چگونه بلند قد شویم ؟ چگونه بلند تر شویم ؟ روش های علمی افزایش قد

چگونه بلند قد شویم ؟ چگونه بلند تر شویم ؟ روش های علمی افزایش قد

× فهرست مطالب برای بلند تر شدن قد و افزایش قد ، تغذیه سالمی داشته باشید ( نقش تغذیه در بلند تر شدن قد ) 1. برای کمک به رشد بدن خود و افزایش قد ، یک رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید 2. پروتئین بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید. برای افزایش قد و بلند تر شدن ، سبک زندگی خود را تغییر دهید ( چگونه قد بلند شویم ؟ ) 1. حالت بدنی خوبی داشته باشید تا قد شما کامل نشان داده شود. 2. روزانه 30 دقیقه برای سلامت استخوان ها و عضلات خود ورزش کنید. 3. هر شب یک خواب خوب داشته باشید تا بدن شما بتواند خودش را ترمیم کند. 4. بیماری های خود را به محض متوجه شدن درمان کنید. 5. اگر نگران کوتاه تر شدن قد شما از حد متوسط هستید به پزشک خود مراجعه کنید. برای داشتن قد بلند تر و قد بلند شدن ، حرکات کششی انجام دهید 1. دراز بکشید و دو دست خود را به سمت بالای سر خود بکشید ( مانند تصویر ) 2. در حالی که به پشت دراز می کشید ، عمل پیچ بالاتنه را انجام دهید. 3. دراز بکشید ، دستان خود را کاملا بالای سر خود بکشید مانند تصویر و باسن خود را از زمین بلند کنید. 4. روی شکم دراز بکشید و دست ها و پاهای خود را دراز کنید.
فهرست مطالب

چگونه قد بلند شویم ؟ روش های افزایش قد و کمک به رشد بهتر قد و بلند تر شدن قد

با وجود اینکه مراقبت خوب از بدن می تواند به رشد قد شما کمک کند ، اما قد شما بیشتر توسط ژنتیک تعیین می شود . به محض اینکه صفحات رشد بدن شما با هم ترکیب شوند ، دیگر قد بلند نخواهید شد ، که این اتفاق معمولاً در سنین 14 تا 20 سالگی اتفاق می افتد. اگر هنوز در حال رشد هستید ، تغذیه مناسب و سبک زندگی سالم می تواند به شما در بلند قد تر شدن کمک کند ، علاوه بر این ، ممکن است بتوانید با کشیدن ستون فقرات در روز یعنی انجام حرکات کششی به طور روزانه ،  تقریباً 0.5 تا 2 اینچ (1.3 تا 5.1 سانتی متر) قد خود را افزایش دهید.

برای بلند تر شدن قد و افزایش قد ، تغذیه سالمی داشته باشید ( نقش تغذیه در بلند تر شدن قد )

تغذیه مناسب برای بلند قد شدن و بلند تر شدن قد و افزایش قد

1. برای کمک به رشد بدن خود و افزایش قد ، یک رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید

تغذیه مناسب برای رسیدن به قد مورد نظر شما ، یعنی بالاترین میزان رشد بدن ، ضروری است . وعده های غذایی خود را بر پایه سبزیجات ، میوه ها و پروتئین های بدون چربی تازه قرار دهید . نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات ، 1/4 بشقاب خود را با پروتئین بدون چربی و 1/4 بشقاب خود را با کربوهیدرات های پیچیده پر کنید. میان وعده شما نیز شامل میوه ها ، سبزیجات و لبنیات کم چرب باشد.

  • از پروتئین های کم چرب استفاده کنید ، شامل مرغ ، بوقلمون ، ماهی ، لوبیا ، آجیل ، توفو و لبنیات کم چرب
  • کربوهیدرات های پیچیده شامل غلات کامل و سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی است.

خوردن پروتئین برای بلند تر شدن قد ، افزایش قد ، تغذیه ، غذاهای مناسب

2. پروتئین بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 پروتئین به بدن شما کمک می کند ، تا توده های سالم ایجاد کند ، توده هایی مانند ماهیچه . این موضوع می تواند به افزایش قد و بلند تر شدن قد شما کمک کند. در هر وعده غذایی مقداری پروتئین بخورید و آن را در میان وعده های خود قرار دهید.

  • به عنوان مثال ، شما می توانید در وعده صبحانه ، ماست ، در ناهار تن ماهی و برای شام مقداری مرغ در کنار وعده غذایی خود داشته باشید .

مصرف پروتئین برای افزایش قد و بلند تر شدن و قد بلند شدن

3. اگر به خوردن تخم مرغ آلرژی یا حساسیت ندارید ، هر روز یک عدد تخم مرغ بخورید.

بچه هایی که روزانه یک تخم مرغ کامل می خورند ممکن است از بچه هایی که این غذا را نمی خورند ، بلندتر شوند. تخم مرغ ، حاوی پروتئین و ویتامین هایی است که باعث رشد سالم بدن می شوند و همچنین یک غذای ارزان و مقرون به صرفه است که می توان آن را به راحتی در رژیم غذایی خود قرار داد . هر روز یک وعده تخم مرغ بخورید تا به طور بالقوه به بلندتر شد قدتان کمک کند.

در این مورد می توانید از پزشک خود بپرسید که آیا خوردن تخم مرغ روزانه برای شما امن است و خطری ندارد ؟

مصرف لبنیات و شیر و خوردن آنها برای بلند تر شدن و قد بلند شدن و افزایش قد

4. هر روز یک وعده لبنی مصرف کنید تا از به رشد قد و بدن شما کمک کند .

لبنیات حاوی پروتئین ، کلسیم و ویتامین های مورد نیاز برای تغذیه بدن شما است. در حالی که شیر یک انتخاب عالی است ، ماست و پنیر نیز منابع عالی لبنیات هستند. 1 وعده از لبنیات مورد علاقه خود را در رژیم روزانه خود بگنجانید.

به عنوان مثال ، 8 اونس (240 میلی لیتر) شیر بنوشید ، 6 اونس (180 میلی لیتر) ماست بخورید ، یا یک برش یا 1 اونس (28 گرم) پنیر بخورید.

مصرف مکمل ها و مولتی ویتامین ها و مکمل کلسیم برای رشد قد و افزایش قد و بلند تر شدن

5. اگر از نظر پزشک شما مانعی وجود ندارد ، از مکمل های کلسیم و ویتامین استفاده کنید.

مکمل ها با تأمین نیازهای تغذیه ای به رشد قد شما کمک می کنند. کلسیم و ویتامین های A و D از اهمیت ویژه ای برای رشد بدن برخوردار هستند زیرا مستحکم و قوی تر شدن استخوان های شما می شوند . با پزشک خود در این باره صحبت کنید تا ببینید آیا مصرف مکمل ها برای شما مناسب است یا خیر.

به عنوان مثال ، ممکن است روزانه یک مکمل مولتی ویتامین و کلسیم مصرف کنید.

بخاطر داشته باشید که ویتامین ها باعث افزایش قد شما از حد مجاز ژنتیک نمی شوند.

مشاهده یک مقاله در خصوص نکات مصرف مکمل ها به صورت روزانه.

 

برای افزایش قد و بلند تر شدن ، سبک زندگی خود را تغییر دهید ( چگونه قد بلند شویم ؟ )

حالت ایستادن و نشستن در بلند قد شدن

1. حالت بدنی خوبی داشته باشید تا قد شما کامل نشان داده شود.

حالت بدن یا نحوه ایستادن و یا نشستن شما در وضعیت صحیح در واقع باعث رشد شما نمی شود ، اما می تواند باعث شود تا بلند قد تر به نظر برسید . هنگام راه رفتن ، صاف بایستید و پشت خود را صاف نگه دارید. علاوه بر این ، شانه ها را به عقب بچرخانید و چانه را به سمت بالا متمایل کنید. هنگام نشستن ، کمرتان را صاف کنید ، شانه ها را به عقب بچرخانید و صاف رو به جلو باشید.

وضعیت خود را در آینه یا با فیلمبرداری از خود بررسی کنید. ایستادن ، راه رفتن ، و نشستن را تمرین کنید تا به حالت بدنی خوب برسید.

نقش ورزش در افزایش قد و بلند تر شدن ، چگونه بلند قد شویم ؟

2. روزانه 30 دقیقه برای سلامت استخوان ها و عضلات خود ورزش کنید.

احتمالاً می دانید که ورزش روزانه بسیار به سلامتی شما کمک می کند ، اما ورزش روزانه می تواند باعث افزایش قد نیز شود. ورزش باعث می شود تا استخوان ها و عضلات شما سالم شود ، بنابراین می تواند به شما کمک کند تا به بلندترین قد ممکن برای خود برسید. تمرینی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید تا بتوانید هر روز آن را به راحتی انجام دهید و انجام آن برای شما سخت نباشد ( ورزش مورد علاقه خود را انتخاب کنید )

به عنوان مثال ، ورزش کنید ، کلاس رقص شرکت کنید ، پیاده روی طولانی کنید ، در محله خود بدوید و یا به اسکیت سواری بروید.

داشتن خواب کافی و مناسب برای افزایش قد و قد بلند شدن

3. هر شب یک خواب خوب داشته باشید تا بدن شما بتواند خودش را ترمیم کند.

شما در طول فعالیت های روزمره ، عضلات خود را خرد و خسته می کنید و بدن شما باید آنها را ترمیم کند تا قویتر شوید. اطمینان حاصل کنید که خواب کافی دارید تا بدن شما قادر به ترمیم خود و بازیابی سطح انرژی شما باشد.

میزان خواب مورد نیاز شما در هر شب به صورت زیر است :

  • کودکان نوپا 2 ساله و کمتر به مقدار 22-13 ساعت زمان خواب نیاز دارند (18 ساعت برای نوزادان توصیه می شود).
  • کودکان 3-5 ساله به 11-13 ساعت خواب نیاز دارند.
  • کودکان 6-7 ساله به 9-10 ساعت خواب نیاز دارند.
  • کودکان با رده سنی 8 تا 14 سال به 8-9 ساعت خواب نیاز دارند
  • نوجوانان 15 تا 17 سال به 7/5 تا 8 ساعت خواب نیاز دارند.
  • بزرگسالان 18 سال به بالا به 7-9 ساعت خواب نیاز دارند.

بیماری و درمان بیماری هایی که مانع از افزایش قد شده و باعث کوتاه شدن قد می شوند

4. بیماری های خود را به محض متوجه شدن درمان کنید.

زیرا بیماری و ناراحتی در هر قسمت از بدن ، رشد بدن شما را کند می کند. هنگامی که بیمار هستید ، بدن انرژی خود را بر روی بهتر شدن و خوب شدن شما متمرکز می کند. این بدان معناست که رشد بدن شما می تواند متوقف شود. نگران نباشید زیرا درمان بیماری به شما کمک می کند تا دوباره رشد کنید. برای تشخیص و درمان مناسب و به موقع بیماری خود حتما به پزشک مراجعه کنید.

اگر رشد شما به دلیل بیماری شما مدتی متوقف و یا کند شده بوده است ، باز هم می توانید با تغذیه مناسب و مراقبت از خود ،  این عقب افتادن را جبران کرده و به قد مطلوب خود برسید.

مراجعه به پزشک در صورت داشتن قد کوتاه نسبت به باقی اعضای خانواده ، رشد و افزایش قد

5. اگر نگران کوتاه تر شدن قد شما از حد متوسط هستید به پزشک خود مراجعه کنید.

کوتاه بودن ممکن است بخشی از آن چیزی باشد که در وجود شما است و این چیز خوبی است! در عین حال ، اگر همه اعضای خانواده شما از شما بلندتر باشند ، ممکن است شما مقداری نگران شوید ، در این حالت با پزشک خود صحبت کنید تا در صورت داشتن یک بیماری پزشکی ، این موضوع مشخص شود ، بیماری که باعث کوتاه شدن قد شما شده باشد که در این حالت نیاز به درمان دارد.

به عنوان مثال ، بیماری هایی مانند کم کاری تیروئید ، سطح پایین تر هورمون های رشد ، سندرم ترنر و دیگر شرایط جدی پزشکی ممکن است رشد شما را متوقف کند.

نکته : اگر دچار یک بیماری هستید که مانع رشد شما می شود ، پزشک می تواند برای شما یک مکمل هورمون رشد انسانی تجویز کند. این کار می تواند جلوی کوتاه شدن قد شما را بگیرد و به شما تا حدود زیادی کمک کنید اما باز هم توجه داشته باشید که قد شما نمی تواند از حد مجازی که ژنتیک شما برای شما تعیین می کند ، فراتر رود.

 

برای داشتن قد بلند تر و قد بلند شدن ، حرکات کششی انجام دهید

حرکات کششی برای قد بلند شدن  ، بلند تر شدن قد و افزایش قد

1. دراز بکشید و دو دست خود را به سمت بالای سر خود بکشید ( مانند تصویر )

 به پشت روی تشک ورزشی یا زمین دراز بکشید. بازوهای خود را به بالای سر خود برسانید و آنها را تا جایی که می توانید بکشید. همزمان ، پاهای خود را نیز تا جایی که جلو می رود دراز کرده و بکشید . این حالت کشش را به مدت 10 ثانیه نگه دارید ، سپس بدن را رها کنید و دوباره بعد از چند ثانیه تکرار کنید.

این حرکت به کشیده شدن ستون فقرات شما کمک می کند تا فشرده نشود . گرچه باعث رشد اسکلت شما نمی شود ، اما با فشار دادن اندک ستون فقرات می تواند قد شما را حدود 1 تا 3 اینچ (2.5 تا 7.6 سانتی متر) افزایش دهد. این ورزش را روزانه تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید.

حرکت کششی بالا تنه ، برای ستون فقرات و قد بلند شدن

2. در حالی که به پشت دراز می کشید ، عمل پیچ بالاتنه را انجام دهید.

روی زمین یا تشک ورزشی دراز بکشید. بدن خود را دراز کرده ، سپس دستان خود را عمود بر قفسه سینه بلند کنید. کف دست خود را به هم فشار دهید ، سپس بازوها را به آرامی حدود 45 درجه به سمت چپ پایین بیاورید تا قسمت بالاتنه شما کاملا چرخ بخورد . این حالت را حدود 2-3 ثانیه نگه دارید ، سپس به طرف دیگر بچرخید. این حرکت را به میزان 5 بار در حالت رفت و برگشت تکرار کنید.

این حرکت کششی را روزانه انجام دهید تا به ستون فقرات شما کمک کند.

انجام حرکات کششی برای قد بلند شدن

3. دراز بکشید ، دستان خود را کاملا بالای سر خود بکشید مانند تصویر و باسن خود را از زمین بلند کنید.

روی تشک ورزشی یا زمین دراز بکشید ، سپس دستان خود را به سمت بالا کشیده  و کف دستانتان را به هم فشار دهید. بعد ، زانوها را خم کرده و کف پاها و قسمت فوقانی پشت خود را بر روی زمین فشار دهید تا باسن خود را از زمین بلند کرده و ستون فقرات را گسترش دهید. 10 ثانیه در این حالت بمانید ، سپس آن را به سمت پایین رها کنید.

این ورزش را روزانه تکرار کنید تا به بلند تر شدن قد شما و رشد مناسب قدتان کمک کنید.

این حرکت کششی با از بین بردن فشار ، باعث کشیدگی ستون فقرات می شود.

حرکات کششی روی شکم برای قد بلند شدن و بلند تر شدن قد و قامت

4. روی شکم دراز بکشید و دست ها و پاهای خود را دراز کنید.

روی شکم خود برگردید ، سپس دست ها و پاها را تا جایی که می توانید دراز کنید و بکشید . به آرامی دست ها و پاها را بلند کنید تا کمر خود را قوس دهید. 10 ثانیه در این حالت بمانید ، سپس بازدم را انجام دهید تا دست ها و پاها را به زمین برگردانید.

این حالت کششی را روزانه تکرار کنید تا در افزایش قد شما و رشد بدن شما به شما کمک کند.

مانند سایر حرکات کششی ، این حرکت ستون فقرات را بلند تر می کند تا بتوانید به قد کامل و ایده آل خود برسید.

منبع :

https://www.wikihow.com/Grow-Taller

بر چسب ها :
به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید