طرز تهیه و ساخت دو شامپوی خانگی و طبیعی ! در خانه شامپو درست کنید.

طرز تهیه و ساخت دو شامپوی خانگی و طبیعی ! در خانه شامپو درست کنید.

در این مقاله 2 روش درست کردن شامپو خانگی و طبیعی و یا درست کردن شامپو در خانه را بررسی خواهیم کرد

روش اول درست کردن شامپو در خانه با استفاده از عسل و آب لیمو

درست کردن شامپو در خانه ، شامپوی آب لیمو و عسل

1 - ابتدا مقداری آب را بجوشانید و سپس در یک لیوان بریزید.

طرز تهیه شامپو خانگی ، چگونه شامپو خانگی درست کنیم ؟

2 - یک کیسه چای بابونه به آن اضافه کنید ، دو تا سه دقیقه اجازه دهید تا مقداری خنک شود. وقتی که فکر کردید که تمام چای در آب حل شده ، کیسه چای را بیرون آورده و دور بریزید.

چگونه در خانه شامپو درست کنیم ؟ روش ساخت شامپو در خانه

3 - 1 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری آب لیمو را با هم ترکیب کنید. آب لیمو به تمیز و روشن شدن مو کمک می کند ، در حالی که عسل به آبرسانی آن کمک می کند.

ساخت شامپو خانگی ، در خانه ، در منزل ، چگونه ؟

 4 - صبر کنید تا "چای" به دمای مناسب برسد. شما این ترکیب را روی موهای خود می ریزید ، بنابراین نمی خواهید خیلی گرم باشد. اکثر افراد پس از استفاده از آب ولرم متوجه می شوند که موهای آنها بهترین حالت را دارد. اما اگر آب خیلی گرم باشد ممکن است باعث وز شدن مو شود.

طرز تهیه یک شامپو در خانه، شامپو آبلیمو و عسل

5 - اکنون وقت آن است که از شامپو استفاده کنید. وارد حمام شوید و موهای خود را خیس کنید. سر خود را به عقب متمایل کنید ، و ترکیب را روی سر خود بریزید. آن را بر روی پوست سر خود ماساژ دهید ، سپس موهایتان را بشویید.

شامپو خانگی ، نرم کننده ، حالت دهنده ، طرز تهیه

6 - سپس ، از نرم کننده و حالت دهنده موی خو استفاده کنید.

اگرچه این شامپو برای تمیز کردن موهای شما عالی است ، اما برای حالت دهی و نرم کنندگی آن خیلی مناسب نیست. وقتی کار شستن موهایتان تمام شد ، نرم کننده دلخواه خود را انتخاب کنید و استفاده کنید و سپس آن را خوب بشویید.

روش دوم ، استفاده از سرکه سیب و جوش شیرین برای ایجاد و ساخت یک شامپوی خانگی

ساخت شامپو خانگی با استفاده از جوش شیرین و سرکه سیب

1 - دو فنجان یا ظرف را به گونه ای که هر یک (240 میلی لیتر) باشد ، از آب سرد پر کنید. یک شیشه برای "شامپو" و دیگری برای مخلوط "نرم کننده" خواهد بود.

طرز تهیه شامپو خانگی با استفاده از جوش شیرین و سرکه سیب

2 - 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین را به ظرف اول اضافه کنید. جوش شیرین را هم بزنید تا کاملا حل شود. جوش شیرین به تمیز کردن مو کمک می کند. این "شامپوی" شما خواهد بود.

طرز تهیه و ساخت شامپو خانگی با استفاده از سرکه سیب

3 - 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را به شیشه دوم اضافه کنید. سرکه به شما کمک می کند تا PH طبیعی موهای شما را بازیابی کرده و از تجمع مواد اضافی بر روی موی شما جلوگیری کند و آنها را از روی مو پاک کند. سرکه سیب همچنین به نرم شدن موها و براق شدن دوباره آنها کمک می کند. این ترکیب بسیار مهم است که بعد از شامپوی جوش شیرین استفاده شود و این ترکیب به عنوان نرم کننده عمل خواهد کرد.اگر موهای بسیار روشنی دارید و یا بوی سرکه سیب را نمی توانید تحمل کنید ، به جای آن از سرکه سفید استفاده کنید. سرکه سفید کمتر احتمال دارد که رنگ موهایتان را از بین ببرد و بوی بدی هم نخواهد داشت.

شامپو جوش شیرین ، سرکه سیب ، شامپو خانگی

4 - ابتدا از شامپو جوش شیرین استفاده کنید. وارد حمام شوید و موهای خود را مرطوب کنید. سر خود را به سمت عقب متمایل کنید و ترکیب آب و جوش شیرین را روی موهای بریزید. موهای خود را به آرامی ماساژ دهید ، سپس آن را آبکشی کنید.

شامپو خانگی ، شامپو سرکه سفید و جوش شیرین

5 - در مرحله بعد از نرم کننده سرکه سیب استفاده کنید. هنگامی که آب جوش شیرین به طور کامل از موهایتان شسته و پاک شد ،  ترکیب آب و سرکه را دوباره روی موهای خود بریزید. بسیار مراقب باشید که با چشمتان بر خورد نکند چون به شدت چشمتان می سوزد ، سپس موهای خود را آب کشی کنید.

طرز تهیه شامپو خانگی

6 - در نهایت مرحله آخر را با شستشوی موهایتان با آب سرد تمام کنید. این موضوع به مهر و موم شدن و سفت شدن فولیکول های مو کمک کرده و موهای شما را براق تر نشان می دهد. اگر موهای شما کمی بوی سرکه می دهد نگران نباشید. به محض اینکه موهای شما خشک شود بوی آن از بین می رود.

منبع : https://www.wikihow.com/Make-Natural-Shampoo

به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید