یک کرم دور چشم خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

اگر نگران پیری زودرس پوست خود هستید ، با مراقبت از پوست دور چشم خود شروع کنید . پوست شما در این ناحیه بسیار ظریف است ، بنابراین اغلب اولین قسمتی است که علائم پیری در آن ظاهر می شوند. به طور کلی ، این علائم شامل مواردی مانند چین و چروک ، افتادگی و سیاهی یا تیرگی دور چشم است. برای سالم و قوی نگه داشتن این قسمت از پوست همواره سعی کنید از یک کرم دور چشم با کیفیت استفاده کنید. بسته به فرمول محصولی که استفاده می کنید ، بهترین کرم های دور چشم قاعدتا باید بتوانند پوست را سفت تر و هیدراته کنند ( آبرسانی ) و در عین حال نگرانی های شایع دیگر پوستی در اطراف چشم مانند تیرگی دور چشم ، لک ، پف و ... را نیز درمان کنند.

حتی اگر سن کمی داشته باشید باز هم می توانید از کرم عهای دور چشم به منظور محافظت و مراقبت از پوست ظریف دور چشمتان استفاده کنید. هرچه زودتر استفاده از کرم های دور چشم را شروع کنید ، مدت طولانی تری می توانید از اثرات آن لذت ببرید.

اما مانند همه محصولات مراقبت از پوست ، استفاده صحیح از کرم دور چشم مهم است. این موضوع نه تنها به محافظت بهتر از این ناحیه از پوست کمک می کند ، بلکه اطمینان حاصل می شود که پوست شما کاملا از فواید کرم دور چشمی که استفاده می کنید بهره مند می شود.

بهترین کرم دور چشم کدام است ؟ نکات انتخاب و خرید کرم دور چشم مناسب

همواره هنگام انتخاب و خرید کرم دور چشم ، به مواد زیر درون محصولی که تهیه می کنید توجه داشته باشید : ( مواد موجود در بهترین کرم های دور چشم )

 • کوآنزیم Q10 (CoQ10) : CoQ10 از پوست در برابر آفتاب محافظت کرده و خطر تشکیل چین و چروک ها را کاهش می دهد.
 • پپتیدها : پپتیدها از تولید کلاژن در پوست پشتیبانی می کنند ، بنابراین برای پوستی که آسیب دیده و نازک شده و همچنین چین و چروک های ریز ایده آل هستند.
 • سرامیدها : سرامیدها قدرت و رطوبت پوست را بهبود می بخشند.
 • نیاسین آمید : این آنتی اکسیدان دارای اثر روشن کنندگی و آبرسانی بسیار زیاد است. همچنین می تواند سبوم  یا چربی اضافی پوست را کاهش دهد.
 • اسید هیالورونیک. اسید هیالورونیک باعث جذب آب یا رطوبت موجود در هوا می شود که این موضوع باعث مرطوب شدن پوست می شود. اسید هیالورونیک همچنین قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد ( باعث سفتی پوست می شود )
 • اسیدهای هیدروکسی آلفا (AHA) : AHA ها مانند اسید لاکتیک ، اسید گلیکولیک و اسید ماندلیک می توانند پوست را لایه برداری کرده و به درمان لک های پوستی کمک کنند
 • ویتامین C :  ویتامین C ، یک آنتی اکسیدان بسیار قوی ، دارای خواص ضد لک و روشن کننده پوست است.
 • ویتامین E :  ویتامین E مرطوب کننده و تسکین دهنده پوست است.
 • ویتامین K : این ویتامین تورم ، گردش خون و سیاهی دور چشم را بهبود می بخشد.
 • کافئین : کافئین باعث کاهش پف و حلقه های تیره دور چشم می شود.
 • رتینوئیدها :  رتینوئیدها می توانند چین و چروک ها را کاهش دهند ، اما باید فقط عصرها یا شب ها استفاده شوند. توجه داشته باشید که رتینوئید ها همچنین می توانند باعث التهاب و سرخی پوست شوند ، بنابراین فقط از محصولات رتینوئید که به طور اختصاصی برای دور چشم طراحی شده اند استفاده کنید.
 • اسید فرولیک : اسید فرولیک از پوست در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند.
 • بابونه : برای اثرات ضد التهابی ، از کرم دور چشم با بابونه استفاده کنید.
 • SPF : سدی کلیدی برای جلوگیری از آسیب های نور خورشید و همچنین جلوگیری از تشکیل چین و چروک در اطراف چشم شما است.

انتخاب دور چشم مناسب بر اساس نوع پوست

کرم دور چشم مناسب برای پوست های مستعد جوش و آکنه

وقتی نوبت به انتخاب کرم دور چشم برای پوست مستعد آکنه یا جوش می رسد، مهم است که به دنبال ویژگی های خاصی باشید که به تغذیه و آبرسانی پوست ظریف اطراف چشم بدون ایجاد جوش یا تشدید آکنه یا جوش های موجود کمک می کند. در اینجا برخی از ویژگی های یک کرم دور چشم خوب برای پوست مستعد جوش آورده شده است:

غیر کومدوژنیک

به دنبال کرم دور چشمی باشید که به طور خاص برچسب "غیر کومدون زا" داشته باشد تا مطمئن شوید که منافذ را مسدود نمی کند یا باعث ایجاد جوش نمی شود.

بدون چربی

کرم دور چشمی را انتخاب کنید که بدون چربی باشد و هیچ گونه چربی اضافی به پوست شما اضافه نکند که این موضوع می تواند آکنه یا جوش های پوستی را تشدید کند.

سبک

فرمولاسیون سبکی انتخاب کنید که به سرعت جذب شود و اثر سنگینی روی پوست شما باقی نگذارد.

غیر تحریک کننده باشد

پوست اطراف چشم حساس است، بنابراین به دنبال کرم دور چشمی باشید که فاقد مواد تحریک کننده مانند عطر یا الکل باشد.

حاوی مواد ضد جوش یا آکنه باشد

به دنبال کرم دور چشمی باشید که حاوی مواد ضد جوش مانند اسید سالیسیلیک، اسید گلیکولیک ، اسید لاکتیک ، بنزوئیل پراکسید یا روغن درخت چای باشد. یا دیگر لایه بردار ها ی AHA و BHA ، این موضوع می توانند به جلوگیری از جوش زدن پوست در اطراف چشم کمک کنند. مثلا کرم دور چشم تایتان حاوی گلیکولیک اسید و لاکتیک اسید به منظور ارائه یک لایه برداری بسیار ملایم است.

آبرسانی

حتی اگر پوست شما مستعد جوش یا آکنه باشد ، همچنان حفظ رطوبت پوست اطراف چشم برای جلوگیری از چین و چروک مهم است. به دنبال کرم دور چشمی باشید که حاوی مواد آبرسانی مانند اسید هیالورونیک ، گلیسیرین یا سرامید باشد.

به طور کلی، نکته کلیدی در این مورد ، یافتن فرمولی سبک وزن و آبرسان است که به طور خاص برای پوست های مستعد جوش طراحی شده باشد و باعث ایجاد جوش یا تشدید آکنه موجود در اطراف ناحیه ظریف چشم نشود. به دنبال موادی باشید که می توانند به مبارزه با جوش کمک کنند و در عین حال پوست شما را آبرسانی و تغذیه کنند.

دور چشم مخصوص پوست چرب

هنگامی که نوبت به انتخاب کرم دور چشم برای پوست های چرب می رسد، مهم است که به دنبال ویژگی های خاصی باشید که به تغذیه و آبرسانی پوست ظریف اطراف چشم بدون ایجاد چربی اضافی یا مسدود شدن منافذ کمک می کند. در ادامه برخی از ویژگی های یک کرم دور چشم خوب برای پوست های چرب آورده شده است:

سبک و بدون چربی

یک کرم دور چشم خوب برای پوست های چرب باید سبک و بدون چربی باشد، بنابراین نباید منافذ را مسدود کند و باعث چربی بیش از حد پوست شود. به دنبال فرمولی باشید که سریع جذب شود و اثر سنگینی روی پوست باقی نگذارد.

بدون روغن باشد

به دنبال کرم دور چشمی باشید که به طور خاص برچسب "بدون روغن" یا "غیر کومدوژنیک" داشته باشد تا مطمئن شوید که منافذ را مسدود نمی کند یا باعث ایجاد جوش نمی شود.

آبرسانی

با وجود داشتن پوست چرب، همچنان حفظ رطوبت پوست اطراف چشم برای جلوگیری از چین و چروک دور چشم مهم است. به دنبال کرم دور چشمی باشید که حاوی مواد آبرسانی مانند اسید هیالورونیک، گلیسیرین یا سرامید باشد. مانند کرم دور چشم تایتان که همزمان حاوی اسید هیالورونیک و گلیسیرین است.

غیر تحریک کننده و غیر حساسیت زا

پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس است، بنابراین به دنبال کرم دور چشمی باشید که فاقد مواد تحریک کننده مانند عطر یا الکل باشد.

حاوی آنتی اکسیدان ها باشد

آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین سی C و چای سبز می توانند به محافظت از پوست در برابر آسیب های محیطی و پیری زودرس کمک کنند و آنها را به مکمل خوبی برای هر فرمول کرم دور چشم تبدیل کنند. مانند کرم دور چشم تایتان که حاوی ویتامین های سی و ای می باشد.

به طور کلی، نکته کلیدی ، یافتن فرمولی سبک وزن و آبرسان است که به طور خاص برای پوست های چرب طراحی شده باشد و باعث ایجاد چربی بیش از حد یا مسدود شدن منافذ اطراف ناحیه ظریف چشم نشود.

کرم دور چشم مخصوص پوست خشک

در صورتی که پوستتان خشک است باید به دنبال کرم های دور چشمی باشید که قدرت مرطوب کنندگی و آبرسانی بهتری برای خشکی پوستتان داشته باشد ، در محصولی که تهیه میکنید به دنبال مواد زیر باشید:

همچنین ببینید :

آنچه باید در خصوص پوست اطراف چشم بدانید

پوست اطراف چشم ، از جمله پلک ها ، بسیار ظریف است. در واقع پوست این ناحیه نازک ترین پوست بدن شما است.

همین موضوع باعث می شود که پوست این ناحیه مستعد ابتلا به موارد زیر باشد:

 • خشکی
 • التهاب
 • آسیب های نور خورشید
 • آسیب های محیطی
 • پیدایش علائم پیری زودرس

پوست این ناحیه فقط با افزایش سن نازک می شود. این به این دلیل است که پوست ما به مرور زمان خاصیت ارتجاعی یا سفتی و قدرت خود را از دست می دهد.

برای محافظت از این ناحیه ، باید مراقب محصولاتی که دور چشم خود استفاده می کنید باشید. از فرمول های مراقبت از پوست و آرایشی استفاده کنید که به طور خاص برای پوست اطراف چشم شما ساخته شده باشند ( یعنی حتما از کرم های دور چشم اختصاصی استفاده کنید ). هرگز محصولی را که برای سایر اعضای بدن در نظر گرفته شده است را بر روی این قسمت از پوست به کار نبرید ، زیرا ممکن است برای پوست این ناحیه خیلی خشن باشند و آسیب های جدی به شما وارد کنند.

همچنین هنگام استفاده و به کار بردن حتی کرم های دور چشم نیز باید با پوست این ناحیه برخورد ملایمی داشته باشید و به آرامی کرم یا محصول دور چشم خود را اعمال کنید.

روش صحیح و نکات استفاده از کرم های دور چشم

برای استفاده بیشتر از کرم دور چشم خود و اثر گذاری بهتر آن ، مراحل زیر را به دقت دنبال کرده و انجام دهید :

 1. برای ماساژ دادن کرم بر روی پوست اطراف چشمتان ، از انگشت حلقه خود استفاده کنید ، این انگشت به نسبت سایر انگشت ها ضعیت تر است و فشار کمتری را به پوست این ناحیه که بسیار نازک است می آورد ، بنابراین پوست این ناحیه به آرامی و با ملایمت لمس خواهد شد.

استفاده از انگشت حلقه برای دور چشم

 1. مانند تصویر بالا تکه های کوچکی به اندازه یک نخود بر روی پوستتان استفاده کنید
 2. به آرامی بر روی پوست اطراف چشمتان و بر روی تکه های کرم ضربه بزنید ، خیلی آرام ، از گوشه داخلی زیر چشم شروع کنید و به سمت بیرون حرکت کنید . از مالیدن کرم به فاصله خیلی نزدیک به مژه های پایین خودداری کنید.
 3. محصول را به پوست خود کاملا با ضربه زدن آرام با انگشتتان آغشته کنید. از کشیدن یا مالیدن خشن پوست خودداری کنید.
 4. 2 دقیقه صبر کنید تا کرم کاملاً جذب شود.
 5. در ادامه و در صورت نیاز ، بقیه محصولات مراقبت از پوست و آرایش خود را استفاده کنید.

سعی کنید مقدار کرمی که بر روی پوستتان استفاده می کنید زیاد نباشد. چون در این حالت ممکن است کرم وارد چشم شما شود و باعث تحریک و سوزش چشم شود.

استفاده از کرم دور چشم بر روی پلک

استفاده از کرم دور چشم بر روی پلک ها

همچنین استفاده از کرم دور چشم بر روی پلک های شما توصیه نمی شود مگر اینکه در دستورالعمل محصول گفته و نوشته شده باشد که این کار امن است و بی خطر است. زیرا این موضوع به مواد و فرمولاسیون محصول بستگی دارد.

کرم دور چشم را قبل از مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنیم یا بعد از آن ؟

به طور کلی ، کرم دور چشم باید قبل از مرطوب کننده روز و ضد آفتاب استفاده شود. این موضوع به این دلیل است که کرم دور چشم معمولاً سبک تر است و زود تر جذب پوست می شود و فرمول های سنگین تر باید دیر تر استفاده شوند و بر روی پوست بمانند.

سایر نکات مراقبت از پوست دور چشم شما

علاوه بر استفاده صحیح و توجه به نکات استفاده از کرم های دور چشم ، به منظور مراقبت بیشتر از پوست دور چشم نکات زیر را نیز رعایت کنید :

 • پوست اطراف چشمتان را ماساژ دهید. پوست دور چشم را به آرامی ماساژ دهید تا گردش خون بهبود یافته و پف دور چشم کاهش یابد.
 • همیشه آرایش چشم خود را پاک کنید. هنگامی که هنوز بر روی چشمتان مواد آرایشی وجود دارد ، از خوابیدن خودداری کنید. به منظور پاک کردن مواد آرایشی چشمتان از یک پاک کننده آرایش ملایم استفاده کنید که استفاده از آن در اطراف چشم بی خطر باشد.
 • از عینک آفتابی استفاده کنید. از عینک هایی استفاده کنید که نور ماورا بنفش A و B (UVA و UVB) را مسدود می کند. با این کار خطر تشکیل چین و چروک ها در اطراف چشم و همچنین سرطان پوست در اطراف چشم کاهش می یابد.
 • کلاه بپوشید برای محافظت بیشتر از چشم و پلک های خود ، از کلاه استفاده کنید. عرض لبه کلاه باید حداقل 3 اینچ باشد.

چند بار در روز کرم دور چشم استفاده کنیم

چند بار در روز از کرم دور چشم استفاده کنیم ؟ نحوه صحیح استفاده از کرم دور چشم چگونه است ؟

کرم دور چشم را می توان در ساعات مختلف روز استفاده کرد. با این حال ، در زمان  های مختلف ممکن است به یک کرم دور چشم متفاوت نیاز داشته باشید

کرم دور چشم را می توانید در زمان ها و شکل های زیر استفاده کنید :

 • اگر می خواهید در صبح استفاده کنید : از کرم دور چشمی که سبک تر است ، در صبح استفاده کنید ، زیرا بعد از آن می توانید از مواد آرایشی استفاده کنید که نسبتا سنگین هستند ، در این حالت پوست شما زیاد احساس سنگینی نخواهد کرد . برای کاهش خطر چین و چروک در طول روز از کرم های دور چشمی استفاده کنید که حاوی SPF نیز باشند ، یعنی علاوه بر اینکه دور چشم هستند ، ضد آفتاب نیز باشند.
 • اگر می خواهید بعد از ظهر استفاده کنید : برای بعد از ظهر از کرم دور چشم سنگین تر و غنی تر و مغذی تر می توانید استفاده کنید و این نوع کرم در طول شب می تواند جذب پوست شما شود . کرم دور چشم عصر یا بعد از ظهر شما نیاز نیست که SPF داشته باشد.
 • اگر می خواهید هم صبح و هم عصر استفاده کنید : برای بهره مندی از تمام مزایای فوق ، از کرم دور چشم در هر دو زمان استفاده کنید. در این حالت شما به دو فرمول مختلف احتیاج دارید ، بنابراین هنگام خرید یک کرم دور چشم مناسب این نکات را به خاطر بسپارید.

زمان ایده آل استفاده از کرم دور چشم ، به ترجیحات و اهداف شما بستگی دارد. اما صرف نظر از زمان ، فقط باید هر 12 ساعت یک بار کرم دور چشم بزنید. دیگر نیازی به استفاده مجدد از همان محصول در طول شبانه روز نیست.

با وجود تعداد زیاد کرم های دور چشم که امروزه در بازار وجود دارد ، انتخاب و خرید کرم دور چشم مناسب می تواند بسیار طاقت فرسا و سخت باشد.

کرم دور چشم تایتان کازمتیک ساخت کانادا

کلمات کلیدی این مقاله :

# دور چشم # بهترین کرم دور چشم # اطراف چشم # نکات انتخاب کرم دور چشم # نحوه مراقبت از پوست دور چشم # نحوه صحیح استفاده از کرم دور چشم # کرم دور چشم برای پوست چرب # برای پوست خشک

منبع :

https://www.healthline.com/health/how-to-apply-eye-cream

معرفی یک کرم دور چشم با کیفیت و استاندارد

به منظور از بین بردن و درمان چین و چروک های اطراف چشم و مراقبت از پوست نازک اطراف چشم ، مه زیبا کرم دور چشم حرفه ای تایتان ساخت کشور کانادا حاوی پپتید  و ماتریکسیل را به شما توصیه می کند که می توانید با کلیک بر روی تصویر زیر آن را مشاهده و مطالعه کنید ، ویژگی های این کرم دور چشم :

 • سفت کننده و کلاژن سازی
 • کم کردن و از بین بردن چین و چروک های دور چشم
 • درمان سیاهی اطراف چشم
 • درمان لک های تیره دور چشم
 • آبرسان قوی

کرم دور چشم تایتان حاوی پپتید و ماتریکسیل

همچنین بخوانید :


پرسش و پاسخ های متداول در خصوص این مقاله


بهترین کرم دور چشم چه ترکیباتی باید داشته باشد ؟

به طور کلی، کرم دور چشم باید دارای ترکیبات طبیعی و مغذی باشد که کمک به بهبود سلامتی و ظاهر پوست دور چشم کند ، ترکیباتی مانند پپتاید ها یا پپتید ها ، آنتی اکسیدان ها شامل ویتامین های ای ، سی و آ ، ویتامین کا ، روغن های طبیعی مانند روغن جوجوبا و آووکادو ، اسید هیالورونیک ، کافئین به منظور جلوگیری از پف زیر چشم.


هدف از استفاده از کرم دور چشم چیست ؟

1- پیشگری از تشکیل چین و چروک های ریز ، 2 - جلوگیری از تشکیل لک های پوستی و تیرگی اطراف چشم ، 3- جلوگیری از پف زیر چشم 4 - درمان و بهبود ظاهر چین و چروک های اطراف چشم و یا از بین بردن آنها 5 - درمان تیرگی یا سیاهی دور چشم


کدام کرم دور چشم را پیشنهاد میدهید ؟

کرم دور چشم تایتان کازمتیک ، ساخت کشور کانادا ، حاوی همه ترکیبات گفته شده از جمله پپتاید ها ، ویتامین ها ، اسید هیالورونیک و کافئین با قدرت هیدراتاسیون عالی می باشد که به همه نیاز های پوست ظریف و نازک اطراف چشم شما پاسخ می دهد.


بهترین سن شروع و استفاده از کرم دور چشم چیست ؟

حالت ایده آل این است که استفاده از کرم دور چشم را از اواخر دهه 20 یا اوایل 30 سالگی خود شروع کنید، زمانی که معمولاً اولین علائم پیری در اطراف چشم ظاهر می شود. با این حال، می توانید از کرم دور چشم در هر سنی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه استفاده کنید.


هر چند وقت یکبار باید از کرم دور چشم استفاده کنم؟

بهتر است دو بار در روز صبح و شب از کرم دور چشم استفاده کنید تا پوست لطیف دور چشمتان مرطوب و تغذیه شود. هر 12 ساعت یک بار


چه موادی را در یک کرم دور چشم خوب باید جستجو کنم؟

به دنبال کرم های دور چشمی باشید که حاوی ترکیبات آبرسانی مانند اسید هیالورونیک، گلیسیرین یا آلوئه ورا و همچنین آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین سی C یا E هستند تا از پوست در برابر آسیب های محیطی محافظت کنند. رتینول همچنین یک عنصر محبوب در کرم های دور چشم است، زیرا می تواند به کاهش چین و چروک های ریز اطراف چشم کمک کند.


آیا می توانم به جای کرم دور چشم از مرطوب کننده معمولی استفاده کنم؟

خیر، بهتر است از کرم های دور چشم که به طور اختصاصی برای دور چشم طراحی و فرموله شده اند استفاده کنید، زیرا مرطوب کننده های معمولی ممکن است خیلی سنگین باشند یا حاوی موادی باشند که می توانند پوست ظریف ناحیه دور چشم را تحریک کنند. مگر اینکه از مرطوب کننده های سبک و با کیفیت مانند کرم مرطوب کننده پروتکت تایتان استفاده کنید که همزمان حاوی ترکیبات بسیار مناسبی برای پوست اطراف چشم است ، مانند گلیسیرین ، ویتامین آ ، ویتامین ای ، شی باتر ، هیالورونیک اسید و عصاره هسته انگور و ..

به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید