میسلار واتر چیست و چه کاربردی برای پوست صورت دارد ؟ چگونه به پوست کمک می کند ؟ فواید آن برای پوست صورت

میسلار واتر چیست و چه فواید و کاربردی برای پوست دارد ؟ تفاوت آن با تونر

میسلار واتر چیست ؟ چه کاربردی و فوایدی دارد ؟ مزایا و ضرر ها و عوارض جانبی میسلار واتر برای پوست صورت ، تفاوت آن با تونر چیست ؟

میسلار واتر یا آب میسلار یک محصول مراقبت از پوست چند منظوره است که به یکی از موارد محبوب علاقه مندان به زیبایی تبدیل شده است.

این ترکیب با استفاده از آب تصفیه شده ، مرطوب کننده هایی مانند گلیسیرین و سورفاکتانت های ملایم ساخته می شود که ترکیباتی هستند که برای پاکسازی پوست استفاده می شوند.

مشاهده یک مقاله در خصوص لایه برداری و پاکسازی پوست

مولکول های این سورفاکتانت های ملایم به هم می پیوندند و میسل ها را تشکیل می دهند ، نوعی ساختار شیمیایی کروی که به بیرون کشیدن کثیفی و چربی از پوست کمک می کند  ( مشاهده منبع معتبر )

میسلار واتر نه تنها ملایم است بلکه در از بین بردن آلودگی ، آرایش و چربی های اضافی پوست نیز بسیار موثر است و به شما کمک می کند تا منافذ و پرز های پوست را پاکسازی کنید.

به علاوه ، این ترکیب فاقد الکل است و در عین حال باعث کاهش تحریک و التهابات پوست شده ، وهمچنین پوست را نرم و لطیف کرده و تغذیه و تقویت می کند.

در اینجا 5 مزیت یا فایده و کاربرد میسلار واتر برای شما آورده شده است.

1 – میسلار واتر مرطوب کننده پوست است

اکثر انواع میسلار واتر ها دارای ترکیبات آبرسان مانند گلیسیرین هستند که تحقیقات نشان داده است به پوست کمک می کند تا رطوبت را به طور موثرتری حفظ کند.

در یک مطالعه ، نشان داده شده که استفاده از گلیسیرین بر روی پوست دارای التهاب ، به بازگرداندن رطوبت پوست و تقویت عملکرد طبیعی سیستم ایمنی پوست منجر شده و این تحقیق آن را بسیار موثر دانسته است. ( مشاهده منبع )

در یک بررسی دیگر گزارش شده است که گلیسیرین می تواند به بهبود زخم های پوستی کمک کند ، از شما در برابر التهاب های پوستی محافظت کرده و در صورت استفاده موضعی ، هیدراتاسیون  یا آبرسانی را بهبود می بخشد ( مشاهده منبع معتبر )

علاوه بر این ، سورفاکتانت های موجود در آب مایسل بسیار ملایم است که پوست را به نسبت دیگر شوینده ها ، کمتر دچار تحریک و یا التهاب می کند ، این موضوع باعث می شود که میسلار واتر گزینه مناسبی برای افرادی باشد که پوست خشک و حساسی دارند ( مشاهده منبع معتبر )

خلاصه

میسلار واتر حاوی گلیسیرین است که می تواند به آبرسانی پوست کمک کند. همچنین این ماده حاوی سورفاکتانت هایی است که برای افرادی که پوست خشک دارند بسیار ملایم بوده و باعث التهاب و تحریک پوست آنها نمی شود.

2 - آلودگی ها ، ناخالصی ها و چربی های اضافی پوست را از بین می برد

میسلار واتر معمولاً به عنوان پاک کننده صورت برای از بین بردن مواد آرایشی ، کثیفی ها و چربی های اضافی پوست استفاده می شود.

این موضوع به دلیل وجود میسل ها است که ترکیباتی هستند که در پاک سازی آلودگی و چربی های پوست بسیار موثر هستند. از این رو میلسلار واتر به شفافیت پوست کمک می کند.

میسل همچنین می تواند نفوذپذیری پوست شما را افزایش دهد ، به مواد پاک کننده اجازه می دهد تا به لایه های عمیق پوست برسند . هرچه نفوذ پذیری بیشتر شود و پاکسازی پوست به درستی انجام شود ، محصولات مراقبت از پوست دیگری که بر روی پوست استفاده می شود ، اثر گذاری بهتری خواهند داشت و به مراتب بهتر جذب پوست شما خواهند شد.

تحقیقات نشان داده است که گلیسیرین علاوه بر حفظ رطوبت پوست ، نفوذپذیری پوست را نیز افزایش می دهد ، که می تواند اثر بخشی ترکیبات پاک کننده در میسلار واتر را افزایش دهد. ( مشاهده منبع معتبر )

خلاصه

از میسلار واتر برای پاک کردن آرایش ، آلودگی ها و چربی های اضافی پوست استفاده می شود . چندین ماده در میسلار واتر وجود دارند که می توانند نفوذپذیری پوست را افزایش دهند ، و باعث پاکسازی عمقی پوست شوند.

3- میسلار واتر برای انواع پوست مناسب است

آب میسلار کاملاً انعطار پذیر است و تقریبا برای هر نوع پوستی ، مناسب است ، صرف نظر از اینکه شما پوستی خشک ، چرب یا نرمال داشته باشید ، می توانید از میسلار واتر استفاده کنید.

این ترکیب به ویژه برای کسانی که پوست حساس یا مشکل پوستی خاصی مانند روزاسه دارند مفید است ، زیرا این ترکیب فاقد موادی است که می توانند پوست را تحریک و یا ملتهب کنند ، مانند صابون ها و الکل ها ( مشاهده منبع معتبر )

همچنین گلیسیرین که یکی از ترکیبات اصلی موجود در میسلار واتر است ، باعث کاهش التهاب های پوستی می شود.

یک مطالعه نشان داده است که استفاده از گلیسیرین به طور موضعی بر روی پوست باعث کاهش التهاب های پوستی و همچنین کاهش چندین نشانگر التهاب در موش ها شده است. ( مشاهده این مطالعه )

خلاصه

میسلار واتر بر روی هر نوع پوستی قابل استفاده است . این ترکیب می تواند به خصوص برای کسانی که پوست حساسی دارند مفید باشد ، زیرا می تواند به کاهش التهاب ها و حساسیت های پوستی کمک کند.

4 - پوست را شفاف نگه می دارد ( آب میسلار به شفافیت و روشن تر شدن پوست کمک می کند )

آب میسلار می تواند به تمیز نگه داشتن پوست کمک کند ، به ویژه برای کسانی که دارای آکنه ، جوش و یا منافذ باز هستند و یا افرادی که لک های پوستی دارند.

مشاهده یک مقاله در خصوص بستن منافذ باز پوست ...

مشکلات پوستی مانند آکنه و جوش ، اغلب به دلیل مسدود شدن منافذ پوستی ایجاد می شود که می تواند پوست را ملتهب کرده و به جوش تبدیل شود

اگرچه تحقیقات در مورد اثرات آب میسلار هنوز محدود است و زیاد نیست ، اما چندین مطالعه نشان داده است که استفاده از یک شوینده ملایم صورت می تواند به بهبود آکنه و جوش و کاهش جوش های سرسیاه کمک کند.

علاوه بر این ، میسلار واتر را می توان فقط با استفاده از یک پد کتون روی پوست استفاده کرد ، و برای استفاده از آن دیگر نیازی به برس صورت و پارچه های شستشو که می تواند میکروب ها و باکتری ها را گسترش دهد ، نیست.

استفاده از میسلار واتر بر روی پوست صورت ، چه اثرات ، تاثیر یا مزایایی دارد ؟ چه فوایدی دارد ؟

خلاصه

آب میسلار می تواند به از بین بردن آلودگی ها و ناخالصی ها و چربی های پوست کمک کند ، در نتیجه این ترکیب می تواند از جلوگیری از انسداد منافذ و پرز های پوست و همچنین جلوگیری از تشکیل جوش ها و آکنه و در نتیجه داشتن پوستی شفاف و شاداب و سالم کمک کند.

5 - قابل حمل و استفاده از آن راحت است

علاوه بر تمام مزایا و فواید گفته شده مرتبط با میسلار واتر ، این محصول قدرتمند ، به راحتی قابل حمل و جا به جایی و قابل استفاده است.

از آنجا که این ترکیب به عنوان پاک کننده و شوینده آرایش و تونر عمل می کند ، نیاز شما را به چندین محصول دیگر برای مراقبت از پوست که می توانند فضای شما در خانه را کم کنند را از بین می برد.

همچنین هنگام جا به جایی در مسافرت ها ، حمل آن بسیار مناسب و راحت است و در شرایطی که ممکن است به آب روان دسترسی نداشته باشید می تواند بسیار مفید باشد.

اندازه های کوچکتر از این محصول نیز برای مواقعی که در حال حرکت هستید یا فضای کمتری دارید در دسترس هستند.

خلاصه

آب میسلار می تواند جایگزین چندین محصول دیگر در برنامه مراقبت از پوست شما شود ، و قابل حمل ، استفاده آسان و راحت است.

عوارض جانبی و معایب بالقوه آب میسلار

اگرچه آب میسلار اغلب به عنوان یک محصول چند منظوره تبلیغ می شود ، اما ممکن است در مورد همه افراد صدق نکند.

به عنوان مثال ، اگرچه این ترکیب یا محصول می تواند برخی از آرایش ها را از بین ببرد ، باز هم ممکن است لازم باشد از یک دستمال مرطوب یا پاک کننده صورت برای پاک کردن کامل آرایش های سنگین و ضد آب استفاده کنید.

عدم حذف صحیح آرایش چشم می تواند به بیماری به نام اختلال عملکرد غده Meibomian (MGD) کمک کند ، که با علائمی مانند ناراحتی چشم ، خشکی و درد مشخص می شود

علاوه بر این ، افرادی که بیماری پوستی خاصی دارند ممکن است برای رفع نیازهای خاص خود به محصولات مراقبت از پوست اضافی نیاز داشته باشند

اگر هرگونه نگرانی در زمینه مراقبت از پوست خود دارید ، بهتر است با یک متخصص پوست معتمد مشورت کنید تا روند مناسب مراقبت از پوست خود را پیدا کند.

خلاصه

اگرچه میسلار واتر اغلب به عنوان یک محصول چند منظوره تبلیغ می شود ، در برخی موارد ممکن است محصولات اضافی نیز در کنار آن لازم باشد. اگردر مورد نحوه مراقبت از پوست خود نگرانی دارید ، حتماً با یک متخصص زیبایی و پوست در این باره مشورت کنید.

نتیجه گیری نهایی در مورد میسلار واتر

میسلار واتر یک محصول مراقبت از پوست است که می تواند به پاکسازی و یکنواخت شدن پوست کمک کند.

این ترکیب ، علاوه بر تقویت آبرسانی به پوست ، از بین بردن آلودگی ها و چربی های اضافی پوست و کمک به تمیز نگه داشتن آن ، برای انواع پوست از جمله پوست های حساس مناسب است.

به علاوه ، این محصول ، قابل حمل بوده و استفاده از آن بسیار راحت و ساده است ، و این موضوع آن را به یک ارزش افزوده در برنامه مراقبت از پوست تبدیل می کند.

منبع :

https://www.healthline.com/nutrition/micellar-water-benefits

به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید