیز با مهار آنزیم های تیروزیناز پوست ، به روشن شدن آن کمک می کند.

4- نیاسینامید

فواید و خواص نیاسینامید به عنوان یک روشن کننده قوی پوست صورت

هنگامی که به دنیای مراقبت از پوست وارد می شوید ، حتما این ماده بسیار معروف و قوی را خواهید شنید ، نیاسین آمید یا نیاسینامید همچنین با عنوان پرو ویتامین B3 شناخته می شود ، این ماده یک آنتی اکسیدان قوی ، متعادل کننده میزان سبوم یا چربی پوست ( کم کننده چربی اضافی پوست ) ، ضد آکنه ، ضد التهاب پوست ، تقویت کننده سرامید و… و در عین حال یک ضد لک و روشن کننده پوست بسیار قوی و موثر است. نیاسینامید هنگام جفت شدن با N-استیل گلوکوزامین ، حتی عملکرد بهتری خواهد داشت.

مطالعه یک مقاله کامل در خصوص فواید و خواص نیاسینامید برای پوست

5- گلوتاتیون

سرم یا کرم گلوتاتیون به عنوان یک روشن کننده پوست قوی

گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان بالقوه و قوی است که حتی می توان آن را به فرم مکمل غذایی نیز مصرف کرد. گلوتاتیون ، در واقع یک شریک زندگی فوق العاده برای ماده مشهور سفید کننده و روشن کننده پوست یعنی کوجیک اسید است. در حالی که مطالعات نشان می دهد استفاده موضعی از گلوتاتیون بر روی پوست بی خطر است ، اما میزان استفاده از آن و سرعت روشن کردن پوست با استفاده از این ماده ، هنوز دقیق مشخص نیست. به همین دلیل ، اطمینان حاصل کنید که کرم یا سرم روشن کننده پوست که برای روشن شدن پوستتان انتخاب می کنید حاوی گلوتاتیون به همراه یکی دیگر از مواد روشن کننده پوست موجود در این لیست است.

6. آزلائیک اسید

اجازه ندهید که کلمه اسید شما را بترساند ، آزلائیک اسید همان pH سطح پوست شماست ، pH آن برابر با 5.5 است که کمی اسیدی است. اسید آزلائیک بیشتر به دلیل توانایی های خود برای کمک به التیام و بهبود روزاسه مشهور است - روزاسه همان قرمزی مزمن پوست به همراه سوزش و پوسته پوسته شدن است . با این حال ، اسید آزلائیک همچنین یک ماده مؤثر در روشن کنندگی پوست است. هنگامی که این ماده ار محصولات پوستی استفاده می شود ، نه تنها به رنگ پوست شما کمک می کند ، بلکه این ماده به پاکسازی پوست نیز کمک می کند.

7. گلیکولیک اسید به عنوان یکی از بهترین روشن کننده های صورت

گلیکولیک اسید یکی از بهترین روشن کننده ها و ضد لک قوی پوست صورت

اکثر مردم می دانند که اسید گلیکولیک به عنوان یک ماده لایه بردار عمل می کند ، اما خیلی از افراد هنوز نمی دانند که اسید گلیکولیک همچنین می تواند به روشن شدن پوست نیز کمک کند و یکی از بهترین مواد روشن کننده پوست است. در حالی که بسیاری از مواد موجود درلیست مواد روشن کننده این مقاله با مهار سنتز ملانین کار می کنند ، اسید گلیکولیک تلاش می کند که سرعت از بین رفتن رنگدانه ملانین سریع تر شود. اسیدهای گلیکولیک با لایه برداری پوست ، به تسریع چرخه سلولی و طبیعی پوست و بازسازی پوست کمک می کند. لایه برداری غیر یکنواخت می تواند باعث نا منظم شدن و عدم یکنواختی رنگ پوست شود ، بنابراین گلیکولیک اسید می تواند به طور چشم گیری نتایج روشن کننده های مستقیم پوست مانند کوجیک اسید را افزایش دهد. امروزه از اسید گلیکولیک در بسیاری از کرم ها یا سرم های روشن کننده پوست استفاده می شود.

سرم ضد لک و روشن کننده پوست تایتان حاوی کوجیک اسید و سرم رتینول این برند ، هر دو حاوی گلیکولیک اسید نیز می باشند ، بنابراین این محصولات از بهترین محصولات روز دنیا دارای آخرین فرمولاسیون در درمان انواع لک های پوستی می باشند.

مشاهده یک مقاله در مورد خواص گلیکولیک اسید برای پوست

8- اسید لینولئیک

اگرچه ممکن است در مورد اسید لینولئیک چیزی نشنیده باشید ، مطمئناً در مورد روغنهای گیاهی طبیعی حاوی اسید لینولئیک شنیده اید - روغن هایی مانند روغن گل رز، روغن هسته انگور و روغن گل پامچال. اسید لینولئیک هم مانند اسید گلیکولیک می تواند به تسریع در چرخه طبیعی سلولی پوست کمک کند . همچنین مطالعات جدید حاکی از آن است که اسید لینولئیک می تواند تولید رنگدانه ملانین را به طور مستقیم سرکوب کند. این ماده یکی دیگر ازمواد فعال طبیعی است که دارای توانایی های قابل توجهی در روشن کردن و سفید کردن پوست است.

9 - ماندلیک اسید

اسید ماندلیک نوعی از آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است که می تواند فواید زیادی برای لک های پوستی داشته باشد. اسید ماندلیک یک لایه بردار ملایم است که با از بین بردن لایه بالایی سلول های مرده پوست عمل می کند، که می تواند با افزایش رشد سلول های جدید و سالم پوست، به کاهش لک های پوستی کمک کند. همچنین با افزایش سرعت چرخه سلولی ماندلیک اسید در از بین بردن چین و چروک های ریز  و همچنین داشتن پوستی روشن و شاداب ، بسیار موثر است. ماندلیک اسید به دلیل خاصیت های  ضد باکتریایی که دارد همچنین از تشکیل جوش های پوستی جلوگیری می کند.

10. توت کاغذی ( Paper Mulberry )

توت کاغذی به عنوان یکی از بهترین روشن کننده پوست

عصاره توت فرنگی ماده ای طبیعی است که به مرور در حال معروف شدن است. منابعی حتی بر این باورند که عصاره توت کاغذی حتی می تواند اثر روشن کنندگی بهترین در مقایسه با ماده بحث بر انگیز هیدروکینون داشته باشد . عصاره توت کاغذی همچنین به عنوان ماده پاک کننده سوپراکسید می تواند در محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد و تشکیل لک های پوستی ناشی افزایش سن و آلودگی بسیار موثر باشد.

11. عصاره شیرین بیان

عصاره شیرین بیان یک ماده محبوب در محصولات مراقبت از پوست است که به دلیل خاصیت روشن کنندگی و ضد لکی پوست بسیار شناخته شده است. این عصاره از ریشه گیاه شیرین بیان که حاوی ترکیبی به نام گلابریدین است به دست می آید. نشان داده شده است که گلابریدین از تولید ملانین، رنگدانه ای که به پوست رنگ می دهد، جلوگیری می کند و می تواند به کاهش لک های پوستی ، تیرگی و رنگ ناهموار پوست کمک کند. عصاره شیرین بیان علاوه بر خاصیت روشن کنندگی پوست، دارای خواص ضد التهابی نیز می باشد که می تواند به تسکین و آرام کردن پوستی که تحریک و یا ملتهب شده کمک کند. توجه به این نکته مهم است که در حالی که عصاره شیرین بیان به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود، اما می تواند باعث تحریک پوست در برخی افراد، به ویژه آنهایی که پوست بسیار حساسی دارند، شود. مانند هر ماده جدید مراقبت از پوست، همیشه بهتر است یک محصول را قبل از استفاده بر روی کل صورت ابتدا در یک قسمت کوچک آزمایش کنید.

عصاره شیرین بیان به عنوان یک ضد لک و روشن کننده قوی

12. رتینول

رتینول چه کار می کند: رتینول نوعی ویتامین آ A است و به عنوان ترکیب اصلی در بسیاری از درمان های ضد لک و روشن کننده قوی امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. رتینول به عنوان یکی از بهترین روشن کننده های پوست ، به ویژه در مبارزه با هایپرپیگمانتاسیون با تشویق و یا تحریک گردش سلول ها و آوردن سلول های سالم تر و جدیدتر به سطح پوست ، سلول ها قدیمی و یا سلول های مرده را پاکسازی می کند و به روشن تر شدن پوست و شفاف تر شدن و در نتیجه از بین رفتن لک های پوستی کمک می کند.

نحوه استفاده: ترتینوئین که یک شکل قوی از رتینول است - امروزه با تجویز پزشک در غلظت 1 و 0.05 در دسترس است نسخه های ملایم تری نیز مانند رتینیل پالمیتات و رتینالدهید را می توان بدون نیاز به نسخه پزشک امروزه تهیه و استفاده کرد ، مانند سرم رتینول تایتان کازمتیک ساخت کشور کانادا. برای اینکه بهترین نتیجه را از رتینول بگیرید بهتر است از رتینول به مدت 3 تا 6 ماه استفاده کنید . توجه داشته باشید که از استفاده از رتینول و محصولات حاوی این ماده در بارداری خودداری کنید ، زیرا رتینوئیدها ممکن است باعث نقایص مادرزادی شوند.

معرفی یک سرم رتینول 1% ساخت کشور کانادا به عنوان یکی از بهترین روشن کننده های پوست صورت

سرم رتینول تایتان کازمتیک ساخت کشور کانادا حاوی 1% رتینول یکی از با کیفیت ترین سرم های روشن کننده و ضد لک پوست است که می تواند به طیف وسیعی از مشکات پوستی پاسخ دهد ، قابلیت های سرم رتینول تایتان به شرح زیر است :

رتینول را می توان استاندارد طلایی و یکی از تاثیر گذار ترین مواد حال حاضر در صنعت مراقبت از پوست و بهترین روشن کننده های پوست دانست

جزئیات این سرم روشن کننده پوست رتینول به عنوان یکی از بهترین روشن کننده های پوست صورت را می توانید با کلیک بر روی تصویر زیر ببینید و مطالعه کنید

سرم رتینول ، بهترین سرم روشن کننده پوست صورت

راهنمای خرید و انتخاب بهترین سرم یا کرم روشن کننده و ضد لک

با توجه به طیف گسترده ای از گزینه های موجود در بازار، انتخاب یک محصول روشن کننده یا سفید کننده پوست که ایمن و موثر باشد ، می تواند چالش برانگیز باشد. در ادامه ، چندین نکته برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه در خصوص انتخاب و خرید یک محصول روشن کننده خوب برای شما فراهم آورده ایم :

نوع پوست و مشکلات پوست خود را بشناسید: تعیین کنید که آیا پوست شما چرب ، خشک یا حساس است و سپس مشکلات خاصی را که می خواهید به آنها رسیدگی کنید را بررسی کنید، مانند نوع لک پوستتان شامل ملاسما یا لکه های ناشی از افزایش سن . دانستن نوع پوست و مشکلات پوستی خودتان به شما کمک می کند تا محصولی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

مواد فعال یک محصول را مورد بررسی قرار دهید : با مواد رایج مورد استفاده در محصولات روشن کننده و سفید کننده پوست مانند هیدروکینون ، کوجیک اسید ، اسید گلیکولیک ، آربوتین و ویتامین سی C آشنا شوید. فواید، عوارض جانبی بالقوه و هرگونه منع مصرف آنها را بدانید.

فهرست مواد تشکیل دهنده محصول روشن کننده و ضد لک خود را بررسی کنید: همیشه لیست مواد تشکیل دهنده هر محصولی را که در نظر دارید بخوانید. از محصولات حاوی مواد مضر مانند جیوه، استروئیدها یا غلظت بالای هیدروکینون خودداری کنید که می تواند عوارض جانبی شدید و آسیب طولانی مدت ایجاد کند.

از برندهای معتبر انتخاب و خرید کنید : محصولاتی را از برندهای معتبر انتخاب کنید که در مورد مواد تشکیل دهنده ، فرآیندهای تولید و استانداردهای ایمنی شفاف باشند. به دنبال محصولاتی باشید که تحت آزمایش های بالینی قرار گرفته اند و توسط نهادهای نظارتی مانند FDA یا سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده اند.

نظرات و دیدگاه ها در خصوص آن محصول را در فضای مجازی بخوانید : به دنبال نظرات سایر کاربران با نوع پوست و مشکلات پوستی مشابه خود باشید. این موضوع می تواند بینش ارزشمندی در مورد اثربخشی و عوارض جانبی بالقوه یک محصول خاص ، به شما ارائه دهد.

با یک متخصص پوست مشورت کنید: اگر در مورد انتخاب محصول ضد لک خود مطمئن نیستید ، برای دریافت یک مشاوره حرفه ای با یک متخصص پوست و یا همکاران ما در مه زیبا مشورت کنید. یک متخصص پوست می تواند پوست شما را ارزیابی کند و مناسب ترین محصول یا درمان را بر اساس نیازهای فردی شما توصیه کند.

تست پچ را انجام دهید: قبل از استفاده از هر محصول روشن کننده یا سفید کننده بر روی پوست کل صورت خود، آزمایش پچ را روی ناحیه کوچکی از پوست، ترجیحاً پشت گوش یا بازو داخلی انجام دهید تا هرگونه واکنش آلرژیک یا تحریک را بررسی کنید.

در استفاده از محصول ضد لک خود صبور و منظم باشید: محصولات روشن کننده و سفید کننده پوست اغلب به زمان نیاز دارند تا نتایج را به خوبی نشان دهند. با پیروی از دستورالعمل های استفاده که توسط تولید کننده توصیه شده ، صبور باشید و با برنامه منظم پیش بروید . با این حال، اگر هر گونه واکنش نامطلوب را تجربه کردید یا اگر پوست شما پس از یک دوره معقول بهبود نیافت، مصرف را قطع کرده و با یک متخصص پوست مشورت کنید.

به یاد داشته باشید که ایمنی و اثربخشی محصولات روشن کننده و سفید کننده پوست می تواند متفاوت باشد ، بنابراین تصمیم گیری آگاهانه و اولویت دادن به سلامت پوست بسیار مهم است.

منبع :

https://www.privatelabelskincareflorida.com/blog/2019/4/2/top-10-safe-skin-lightening-ingredients

همچنین بخوانید :


سوالات متداول

بهترین روشن کننده های پوست باید حاوی چه ترکیباتی باشند ؟

كوجیك اسید ، ویتامین C ، آلفا-آربوتین ، نیاسینامید ، گلوتاتیون ، آزلائیک اسید ، گلیکولیک اسید ، اسید لینولئیک ، توت کاغذی ، رتینول


پیشنهاد مه زیبا برای یک سرم روشن کننده پوست عالی چیست ؟

سرم های کوجیک اسید و ویتامین سی 20 درصد تایتان از جمله بهترین محصولات روشن کننده موجود در بازار با قدرت آبرسانی بالا و ترکیبات کاملا به روز هستند.


محصولات روشن کننده پوست چگونه عمل می کنند؟

محصولات روشن کننده پوست به منظور درمان یا از بین بردن لک های پوستی، یکنواخت تر کردن رنگ ناهموار پوست و هایپرپیگمنتاسیون طراحی شده اند. این محصولات با هدف قرار دادن تولید رنگدانه ملانین در پوست عمل می کنند تا به یکنواخت شدن پوست و ایجاد ظاهری درخشان تر و شاداب تر کمک کنند.


رایج ترین ترکیبات یا مواد روشن کننده پوست کدامند ؟

رایج ترین ترکیبات یا مواد در محصولات روشن کننده پوست عبارتند از ویتامین سی C، کوجیک اسید ، آربوتین، نیاسینامید و هیدروکینون. این مواد با مهار تولید ملانین یا تقویت گردش سلولی به درمان لک های پوستی و یا تیرگی پوست کمک می کنند.


آیا استفاده از محصولات روشن کننده پوست بی خطر است؟

اکثر محصولات روشن کننده پوست برای استفاده بی خطر هستند، اما برخی از مواد ممکن است باعث تحریک یا حساسیت پوست در برخی افراد شوند ( افراد دارای پوست حساس معمولا ). ترکیباتی مانند هیدروکینون ، رتینوئید ها و یا حتی ویتامین سی در دوز بالا . مهم است که هر محصول جدیدی را قبل از استفاده بر روی کل صورت در قسمت دیگری از بدن تست شود و یا بر روی ناحیه کوچکی از پوست صورت تست گردد .


چه مدت طول میکشد تا نتیجه استفاده از محصولات روشن کننده نمایان شود ؟

مدت زمانی که طول می کشد تا نتایج محصولات روشن کننده پوست را مشاهده کنید، به محصول و نوع پوست شما بستگی دارد و می تواند متفاوت باشد . برخی از افراد ممکن است طی چند هفته نتایج را ببینند، در حالی که برخی دیگر ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بهبود قابل توجهی را مشاهده کنند.


آیا سرم ها یا کرم های روشن کننده صورت برای انواع پوست مناسبند ؟

اکثر محصولات روشن کننده پوست به منظور استفاده در انواع پوست فرموله شده اند، اما مهم است که محصولاتی را انتخاب کنید که متناسب با نوع پوست و نگرانی شما باشد. اگر پوست حساسی دارید، ممکن است بهتر باشد محصولاتی را انتخاب کنید که بدون عطر و الکل باشند و به طور اختصاصی برای پوست های حساس فرموله شده باشند.


آیا می توان از دیگر محصولات پوستی نیز در کنار محصولات روشن کننده صورت استفاده کرد ؟

بله، محصولات روشن کننده پوست را می توان همراه با سایر محصولات مراقبت از پوست استفاده کرد، اما لایه بندی صحیح یا ترتیب استفاده صحیح از آنها بسیار مهم است. محصولات روشن کننده پوست را باید بعد از پاکسازی و تونر ها ، و قبل از مرطوب کردن ( مرطوب کننده ) و ضد آفتاب استفاده کنید.


آیا اثر سرم یا کرم روشن کننده پوست دائمی است ؟

محصولات روشن کننده پوست می توانند به کاهش لکه های تیره و یا درمان و از بین بردن کامل آنها کمک کنند، اما دائمی نیستند. برای حفظ نتایج، باید استفاده از محصول ضد لک و روشن کننده خود را ادامه دهید یا یک روتین مراقبت از پوست صحیح را دنبال کنید که شامل لایه برداری منظم ، شستشوی روزانه پوست ، مرطوب کردن و استفاده منظم از کرم ضد آفتاب است.


عوارض جانبی استفاده از محصولات روشن کننده پوست کدامند ؟

برخی از افراد ممکن است هنگام استفاده از محصولات روشن کننده پوست، عوارض جانبی مانند قرمزی، سوزش یا لایه برداری را تجربه کنند. این موارد بیشتر در مورد محصولاتی که حاوی مواد قوی تری مانند هیدروکینون هستند رایج است. مهم است که دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید و در صورت مشاهده هر گونه واکنش نامطلوب، استفاده از محصول را متوقف کنید.


آیا می توان از محصولات روشن کننده پوست در دوران بارداری یا در دوران شیردهی استفاده کرد؟

توصیه می شود از مصرف محصولات روشن کننده پوست حاوی هیدروکینون در دوران بارداری یا شیردهی خودداری شود. از برخی مواد دیگر مانند رتینوئیدها نیز باید در این مدت اجتناب شود. بهتر است قبل از استفاده از محصولات مراقبت از پوست در دوران بارداری یا شیردهی با پزشک یا یک متخصص زیبایی مشورت کنید.


آیا جایگزین های طبیعی برای محصولات روشن کننده پوست وجود دارد؟

برخی از مواد طبیعی مانند ریشه شیرین بیان، زردچوبه و آب لیمو خاصیت روشن کنندگی پوست دارند. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که مواد طبیعی نیز می توانند باعث تحریک یا حساسیت پوستی در برخی افراد شوند. بهتر است قبل از استفاده از هر ماده طبیعی جدید بر روی کل صورت ابتدا در قسمت های دیگر بدن تست شود. مه زیبا این روش های طبیعی و سنتی را توصیه نمی کند و بهتر است از محصولاتی استفاده گردد که دارای فرمولاسیون استاندارد و به روز باشند و در بهترین آزمایشگاه ها تحت نظر متخصصین فرموله شده باشند.


آیا می توان از محصولات روشن کننده پوست برای درمان جای جوش استفاده کرد؟

محصولات روشن کننده پوست می توانند به درمان جای جوش نیز کمک کنند، اما ممکن است درمان جای جوش در مقایسه با درمان لک های ناشی از آفتاب سوختگی، بیشتر طول بکشد. به منظور درمان یا از بین بردن لک های باقی مانده از جوش ، بهتر است محصولاتی را انتخاب کنید که حاوی موادی مانند ویتامین C، نیاسینامید یا کوجیک اسید هستند، این مواد می توانند به محو شدن جای جوش یا آکنه در طول زمان کمک کنند.

بر چسب ها :
به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید