شامپو بدون سولفات چیست و چه مزایا و فوایدی برای مو دارد ؟ چه تاثیری دارد ؟

شامپو بدون سولفات چیست و چه فوایدی دارد ؟ مزایا و اثرات آن چیست ؟

بررسی اثرات و کاربرد و فواید و خواص شامپو بدون سولفات برای مو

شامپو بدون سولفات چیست؟

سولفات ها یک ماده کاملا استاندارد برای بسیاری از محصولات شامپو (و تمیز کننده های خانگی) هستند. انواع اصلی آن سدیم لوریل سولفات (یا SLS) و سدیم لوریت سولفات (SLES) است.

SLS در شامپو چیست؟ به زبان ساده ، سولفات ها موادی هستند که باعث می شوند شامپوها به یک کف غلیظ تبدیل شوند. با این حال ، آنها به دلیل آسیب رساندن به مو مورد انتقاد قرار گرفته اند و مطمئنا SLS و SLES مواد مغذی به موهای شما اضافه نمی کنند. بنابراین ، در پاسخ به سوال "شامپو بدون سولفات چیست؟" ، شامپوی بدون سولفات یک شامپو بدون سولفات است. اما سولفات ها چه کاری با موهای شما انجام می دهند و فواید شامپوی بدون سولفات چیست؟ ادامه مقاله را مطالعه کنید تا بیشتر متوجه شوید!

فواید شامپوی بدون سولفات

فواید استفاده از شامپو بدون سولفاید

1. با استفاده از شامپوهای بدون سولفات ، شما چربی های طبیعی پوست سر و موی خود را از دست نمی دهید !

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، سولفات ماده ای است که معمولاً در انواع شامپوها و مواد کف کننده یافت می شود. وقتی نوبت به شامپو می رسد ، آنها یک اثر کف کننده ایجاد می کنند که به از بین بردن آلودگی ها و بقایای مو و پوست سر شما کمک می کند.سولفات ها همانقدر که در پاکسازی موهای شما موثر هستند ، می توانند چربی های طبیعی ضروری موهای شما را نیز از بین ببرند. یکی از مزایای استفاده از شامپوی بدون سولفات این است که موهای شما درخشش طبیعی و سالم خود را از دست نمی دهند و رطوبت موهای شما را می توانند حفظ کنند. بنابراین برای موها و پوست های خشک سر که پوسته پوسته می شوند ، بسیار ایده آل هستند.

2. سولفات ها رنگ مو را از بین می برند ( با استفاده از شامپوهای بدون سولفات ، به موهای رنگ شده خود کمک کنید )

متاسفانه ، سولفات ها می توانند انواع مختلف مو را ویران کنند. اگر موهایتان را رنگ کرده اید ، ممکن است بعد از استفاده از شامپوی سولفات دار ، رنگ موهای شما به مرور کمرنگ و کم رنگ تر به نظر برسد. بنابراین برای از دست نرفتن رنگ مو و حتی براق شدن رنگ موهایتان ، استفاده از شامپو های بدون سولفات ضروری است.

3 – با استفاده از شامپو های بدون سولفات با حساسیت پوست سر خداحافظی کنید

کسانی که پوست سر حساسی دارند می دانند که محصولات نامناسب مو می توانند وضعیت چالش برانگیز آنها را بسیار بسیار بدتر کند. یکی از مزایای شامپوی فاقد سولفات این است که در برابر پوست سرهای حساس لطیف تر است و هیچ خشکی یا خارش خاصی را بر روی پوست سر ایجاد نمی کند.

 

برای پاسخ به این پرسش که سولفات چیست و شامپو بدون سولفات چیست و چه مزایایی و اثراتی بر روی مو دارد ، ادامه مقاله را با ما همراه باشید...

سولفات چیست؟

در شامپوهای موجود در سوپرمارکت ها ، ما اغلب محصولاتی را پیدا می کنیم که بر روی آنها نامهایی مانند سدیم لوریل سولفات ، آمونیوم لوریت سولفات یا سولفات منیزیم لوریت -8 نمایش داده شده است . این مواد به طور کلی سورفکتانت های ارزان قیمت هستند که فقط به آن مواد شوینده اجازه می دهند تا موها را بشویند. نقش این مواد فقط ایجاد کف و حل کردن و پاکسازی ذره ها و چربی ها و آلودگی و شستشوی مو است. با این حال این مواد شوینده با پایه سولفات ها باعث خشک شدن مو و تحریک پوست سر می شوند. بعضی از افراد در واقع به آنها حساسیت دارند.

اگر پوست سر شما حساس است یا می خواهید ضعف و ریزش مو را کاهش دهید ، استفاده محدود و کم کردن استفاده از محصولات حاوی سولفات می تواند به شما کمک کند. استفاده از شامپوی بدون سولفات واقعاً می تواند تفاوت ایجاد کند: به لطف مواد فعال کننده سطح یا سرفاکتانت های ملایم که در این شامپو ها وجود دارد ، موها را به همان خوبی شستشو می دهد که شامپوهایی که زیاد کف می کنند شستشو می دهند ، بنابراین مجبور نیستید برای شستشوی بهتر سر ، مقدار بیشتری از این شامپو ها را زیر دوش استفاده کنید.

به جای استفاده از شامپو های سولفات دار مضر ، برای شستشوی سر چه چیزهایی را می توان جایگزین کرد ؟

به جای سولفات های تحریک کننده ، می توان از سورفاکتانت های ملایم که از مواد طبیعی گرفته شده اند استفاده کرد. به عنوان مثال ، کوکو آمفوستات سدیم شوینده ای است که از روغن نارگیل گرفته شده و کف نرم و پایداری را ایجاد می کند. سورفاکتانت دیگر ، لوریل گلوکوزید ، مشتق شده از گیاهانی مانند ذرت و نارگیل ، اجازه می دهد تا برای بهبود بافت ، ویسکوزیته به محصول اضافه شود. سرانجام ، سدیم کوکوئیل گلوتامات یک سورفاکتانت ملایم است که بافتی ابریشمی به مو می بخشد ، تحریک پذیری را کاهش می دهد و کف را نیز اضافه می کند. البته این مواد بوی نارگیل ندارند ، حتی اگر مشتقی از نارگیل باشند.

داشتن یک پوست سر ایده آل که خارش کمتری دارد ( با استفاده از شامپوی بدون سولفات )

برخلاف فرمول های شوینده هایی که به دلیل سولفات ها مو را تحریک یا خشک می کنند ، یک شامپوی بدون سولفات بسیار ملایم تر به نظر می رسد. که باعث کاهش خارش و سفت شدن پوست سر می شود.

یکی دیگر از مزایای شامپو های بدون سولفات داشتن موهای کم چرب است که بعد از یک دوره استفاده متوجه آن خواهید شد.

کسانی که از شامپوی کلاسیک به شامپو های فاقد سولفات روی می آورند ، معمولاً متوجه می شوند که پوست سرشان در مقایسه با قبل که همیشه تحریک می شد و خارش داشت ، کمتر دچار خارش پوست سر می شوند.

این آغاز یک حلقه خوب است که به فرد اجازه می دهد تا شستشوی موی کمتری داشته باشد و در وقت صرفه جویی کند. در واقع ، هنگامی که دستان خود را ( اغلب کثیف ) به موهای خود می زنید ، این موضوع باعث می شود تا مو سریعتر چرب شود. به طور خلاصه ، از آنجا که سولفات ها موهایتان را خشک می کنند و پوست سر را تحریک می کنند ، گزینه های بسیار ملایم و طبیعی تر دیگری نیز وجود دارند که کف می کنند و شما می توانید برای شستشوی سر از آنها استفاده کنید. ( شامپو های بدون سولفات )

استفاده از شامپو های بدون سولفات به منظور جلوگیری از ریزش مو

از آنجا که سولفات ها ، قدرت پاک کنندگی زیادی دارند ، به ویژه سدیم لوریل سولفات (SLS) ، به ریشه مو آسیب می رسانند که باعث ضعیف شدن مو می شود ، رشد مو را کند می کنند و با گذشت زمان باعث ریزش مو می شوند . بنابراین استفاده از شامپوهای فاقد سولفات برای مو بسیار ملایم تر است که می تواند برای مدت زمان بیشتری هم بر روی مو بماند.

به طور خلاصه ، از آنجا که سولفات ها موها را خشک می کنند ، پوست سر را تحریک می کنند و گزینه های دیگر بسیار ملایم تر و طبیعی ترهم وجود دارند ، می توان کف را به روش های دیگری نیز تولید کرد.

منبع : https://horace.co/en/howtos/advice-sulfate-free-shampoo

 
به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید