استفاده از آسپرین بر روی پوست چه مزیات و چه خطراتی دارد ؟

استفاده از آسپرین بر روی پوست چه مزیات و چه خطراتی دارد ؟

علم پشت استفاده از آسپرین برای پوست و برای درمان آکنه و جوش

خوانندگان مجلات و وب سایت های زیبایی به احتمال زیاد با این رفع سریع آکنه ها توسط آسپرین آشنا هستند استفاده از آسپرین بر روی پوست ، اثرات استفاده از آسپرین برای پوست ، خطرات ، مضرات ، مزایا ،  قرار دادن آسپرین بر روی صورت ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما در واقع یک پایه علمی برای این درمان خانگی وجود دارد و این به این دلیل است که آسپرین حاوی استیل اسیدسیلیک اسید است ، که مشابه اسید سالیسیلیک است ، ماده ای که در بسیاری از داروهای آکنه موضعی بدون نسخه نیز وجود دارد. اسید سالیسیلیک در اصل از پوست درخت بید گرفته شده است ، به همین دلیل این ماده را در برخی از محصولات طبیعی جوشان نیز پیدا خواهید کرد. این روزها اسید سالیسیلیک در آزمایشگاه تولید می شود اما این ماده هنوز هم خاصیت تسکین دهندگی پوست خود را حفظ می کند. این ماده می تواند اثر خشک کنندگی داشته باشد و به در مقابله با پوست چرب و کم کردن چربی پوست کمک می کند. آسپرین همچنین به عنوان یک ماده ضد التهاب عمل می کند و قرمزی و تورم همراه با جوش ها را بر روی پوست کاهش می دهد.

نحوه استفاده از آسپرین برای درمان جوش و یا آکنه

از آنجا که این یک درمان خانگی است ، هیچ پروتکل و قانونی برای استفاده از آسپرین برای کاهش آکنه وجود ندارد. با این حال ، اکثر رویکردها از همان روند کلی پیروی می کنند:

استفاده از آسپرین بر روی پوست ، اثرات استفاده از آسپرین برای پوست ، خطرات ، مضرات ، مزایا

  • چند قرص آسپیرین را خرد کنید یا از پودر آسپیرین استفاده کنید.آسپیرین خرد شده یا پودر شده را با کمی آب گرم مخلوط کنید (حدود یک قاشق غذاخوری کافیست) تا مرطوب شود.
  • برای اینکه این مخلوط بیشتر شبیه خمیر شود ، چند قطره ژل آلوورا یا عسل نیز به آن اضافه کنید.
  • مخلوط آسپرین را در قسمت های آسیب دیده یا تمام صورت خود بمالید ، دقیقا مثل ماسک هایی که بر روی پوستتان استفاده می کنید.
  • حدود 10 تا 15 دقیقه این ماسک را بر روی پوست خود بگذارید و سپس شستشو دهید

در خصوص درمان اسکار ( زخم های باقی مانده از جوش ) یا درمان لک های جای جوش بیشتر مطالعه کنید ...

طرفداران این روش درمان می گویند که استفاده از ماسک آسپیرین می تواند قرمزی و تورم را تسکین دهد. اگر اغلب از این روش درمانی خانگی استفاده می کنید ، توجه داشته باشید که این شیوه درمان می تواند منجر به خشک شدن پوست شود. همچنین باید از ضد آفتاب نیز بعد از آن استفاده کنید ، زیرا اسید سالیسیلیک می تواند پوست شما را نسبت به اشعه خورشید حساس تر کند. متخصص پوست شما می تواند در مورد اسید سالیسیلیک و سایر درمان های جوش توضیح بیشتری به شما دهد.

به اشتراک گذاری این مقاله
مقالات مرتبط
دیدگاه ها و نظرات
دیدگاه خود را ثبت کنید