علل سرخ شدن یا قرمز شدن یا التهاب پوست اطراف بینی چیست ؟

علل سرخ شدن یا قرمز شدن یا التهاب پوست اطراف بینی چیست ؟

همیشه زمان هایی وجود دارد که با وجود اینکه بیشترین رسیدگی و مراقبت را از پوستتان می کنید ، باز هم همه چیز خراب می شود و آن طور که شما می خواهید و مطابق میل شما پیش نمی رود و پوست شما دچار مشکلی نا خوشایند می شود . قرمزی یا سرخ شدن پوست اطراف بینی یک از این مشکلات است ، که بیشتر اوقات در زمستان و زمانی که پوست شما دچار خشکی می شود و آب خود را از دست می دهد اتفاق می افتد ، اما ممکن است در سایر مواقع سال نیز این اتفاق بیفتد.

گاهی تنها کاری که در لحظه نتیجه می دهد مخفی کردن آن توسط کانسیلر است ، فقط کافیست مقدار بیشتری از کانسیلر بر روی پوستتان استفاده کنید ( در این حالت فقط این مشکل پوستی را مخفی می کنید ) اما همیشه بهتر است علت اصلی این مشکل را شناسایی کرده و به صورت مستقیم آن را حل کنید.

استفاده از کانسیلر برای پوشاندن مشکلات پوست از جمله التهاب

اگر متوجه قرمز شدن پوست اطراف بینی خود شدید ، بدانید که حتما دلیلی برای این اتفاق وجود دارد . پوست شما به دلیل عواملی که ممکن است قادر به پیش بینی آن نباشید مانند رژیم مراقبت از پوست ، محیط اطراف و دیگر موارد ممکن است این واکنش را از خود نشان دهد.

قبل از اینکه لایه بیشتری از فونداسیون یا کانسیلر بر روی پوستتان بزنید ، از خود بپرسید که علت قرمز شدن پوست اطراف بینی شما چه بوده است و ببینید آیا می توانید راهی برای رسیدگی مستقیم به این مسئله پیدا کنید.

در این مقاله ، موضوع قرمزی اطراف بینی را با عمق بیشتری بررسی خواهیم کرد. ما در مورد علت ایجاد آن و چگونگی کاهش این نوع التهاب صحبت خواهیم کرد.

چه عواملی باعث سرخ شدن پوست اطراف بینی می شود؟

پوست شما بزرگترین اندام بدن است و برای محافظت از شما طراحی شده است. با این حال ، به عنوان اولین سد دفاعی بدن ، گاهی پوست شما به محض اینکه ضربه ای کوچک به آن وارد شود ، از خود واکنش نشان می دهد. قرمزی اطراف بینی اغلب نشان از این دارد که مشکلی وجود داشته و پوست در اثر واکنش قرمز و ملتهب شده.

معمولا قرمزی اطراف بینی در زمستان و زمانی که پوست شما خشک می شود ، ایجاد می گردد اما دلایل دیگری نیز برای این موضوع وجود دارند.

سایر دلایل قرمزی پوست اطراف بینی شامل موارد زیر است : 

1. قرار گرفتن در معرض هوای محیط یکی از دلایل اصلی سرخ شدن پوست اطراف بینی

دکتر پاتل یک متخصص زیبایی و پوست می گوید: "گاهی اوقات قرار گیری در محیطی خاص ، می تواند پوست اطراف بینی را خشک و پوسته پوسته کند ، حتی اگر قسمت های دیگر پوست رطوبت داشته باشند" . هنگامی که محیط اطراف شما علت سرخ شدن پوست اطراف بینی شما باشد ، شما می توانید به پوشاندن صورت یا پوست خود یا یک تکه لباس یا روسری فکر کنید.

2. آسیب ناشی از نور خورشید یا اشعه UV

قرمز شدن پوست در اثر آسیب نور خورشید

دکتر پاتل هشدار می دهد: "اشعه ماورا بنفش خورشید نیز می تواند باعث شود که پوست اطراف بینی به راحتی دچار سوختگی شود." البته یكی از مهمترین عوارض ناشی از قرار گیری در معرض اشعه ماورا بنفش خورشید ( UV ) ، سرطان پوست است. دکتر پاتل می گوید زمانی که "اشعه ماورا بنفش باعث آسیب به DNA سلول ها در طول زمان شود ، به صورت پوسته پوسته شدن پوست یا پوسته شدن بینی" ظاهر می شود که به آن آسیب اکتینیک گفته می شود. اگر پوست شما خود به خود بهبود نیابد ، می تواند علائمی پیش سرطانی باشد ، بنابراین بررسی منظم پوست توسط متخصص پوست ایده خوبی است.

3. آلرژی یا بیماری

از دیگر علت های سرخ شدن پوست اطراف بینی

دکتر پاتل می گوید: "اگر آلرژی یا حساسیت دارید و یا سرما خورده اید ، پاک کردن مداوم بینی می تواند باعث تحریک پوست اطراف بینی شده و باعث لایه برداری پوست شود." در واقع ، دقیقاً مانند لب های شما ، پوست بینی شما می تواند شکافته شود.

4. یک بیماری پوستی

اگر پوست بینی یا اطراف بینی شما به طور مداوم بسیار خشک و پوسته پوسته می شود، می تواند نشان دهنده بیماری های پوستی مانند روزاسه یا درماتیت سبورئیک باشد. دکتر پاتل توضیح می دهد که روزاسه یک بیماری ژنتیکی مزمن است که معمولا سرخ شدن یا التهاب پوست اطراف بینی و گونه ها از نشانه های آن است و با  گر گرفتگی ، قرمزی ، حساسیت یا خشکی همراه است.

به گفته دکتر پاتل ، بیماری اخیر ، درماتیت سبورئیک "یک بیماری بسیار شایع است که معمولا در افرادی دارای پوست چرب اتفاق می افتد و به گونه ای است که در قسمت های گوشه بینی ، ابروها ، پوست سر و پشت گوش پوست دچار پوسته پوستگی می شود." این وضعیت به دلیل وجود مخمرهای مالاسزیا ایجاد می شود.

درماتیت سبوره ای ، شوره ابرو ، سرخی و التهاب اطراف بینی

5. محصولات زیبایی یا مراقبت از پوست شما

بله ! محصولات زیبایی یا حتی مراقبت از پوستی که استفاده می کنید هم می توانند از دیگر علل سرخ شدن یا التهاب یا خشکی پوستی اطراف بینی ، گونه ، ابرو و یا دیگر قسمت های صورت باشند. یکی از مواردی که ممکن است محصولی که استفاده می کنید علت این موضوع باشد این است که پوست شما ممکن است آن محصول را به درستی جذب نکند. و همین موضوع می تواند باعث ایجاد تجمع مواد بر روی پوست گردد و در نتیجه تجمع سلول های پوست ، که منجر به پوسته پوسته شدن می شود. به عبارت دیگر ، اگر از محصولاتی استفاده می کنید که دارای پایه رس هستند یا دارای مواد خشک کننده پوست مانند الکل هستند ، این محصولات می توانند هدف شما برای داشتن پوستی صاف و سالم را خراب کنند ، که به گفته دکتر پاتل ، پوسته پوسته شدن را بدتر می کنند.

منبع :

https://advanceddermatologymemphis.com/2018/11/10/heres-whats-behind-that-dry-flaky-skin-on-the-nose/

بر چسب ها :
به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید