جلوگیری از سرطان لوزالمعده یا پانکراس ، تقویت سیستم گوارش ، پیشگیری ، تغذیه ، میوه

جلوگیری از سرطان لوزالمعده و تقویت سیستم گوارش ! چه بخوریم ؟

چگونه از سرطان لوزالمعده یا پانکراس جلوگیری یا پیشگیری کنیم ؟ نکاتی که باید توجه کرد ، برای داشتن سیستم گوارش سالم و سلامتی دستگاه گوارش ، چه تغذیه ای داشته باشیم ؟ چه بخوریم ؟ چی بخوریم ؟ چه میوه یا غذایی مناسب است ؟

دستگاه گوارش بخشی نسبتاً پیچیده ای از بدن انسان است. این دستگاه از جایی شروع می شود که غذا وارد دهان شده و به سمت پایین مری ، از طریق معده و روده حرکت می کند و در نهایت از بدن خارج می شود. بسیاری از فرایندهای جانبی نیز  وجود دارد که بخشی از این دستگاه هستند ، از جمله پانکراس.

پانکراس قسمت بسیار مهمی در سیستم گوارشی است ، زیرا غذای اسیدی را با استفاده از آنزیم ها خنثی و تنظیم می کند. این آنزیم ها همچنین به بدن شما کمک می کنند تا پروتئین ها ، کربوهیدرات ها و لیپیدهای غذایی را که می خورید هضم کند. هنگامی که پانکراس شما سالم است ، قند موجود در سیستم شما به درستی تنظیم می شود و باعث می شود تا یک سیستم هضم غذای قوی داشته باشید. غذاهای زیر می توانند به پانکراس شما کمک کنند تا این ارگان به درستی کار خود را انجام دهد.

تغذیه مناسب برای داشتن یک لوز المعده یا پانکراس سالم ( چه غذاهایی بخوریم ؟ )

جلوگیری از سرطان لوزالمعده ، پانکراس ، سلامت گوارش ، زردچوبه

1 - زردچوبه

زردچوبه یک پودر معطر است که از یک گیاه از خانواده زنجبیل می آید. این ماده اغلب برای رنگ دهی و طعم دادن به غذاهای مختلف غذایی ، به ویژه غذاهای آسیایی استفاده می شود. زردچوبه فواید زیادی برای سلامتی دارد ، از مهمترین فواید این ماده جادویی ، فواید ضد التهابی آن است که می تواند درد را کاهش دهد. گاهی پانکراس یا لوز المعده می تواند دچار سوزش شود و زردچوبه می تواند این سوزش لوزالمعده را به میزان قابل توجه کاهش داده و به آن کمک کند. علاوه بر این ، این محصول طبیعی به لوزالمعده کمک می کند تا انسولین تولید کند و به جلوگیری از دیابت و تنظیم سطح قند خون کمک می کند.

جلوگیری از سرطان لوزالمعده ، پانکراس ، سلامت گوارش ، خوردن سیر

2 – خوردن سیر به منظور جلوگیری از سرطان لوز المعده

اگر محصولی وجود داشته باشد که در طی این سال ها بسیار زبان زد بوده و توجه همه را به خود جلب کرده باشد ، آن سیر است. در واقع ، شما احتمالاً شنیده اید که افرادی در مورد خوردن ترکیبی از عسل و سیر با معده خالی صحبت می کنند. این ترکیب مطمئناً می تواند به روند هضم غذا کمک کند اما این ترکیب فراتر از فقط کمک به هضم غذا است. سیر حاوی خواص آنتی بیوتیکی است و هنگامی که با غذاهای خاصی ترکیب شود ، اثر آن چند برابر می شود. برخی از غذاهایی که می توانند به خوبی با سیر ترکیب شوند و یک ترکیب بسیار عالی و موثر برای سلامت سیستم گوارش بوجود آید ، پیاز ، عسل و شنبلیله است. با خوردن منظم این غذاها می توانید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کرده و به عملکرد بسیاری از اندام های داخلی از جمله لوزالمعده کمک کنید.

پیشگیری از سرطان لوزالمعده ، پانکراس ، سلامت گوارش ، خوردن اسفناج

3 – اسفناج

اسفناج منبعی سرشار از آهن و ویتامین بی B است. ویتامین بی B لوزالمعده را تغذیه می کند و آهن به کاهش التهاب کمک می کند. اسفناج را می توان با غذاهای مختلف ترکیب کرد تا حتی اثر بهتری داشته باشد و بیشتر به لوزالمعده کمک کند. بسیاری از افراد از اسفناج و تفت آن به همراه سیر یا پیاز و سالاد لذت می برند.

یکی دیگر از مزایای اسفناج این است که حاوی مقدار زیادی MGDG است ، که به طور طبیعی برای مقابله با سرطان شناخته شده است و می تواند به شما در کاهش خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده کمک کند.

بروکلی ، جلوگیری از سرطان لوزالمعده ، پانکراس ، سلامت گوارش ، خوردن کلم

4 – کلم بروکلی

توانایی سبزیجات چلیپایی در مقابله با سرطان شناخته شده است  و می توانند لوزالمعده را بدون بیماری و سالم نگه دارند. سبزیجات صلیبی از جمله کلم ، کلم پیچ ، گل کلم ، و کلم بروکلی. مملو از فلاونوئیدها هستند ، که برای سم زدایی بدن انسان بسیار مناسب هستند.

جلوگیری از سرطان لوزالمعده ، پانکراس ، سلامت گوارش ، خوردن انگور قرمز

5 – انگور

خوردن انگور قرمز اغلب توسط دانشمندان و متخصصان تغذیه و سلامت ، توصیه می شود ، زیرا انگور قرمز حاوی رسوراترول ، یک ماده آنتی اکسیدانی قوی است. وقتی انگور قرمز می خورید ، می تواند التهاب در لوزالمعده را کاهش دهد و سلول های سرطانی در لوزالمعده را نیز از بین ببرد.

خوردن روزانه انگور قرمز خام به طور کلی توصیه می شود.

جلوگیری از سرطان لوزالمعده ، پانکراس ، سلامت گوارش ، خوردن سیب زمینی شیرین

6 – سیب زمینی شیرین

یک نظریه وجود دارد که ما باید غذایی بخوریم که شبیه به اندام داخلی ما باشد و خوردن هر چیزی که شبیه به اندامی از انسان می باشد ، برای همان اندام مفید است. به عنوان مثال ، ممکن است در مورد خوردن کرفس برای تقویت استخوان های خود ، گوجه فرنگی برای سلامت قلب و یا گردو برای مغز ما شنیده باشید. سیب زمینی شیرین شباهت زیادی به پانکراس یا لوزالمعده ما دارد. آنها نه تنها از این ظاهر برخوردارند ، بلکه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است خطرهای سرطان لوزالمعده را تا 50٪ کاهش دهند. سیب زمینی شیرین همچنین شاخص قند خون (glycemic) کمی دارد ، بنابراین قند خود را به آرامی در جریان خون آزاد می کند.

جلوگیری از سرطان لوزالمعده ، پانکراس ، سلامت گوارش ، پونه کوهی

7 - پونه کوهی

بسیاری از اختلالات مرتبط با اکسیداسیون را می توان با پونه کوهی درمان کرد. این گیاه پر خاصیت یک اثر آنتی اکسیدانی قوی دارد و می تواند ضد قند خون باشد ، که دقیقاً برای لوز المعده مناسب است.

جلوگیری از سرطان لوزالمعده ، پانکراس ، سلامت گوارش ، قاصدک ، طَرَخشَقون یـا طَرَشقوق

8 – گیاه قاصدک که در طب سنتی به طَرَخشَقون یـا طَرَشقوق معروف است

نوشیدن چای قاصدک به طور منظم می تواند به سم زدایی کبد و لوزالمعده کمک کند. این امر باعث ایجاد بازسازی و تعمیرات اساسی در لوزالمعده می شود ، این گیاه بافتهای آسیب دیده را از بین می برد و به تولید آب صفرا کمک می کند. همچنین برخی شواهد نشان می دهد که عصاره ریشه قاصدک ممکن است با سلولهای سرطانی مقابله کند بدون اینکه بر روی سلولهای غیر سرطانی اثر زیادی داشته باشد.

نتیجه گیری نهایی و نکات بیشتری که باید رعایت کنید تا از گرفتار شدن به سرطان لوز المعده جلوگیری کنید

  • اگر از پانکراتیت رنج می برید ، تقریباً 30-40٪ کالری شما باید از چربی منابع طبیعی تأمین شود.
  • از غذاهای فرآوری شده ، کربوهیدرات های تصفیه شده و الکل خودداری کنید.
  • با نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز می توانید خطر پانکراتیت را کاهش دهید.

منبع : https://viralnova.com/8-foods-perfect-healthy-pancreas/

× فهرست مطالب
به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید