مراقبت از پوست در تابستان ، نوشیدن آب

در فصل تابستان چگونه از پوست خود محافظت کنیم ؟ نحوه مراقبت از پوست در فصل تابستان

 نحوه مراقبت از پوست در تابستان و در هوای گرم

مراقبت از پوست در فصل تابستان ، چگونه در تابستان از پوست خود محافظت و مراقبت کنیم ؟

استفاده از ضد آفتاب

30 دقیقه قبل از قدم زدن در زیر آفتاب ، ضد آفتاب خود را بمالید. استفاده از ضد آفتاب نه تنها از تیره شدن پوست و آسیب دیدگی پوست جلوگیری می کند بلکه شما را از اشعه UV آفتاب که می تواند منجر به سرطان پوست شود نیز محافظت می کند. سعی کنید در طی ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر در منزل خود بمانید زیرا در این مدت پرتوهای خورشید خطر بیشتری دارند و می توانند اثرات منفی بر روی پوست بگذارند.

محافظت از پوست در فصل تابستان

لایه برداری

لایه برداری ، عمل از بین بردن سلول های پوست مرده ای است که در صورت و سایر قسمت های بدن جمع می شود. برای پاک کردن سلول های مرده پوست از بدن می توانید از یک اسفنج لایه بردار استفاده کنید ، همچنین می توانید از یک اسکراب لایه بردار نیز استفاده کنید . شما می توانید با ترکیب کردن خمیر جو دوسر ، شیر و مضراب ، یک اسکراب خانگی تهیه کنید. این اسکراب را به مدت 3 دقیقه به صورت دورانی روی کل بدن مالیده و سپس بشویید.

لایه برداری پوست در فصل تابستان

مراقبت محصولاتی که روی پوستتان استفاده می کنید باشید

در تابستان تا حد ممکن از محصولاتی که دارای نمک هستند استفاده نکنید تا ، زیرا نمک می تواند آب پوست و بدن را از بین ببرد . میوه های پر آب را در رژیم غذایی خود قرار دهید ، میوه هایی مانند هندوانه ، خیار ، پرتقال و همچنین از  سبزیجات نیز در رژیم غذایی خود استفاده کنید. از مصرف گوشت خودداری کنید. هضم گوشت دشوار است و همچنین دمای بدن را بالا می برد ، که می تواند باعث جوش های زشت در پوست شود.

شستشو و پاکسازی پوست

روزی دو بار پوست خود را با یک پاک کننده یا شوینده مناسب و با کیفیت شستشو دهید . در صورت داشتن پوستی مستعد به آکنه ، به دنبال پاک کننده ژل خیار و آلوئه ورا بروید. می توانید یک پاک کننده طبیعی و موثر را در هم در خانه خودتان تهیه کنید. کافیست ماست ساده را با عسل مخلوط کنید ، این ترکیب نه تنها باعث پاکسازی پوست شده و پوست را تمیز می کند بلکه باعث مرطوب شدن پوست نیز می شود. این ترکیب را بر روی پوست خود بمالید و 10 دقیقه بگذارید بر روی پوستتان بماند و سپس با آب ساده بشویید.

آلورا ، فصل تابستان ، مراقبت از پوست

نوشیدن آب

هیچ چیز بهتر از نوشیدن آب به میزان کافی نیست . آب نه تنها عطش را بر طرف می کند بلکه به بیرون راندن سموم موجود در بدن نیز کمک می کند. من نوشیدن چای سبز و مایعات دیگر را نیز توصیه می کنم.

مراقبت از پوست در تابستان ، نوشیدن آب

استفاده از ماسک رفع برنزگی پوست

ماسکی درست کنید از ترکیب 2 تا 3 عدد بادام ، 1 قاشق چایخوری آب لیمو و 2 قاشق چایخوری شیر . این ترکیب را شب روی صورت بگذارید و صبح پوست صورت خود را با آب ولرم بشویید. این ترکیب نه تنها برنزگی و آفتاب سوختگی پوست را برطرف می کند ، بلکه پوست درخشان و زیبایی نیز به شما می بخشد. همچنین می توانید مخلوطی از عسل و آب لیمو را به مقدار مساوی ترکیب کنید و بر روی پوست خود بمالید و به مدت 20 دقیقه بگذارید بر روی پوستتان بماند . این یکی از مؤثرترین و ساده ترین راه حل های از بین بردن برنزگی پوست است. همچنین می توانید آب خیار را روی صورت بمالید ، زیرا باعث خنثی کردن و تسکین پوست می شود.

 
به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید