تقویت رشد مو ، بهترین راه ها و روش های تقویت مو و مراقبت مو

تقویت رشد مو ، بهترین راه ها و روش های تقویت مو و مراقبت مو

× فهرست مطالب چگونه رشد مو را تقویت کنیم ؟ ( نحوه صحیح مراقبت از مو و تقویت مو )

آنچه در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت :

 • چگونه رشد مو را زیاد کنیم ؟ 
 • چگونه رشد مو را سریع کنیم ؟
 • چگونه موهایمان را تقویت کنیم ؟ روش های صحیح تقویت و رشد بهتر مو
 • چگونه موهای سالم و شاداب داشته باشیم ؟

داشتن موهای سالم و بلند ، مراقبت و شکیبایی می خواهد. در حالی که شما می توانید با انجام کارهایی مانند ماساژ دادن پوست سر خود و مصرف بیوتین ، به رشد موهای جدید کمک کنید ، چالش بیشتر ، جلوگیری از آسیب و شکستگی موهای فعلیتان است. موهایی که الان بر روی سرتان دارید ! اصلاح منظم مو ، استفاده از محصولات مناسب مو و پرهیز از انجام حالت دهی های خشن ( استفاده از سشوار های خیلی قوی و غیر استاندارد و یا دیگر محصولات غیر استاندارد ) بر روی مو ، همه می توانند در راه نگهداری و تقویت مو های شما به شما کمک کنند . تغییرات در سبک زندگی ، مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم برای مو نیز مهم است. این کار به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد ، اما با کمی قاطعیت می توانید موهای بلند و رویاهایی خود را پرورش و رشد دهید.

روش های کمک به رشد موهای جدید

ماساژ مو برای تقویت رشد مو ، بهبود رشد مو ، بهتر کردن رشد مو

1 - روزانه پوست سر خود را ماساژ دهید.

موهای سالم از پوست سر شروع می شود. ماساژ دادن پوست سر به مدت 5 دقیقه در روز می تواند با تحریک و افزایش جریان خون در پوست سر به فولیکول های مو کمک کند.

این به نوبه خود ، رشد جدید مو را ترغیب می کند. شما می توانید پوست سر خود را در هنگام دوش گرفتن و زمانی که به موهای خود شامپو میزنید ماساژ دهید ، یا هروقت که فرصت کردید در طول روز انجام دهید.
هنگام ماساژ پوست سر ، به جای استفاده از ناخن های خود از نوک انگشتان استفاده کنید تا پوست سر خود را به درستی ماساژ دهید. اگر بیش از حد ماساژ دهید ، ناخن های شما ممکن است باعث تحریک و شکستن پوست سر شود.

استفاده از روغن نعنا بر روی پوست سر ، برای تقویت و رشد مو ، تقویت رشد مو ، رشد موهای جدید

2 - هر روز 3 الی 4 قطره روغن نعناع بر روی پوست سر خود بمالید.

روغن نعناع هنگامی که مستقیماً بر روی پوست سر شما استفاده شود ، می تواند به تحریک و رشد موهای جدید کمک کند.

چندین قطره از این روغن را بر روی پوست سر خود بمالید و پوست سر خود را به آرامی با نوک انگشتان ماساژ دهید.

برای کمک و تشویق رشد موهای جدید ، حداقل یک بار در روز به مدت حداقل 4 هفته این روند را تکرار کنید.
به منظور حصول بهترین نتیجه ، از چند قطره روغن نعناع واقعی را با 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) روغن نارگیل ترکیب کنید و استفاده کنید.

از روغن های معطر نعناع استفاده نکنید. روغن های معطرنعناع فقط بوی نعنا می دهند ، اما تأثیر تحریک کننده ی بر روی پوست سر ندارند و به رشد موهای جدید کمک نمی کنند.
همچنین شما می توانید روغنهای رزماری یا سیاه دانه را نیز امتحان کنید که به رشد مو و تقویت مو کمک می کنند.

تقویت رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، کمک به رشد موهای جدید ، تحریک فولیکول های سر ، شامپو برای رشد مو و تقویت رشد مو

3 - از شامپو های تقویت کننده موی سر برای رشد مو استفاده کنید.

برخی از شامپوها و نرم کننده ها به طور خاص برای تحریک و تشویق رشد مو فرموله شده اند و به شما در داشتن موهای بلند کمک می کنند. به دنبال شامپویی باشید که دقیقا برای رشد مو فرموله شده است و دارای ترکیبات مانند ترکیبات زیر باشد :

 1. بیوتین
 2. ماینوکسیدیل
 3. نیاسین
 4. روغن درخت چای
 5. ویتامین E

استفاده از مکمل بیوتین ، برای تقویت رشد مو ، بهتر شدن رشد مو ، داشتن موهای بلند

4 - روزانه 5،000 میکروگرم مکمل بیوتین مصرف کنید.

بیوتین یا ویتامین B7 یک ویتامین B ضروری است. مدت هاست که برای کمک به تحریک رشد موهای جدید از این ماده ضروری استفاده می شود و اغلب ماده اصلی سایر مکمل های مو است.

هر روز حداقل 5،000 میکروگرم مکمل مصرف کنید تا در ترغیب موهای شما به رشد بیشتر و ضخیم تر به شما کمک کند.

مکمل های بیوتین بدون نسخه در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی سالم در دسترس هستند. شما همچنین می توانید به دنبال دیگر محصولات مراقبت از مو ، پوست و یا ویتامین های ناخن باشید که حاوی بیوتین است.

بیوتین حتی برای مصرف موضعی بر روی پوست سر و یا دیگر قسمت ها در دسترس است. اگر می خواهید بیوتین موضعی را انتخاب کنید ، دستورالعمل های نحوه استفاده را بر روی بسته بندی آنها مطالعه کنید.

پیشگیری از آسیب به موهای موجود ( موهای فعلی شما )

پیشگیری از ریزش مو ، کمک به رشد مو ، تقویت رشد مو ، داشتن موهای بلند تر و تقویت مو

1 - هفته ای 3 الی 4 بار موهای خود را بشویید.

برخی از افراد بعد از کاهش مقدار شستشو با شامپو و نرم کننده مو، گزارش داده اند که رشد موهایشان بهتر شده و موهایشان بلند تر شدهد. بنابراین هر 2-3 روز یکبار موهای خود را بشویید. ( توصیه : شستشوی روزانه سر و مو انجام ندهید )

در روزهایی که قرار نیست سر خود را شستشو دهید در صورت تمایل به شستشوی بدن می توانید از کلاه دوش در حمام استفاده کنید و یا از شامپوی خشک استفاده کنید تا تعادل در میزان چربی پوست سر ، برقرار باشد.

[caption id="attachment_668" align="aligncenter" width="600"]استفاده از کلاه حمام ، کلاه دوش ، تقویت رشد مو ، داشتن موهای بلند ، رشد موهای جدید استفاده از کلاه حمام[/caption]


برخی از شامپوها حاوی مواد خشن هستند که می توانند موهای شما را خشک کرده و چربی طبیعی پوست سر را از بین ببرند. این موضوع می تواند به شکستگی مو منجر شود. برای جلوگیری از این امر ، از شامپو های ملایم و مناسب برای نوع پوست سر خود استفاده کنید.


اگر موهای شما به گونه ای است که خیلی زود ژولیده می شود و به هم میریزد ، ممکن است نیاز باشد که موهای خود را بیشتر بشورید.

استفاده از حالت دهنده مو ( کاندیشنر ) به صورت روزانه و یا یک روز در میان می تواند به رهایی شما از در هم و بر هم شدن مو کمک کند ، در غیر این صورت ، این در هم و بر هم و ژولیده شدن مو ، می تواند به شکستگی مو منجر شود.

اصلاح موی سر ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، بهتر شدن رشد مو

2 - هر 8 تا 12 هفته یک بار ، موهای خود را اصلاح و مرتب و کوتاه کنید.

آسیب ، اغلب از انتهای موهای شما شروع می شود و به سمت بالا به سمت ریشه ها حرکت می کند.

گرفتن نوک موها ، به رشد این آسیب به سمت ریشه مو کمک می کند و موخوره را کم کرده و یا از بین می برد. در صورتی که دوست دارید موهای بلندی داشته باشید باز هم هر دو الی سه ماه یک بار ، آرایشگر خود را ببینید و از او بخواهید که نوک موهایتان را کوتاه کند ، به گونه ای که بیش از 0.5 اینچ یا (13 میلی متر) نشود ، تا از انتشار آسیب به سمت ریشه مو جلوگیری شود.


اگر موهای شما به طور غیر منتظره در اثر یک حادثه با یک وسیله داغ یا یک درمان شیمیایی ( مثل درمان کراتینه مو ) آسیب دید ، در اسرع وقت به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید.
اگر وقت و پول کافی برای رفتن منظم به سالن های زیبایی ندارید ، می توانید خودتان نیز سعی کنید موهای خود را کوتاه کنید. اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید ، یک جفت قیچی خوب مو تهیه کنید ، زیرا در این صورت ، کیفیت کار ، بسیار متفاوت خواهد بود.

استفاده از ماسک حالت دهنده و کاندیشنر قوی موی سر ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، بهتر شدن رشد مو

3 - برای هیدراتاسیون و آبرسانی مو ، از یک میزان استاندارد از ماسک موی قوی ، به صورت هفتگی استفاده کنید.

درمان های حالت دهی قوی مو یا کاندیشنینگ می تواند به محافظت از رشته های موی شما کمک کند و به پیشگیری و جلوگیری از درهم و برهم شدن یا ژولیده شدن مو به شما کمک کند .

به دنبال ماسک مویی باشید که برای نوع موی شما فرموله شده باشد (مثلاً ضخیم ، نازک ، فرفری ، خشک ، موی رنگ شده و غیره).

اگر مطمئن نیستید که کدام برای شما مناسب و مفید خواهد بود ، از آرایشگر و یا متخصصی زیبایی خود بخواهید در انتخاب کالای مناسب ، به شما کمک کند.


بعد از استفاده از شامپو ، ماسک را روی موهای خود بمالید و آن را برای مدت زمان توصیه شده ( موجود بر روی بسته بندی ) بگذارید. برخی از ماسک ها ممکن است 3-5 دقیقه طول بکشد ، در حالی که برخی دیگر ممکن است 10-15 دقیقه نیاز باشد که بر روی سر بماند . سپس ماسک خود را در حمام بشویید.


ماسک مو را می توانید در اکثر فروشگاه های لوازم آرایشی و زیبایی و همچنین در بسیاری از داروخانه ها پیدا کنید .

شانه کردن مو ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، بهتر شدن رشد مو

4 - مقدار شانه کردن موهای خود را به حداقل برسانید.

شانه کردن زیاد مو می تواند باعث شکستگی مو شده و همچنین موهای سالم را بکشد و از بین ببرد ، بنابراین میزان شانه کردن مو را تا حد ممکن کاهش دهید.

سعی کنید فقط زمانی موهای خود را شانه کنید که از حمام بیرون آمده اید ( برای این که از آن حالت ژولیده بیرون آید ) یا زمانی که میخواهید مقدار کمی به موهایتان حالت دهید.

وقتی موهای خود را شانه می کنید ، حتما از شانه مناسب برای این کار استفاده کنید. یک شانه دندانه درشت یا شانه مخصوص حمام بر روی موهای مرطوب و یا خشک به خوبی کار می کند تا بدون کشیدن زیاد موها ، حالت دهی را انجام دهد .

برس های موی گرازی نیز خوب هستند اما برای موهای خشک مناسب هستند. ( برس بالایی در تصویر زیر )

برس های مو گرازی ، شانه مخصوص موهای خشک

Image titled Grow Longer Hair Step 9

5 - استفاده از ابزارهای حالت دهی مو که گرما تولید می کنند را محدود کنید ( مانند اتو مو یا دستگاه های فر کننده مو )

گرما به موهای شما از ناحیه کوتیکول تا نوک آسیب می زند. به همین دلیل بهتر است تا حد امکان از استفاده از ابزارهای داغ برای حالت دهی مو دوری کنید.

دستگاه هایی نظیر سشوار ، اتو مو ها ، فر کننده ها ، شانه های داغ ، کرامپ ها و غلتک های داغ
اگر باید موهای خود را خشک کنید ، از تنظیمات کم استفاده کرده و به انتهای خود بچسبید.
اگر بنا به هر دلیل مجبورید که از یک ابزار داغ بر روی موهای خود استفاده کنید ، ترجیحا از اسپری حرارتی ( به منظور محافظت از مو در برابر حرارت و گرما) استفاده کنید.

اسپری ضد حرارت مو ، جلوگیری از آسیب گرما به مو

قبل از استفاده از هر گونه دستگاه داغ ، مقداری از این اسپری را بر روی موهای خود به منظور جلوگیری از آسیب های ناشی از گرما ، اسپری کنید.

در خصوص جلوگیری از آسیب ها به موها ، مقالات زیر یا نیز پیشنهاد می کنیم که ببینید و مطالعه کنید

راهنمای خرید سشوار مناسب نوع موی شما

راهنمای خرید و انتخاب اتو مو مناسب نوع موی شما

تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، بهتر شدن رشد مو ، مراقبت از مو ، استفاده از حوله میکروفایبر

6 - برای خشک کردن مو ، از حوله های معمولی استفاده نکنید و موهای خود را با استفاده از یک حوله میکروفیبر ( Microfiber Towel ) خشک کنید.

برخی از مواد مانند پارچه تری می توانند به موهای خیس آسیب رسانند. ( حوله یا پارچه تری Terry Clothing ) در تصویر زیر آمده

حوله یا پارچه تری ، برای خشک کردن مو ، آسیب به مو ، مراقبت از مو ، کمک به رشد مو و تقویت مو

از استفاده از حوله های پارچه ای تری برای خشک کردن مو خودداری کنید. تا حد ممکن اجازه دهید تا موهایتان ، در هوای آزاد به طور طبیعی خشک شود. در صورت نیاز به استفاده از یک حوله خشک کن ، از حوله میکروفیبر استفاده کنید. هرگز برای خشک شدن مو ، موهای خود را درون حوله یا پارچه نپیچید ، در عوض ، خیسی و آب اضافی مو را ، به آرامی با با فشار دادن حوله بر روی سر ( بدون تکان دادن و ماساژ شدید ) ، از بین ببرید و موهای خود را خشک کنید.

استفاده از مواد شیمیایی بر روی مو ، درمان های زیبایی مو ، مراقبت از مو ، کمک به رشد مو ، رشد بهتر مو ، تقویت مو

7 - برای جلوگیری از آسیب دیدن مو ، از مواد شیمیایی به منظور مراقبت از مو بر روی مو استفاده نکنید.

روش های درمانی مانند رنگ کردم مو ، برجسته سازی ، پرمینم ، صاف کردن شیمیایی مو و روشن کردن و هایلایت کردن مو ، همه باعث آسیب دیدن مو می شوند.

اگر می خواهید موهای بلند تری داشته باشد که رشد خوبی داشته باشد ، باید تمام این موارد را از روند مراقبت از مو و زیبایی خود حذف کنید.

اگر از قبل موهای رنگ شده دارید و یا از دیگر مواد شیمیایی بر روی مود خود استفاده کرده اید ، با پزشک و یا متخصص زیبایی خود در مورد جایگزین های بهتر و درمان های بهتر و تغییر موهای خود صحبت کنید.

سفت بستن مو ، شل بستن مو ، جلوگیری از ریزش ، تقویت مو ، بهبود رشد مو ، تقویت رشد مو ، داشتن موهای سالم تر و بلند تر

8 - از سفت بستن موهایتان ، خودداری کنید.

سعی کنید هنگام بستن مو ، از مدل های آزاد تر استفاده کنید یا موهای خود را ترجیحا باز گذارید ، سفت بستن مو ، می تواند به ریشه مو ، پوست سر ، و خود تار مو ، آسیب بزند.

استفاده از اکستنژن مو ممکن است در حال حاضر برای شما زیبا به نظر برسد ، اما هنگام بیرون آوردن آن ، موهای شما بد تر می شود. سعی کنید تا حد ممکن از این موارد دوری و پرهیز کنید ، یا در نهایت از اکستنژن های کلیپی استفاده کنید تا احتمال آسیب رسیدن به موهای شما تا حد ممکن کاهش یابد.

اکستنژن جدا شونده ، کلیپی ، جلوگیری از آسیب به مو ، پیشگیری از آسیب مو ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو

تغییر در سبک زندگی به منظور تقویت رشد مو و کمک به رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

استفاده از بالشت ابریشمی و یا پشمی یا ساتن ، برای تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، جلوگیری از ریزش مو

1 - برای جلوگیری از آسیب دیدن مو ، روی بالش ابریشمی یا ساتن بخوابید.

تصور می شود که ابریشم و ساتن برای موهای شما در مقایسه با پنبه ، نرم تر است . این مواد می توانند به جلوگیری از درهم و برهم شدن و ژولیده شدن و شکستن مو کمک کنند. بنابراین برای داشتن موهایی سالم و بلند ، بر روی چند بالشتک ابریشمی یا ساتن خوب سرمایه گذاری کنید.


می توانید بالش های ابریشمی نسبتاً مقرون به صرفه را در بسیاری از فروشگاه های کالاهای خانگی و همچنین فروشگاه های آنلاین پیدا کنید. به نظر میرسد که ساتن کمی مقرون به صرفه تر از ابریشم باشد.

تقویت رشد مو با تغذیه مناسب ، غذاهایی که باعث تقویت رشد مو می شوند ، و به رشد مو کمک می کنند ، ویتامین ها و غذهای ضد ریزش مو

2 - برای تقویت رشد مو ، رژیم غذایی مناسب با داشتن موهای سالم داشته باشید. ( چه غذاهایی بخوریم ؟ )

برای به دست آوردن بهترین نتیجه در مراقبت از مو و تقویت رشد مو ، باید موی خود را به درستی تغذیه کنید و آب زیادی بنوشید.

به منظور تقویت رشد مو و پیشگیری از ریزش و آسیب به مو ، رژیم غذایی شما باید با اولویت بندی پروتئین باشد. ( یعنی اول مصرف پروتئین بسیار مهم است )

پروتئین ها باید حدود 15 تا 25 درصد کالری روزانه شما را تشکیل دهند. همچنین مقدار زیادی سبزیجات برگدار بخورید و میزان جذب آب توسط بدن را تا حد ممکن افزایش دهید.

 • موهای خود را با خوردن غذاهای سرشار از آهن مانند اسفناج ، لوبیا و مقادیر متوسط گوشت قرمز بدون چربی تغذیه و تقویت کنید. علاوه بر این ، موهای شما از افزایش آهن ، امگا 3 ، روی و بیوتین سود می برد. یعنی تا حد ممکن از غذاهای سرشار از این مواد استفاده کنید ، زیرا به رشد و تقویت موهای شما بسیار کمک می کنند.
 • غلات سبوس دار ، صدف ، کره بادام زمینی و دانه ها همه از غذاها و منابع سرشار از روی هستند.
 • میوه و سبزیجات بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های A ، C و E هستند که همه اینها به حفظ سلامت پوست سر و مو کمک می کنند.در صورت ریزش مو به دلیل کمبود آهن در بدن ، ویتامین C به ویژه می تواند بسیار مفید باشد ، زیرا ویتامین C به بدن شما کمک می کند تا آهن را جذب کند.
 • تخم مرغ ، گوشت ، آجیل ، دانه ، ماهی سالمون ، لبنیات و آووکادو سرشار از بیوتین برای داشتن موی سالم و زیبا هستند.
 • ماهی قزل آلا ، کتان ، دانه های چیا و گردو ، سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

کم کردن استرس ، کنترل استرس و عوامل استرس زا ، پیشگیری از ریزش مو ، درمان ریزش مو ، کمک به رشد و تقویت رشد مو

3 - عوامل استرس زا و مواری که استرس شما را افزایش می دهند را کنترل کنید.

خوردن غذای خوب ، ورزش منظم و استراحت و خواب خوب و منظم همه از عوامل بسیار مهم برای به دور ماندن از استرس و کنترل استرس هستند.

استرس شدید از هر نوع می تواند منجر به انواع علائم جسمی ، از جمله کاهش رشد مو یا ریزش مو شود.

مشاهده یک مقاله در مورد روش های سالم زندگی کردن ...

به منظور تقویت رشد مو و به طور کلی سلامتی بدن و ذهن ، سعی کنید حداقل 5 روز در هفته و هر روز حداقل 30 دقیقه ، فعالیت بدنی نسبتاً شدید داشته باشید.

ورزش یا فعالیت نسبتا شدید زمانیست که هنوز می توانید در حین ورزش با شخص دیگری مکالمه داشته باشید و بتوانید صحبت کنید ، اما به سختی. این موضوع نه تنها به داشتن بدن سالم از نظر فیزیکی کمک می کند ، بلکه می تواند به آرامش ذهن و فکر شما نیز کمک کند.
مدیتیشن و یا تمرین های تنفس عمیق را امتحان کنید تا در هنگام استرسی شدن ، برای آرامش ذهن خود به خود کمک کنید.

درمان ریزش مو ، مراقبت از مو ، نحوه مراقبت از مو ، کمک به رشد مو ، تقویت رشد مو ، بهبود رشد مو ، داشتن موی بلند و سالم

4 - در صورت مشاهده ریزش مو با پزشک خود مشورت کنید.

اگر به طور قابل توجهی رشد موی شما کند است و یا هرگونه ریزش مو دارید، ممکن است مشکل پزشکی و سلامتی داشته باشید.

با پزشک خود ملاقات کنید و در مورد علائم خود صحبت کنید ، در صورت نیاز از هر آزمایش تشخیصی که ممکن است به منظور یافتن علت کمک بگیرید.

ژنتیک یا سابقه خانوادگی نیز می تواند در سلامت و رشد مو نقش داشته باشد. هنگامی که سطح آندروژن زیاد است ، خانم ها به ویژه در برابر ریزش مو مستعد هستند. این موضوع با شرایطی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک همراه است.

منبع : https://www.wikihow.com/Grow-Longer-Hair

کلمه های کلیدی این مقاله : # تقویت رشد مو # داشتن موی سالم # روش های افزایش سرعت رشد مو # چگونه سرعت رشد مو را زیاد کنیم # چگونه موهایمان را تقویت کنیم ؟

فهرست مطالب
 • چگونه رشد مو را تقویت کنیم ؟ ( نحوه صحیح مراقبت از مو و تقویت مو )

  آنچه در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت :

  • چگونه رشد مو را زیاد کنیم ؟ 
  • چگونه رشد مو را سریع کنیم ؟
  • چگونه موهایمان را تقویت کنیم ؟ روش های صحیح تقویت و رشد بهتر مو
  • چگونه موهای سالم و شاداب داشته باشیم ؟

  داشتن موهای سالم و بلند ، مراقبت و شکیبایی می خواهد. در حالی که شما می توانید با انجام کارهایی مانند ماساژ دادن پوست سر خود و مصرف بیوتین ، به رشد موهای جدید کمک کنید ، چالش بیشتر ، جلوگیری از آسیب و شکستگی موهای فعلیتان است. موهایی که الان بر روی سرتان دارید ! اصلاح منظم مو ، استفاده از محصولات مناسب مو و پرهیز از انجام حالت دهی های خشن ( استفاده از سشوار های خیلی قوی و غیر استاندارد و یا دیگر محصولات غیر استاندارد ) بر روی مو ، همه می توانند در راه نگهداری و تقویت مو های شما به شما کمک کنند . تغییرات در سبک زندگی ، مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم برای مو نیز مهم است. این کار به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد ، اما با کمی قاطعیت می توانید موهای بلند و رویاهایی خود را پرورش و رشد دهید.

  روش های کمک به رشد موهای جدید

  ماساژ مو برای تقویت رشد مو ، بهبود رشد مو ، بهتر کردن رشد مو

  1 - روزانه پوست سر خود را ماساژ دهید.

  موهای سالم از پوست سر شروع می شود. ماساژ دادن پوست سر به مدت 5 دقیقه در روز می تواند با تحریک و افزایش جریان خون در پوست سر به فولیکول های مو کمک کند.

  این به نوبه خود ، رشد جدید مو را ترغیب می کند. شما می توانید پوست سر خود را در هنگام دوش گرفتن و زمانی که به موهای خود شامپو میزنید ماساژ دهید ، یا هروقت که فرصت کردید در طول روز انجام دهید.
  هنگام ماساژ پوست سر ، به جای استفاده از ناخن های خود از نوک انگشتان استفاده کنید تا پوست سر خود را به درستی ماساژ دهید. اگر بیش از حد ماساژ دهید ، ناخن های شما ممکن است باعث تحریک و شکستن پوست سر شود.

  استفاده از روغن نعنا بر روی پوست سر ، برای تقویت و رشد مو ، تقویت رشد مو ، رشد موهای جدید

  2 - هر روز 3 الی 4 قطره روغن نعناع بر روی پوست سر خود بمالید.

  روغن نعناع هنگامی که مستقیماً بر روی پوست سر شما استفاده شود ، می تواند به تحریک و رشد موهای جدید کمک کند.

  چندین قطره از این روغن را بر روی پوست سر خود بمالید و پوست سر خود را به آرامی با نوک انگشتان ماساژ دهید.

  برای کمک و تشویق رشد موهای جدید ، حداقل یک بار در روز به مدت حداقل 4 هفته این روند را تکرار کنید.
  به منظور حصول بهترین نتیجه ، از چند قطره روغن نعناع واقعی را با 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) روغن نارگیل ترکیب کنید و استفاده کنید.

  از روغن های معطر نعناع استفاده نکنید. روغن های معطرنعناع فقط بوی نعنا می دهند ، اما تأثیر تحریک کننده ی بر روی پوست سر ندارند و به رشد موهای جدید کمک نمی کنند.
  همچنین شما می توانید روغنهای رزماری یا سیاه دانه را نیز امتحان کنید که به رشد مو و تقویت مو کمک می کنند.

  تقویت رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، کمک به رشد موهای جدید ، تحریک فولیکول های سر ، شامپو برای رشد مو و تقویت رشد مو

  3 - از شامپو های تقویت کننده موی سر برای رشد مو استفاده کنید.

  برخی از شامپوها و نرم کننده ها به طور خاص برای تحریک و تشویق رشد مو فرموله شده اند و به شما در داشتن موهای بلند کمک می کنند. به دنبال شامپویی باشید که دقیقا برای رشد مو فرموله شده است و دارای ترکیبات مانند ترکیبات زیر باشد :

  1. بیوتین
  2. ماینوکسیدیل
  3. نیاسین
  4. روغن درخت چای
  5. ویتامین E

  استفاده از مکمل بیوتین ، برای تقویت رشد مو ، بهتر شدن رشد مو ، داشتن موهای بلند

  4 - روزانه 5،000 میکروگرم مکمل بیوتین مصرف کنید.

  بیوتین یا ویتامین B7 یک ویتامین B ضروری است. مدت هاست که برای کمک به تحریک رشد موهای جدید از این ماده ضروری استفاده می شود و اغلب ماده اصلی سایر مکمل های مو است.

  هر روز حداقل 5،000 میکروگرم مکمل مصرف کنید تا در ترغیب موهای شما به رشد بیشتر و ضخیم تر به شما کمک کند.

  مکمل های بیوتین بدون نسخه در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی سالم در دسترس هستند. شما همچنین می توانید به دنبال دیگر محصولات مراقبت از مو ، پوست و یا ویتامین های ناخن باشید که حاوی بیوتین است.

  بیوتین حتی برای مصرف موضعی بر روی پوست سر و یا دیگر قسمت ها در دسترس است. اگر می خواهید بیوتین موضعی را انتخاب کنید ، دستورالعمل های نحوه استفاده را بر روی بسته بندی آنها مطالعه کنید.

  پیشگیری از آسیب به موهای موجود ( موهای فعلی شما )

  پیشگیری از ریزش مو ، کمک به رشد مو ، تقویت رشد مو ، داشتن موهای بلند تر و تقویت مو

  1 - هفته ای 3 الی 4 بار موهای خود را بشویید.

  برخی از افراد بعد از کاهش مقدار شستشو با شامپو و نرم کننده مو، گزارش داده اند که رشد موهایشان بهتر شده و موهایشان بلند تر شدهد. بنابراین هر 2-3 روز یکبار موهای خود را بشویید. ( توصیه : شستشوی روزانه سر و مو انجام ندهید )

  در روزهایی که قرار نیست سر خود را شستشو دهید در صورت تمایل به شستشوی بدن می توانید از کلاه دوش در حمام استفاده کنید و یا از شامپوی خشک استفاده کنید تا تعادل در میزان چربی پوست سر ، برقرار باشد.

  [caption id="attachment_668" align="aligncenter" width="600"]استفاده از کلاه حمام ، کلاه دوش ، تقویت رشد مو ، داشتن موهای بلند ، رشد موهای جدید استفاده از کلاه حمام[/caption]


  برخی از شامپوها حاوی مواد خشن هستند که می توانند موهای شما را خشک کرده و چربی طبیعی پوست سر را از بین ببرند. این موضوع می تواند به شکستگی مو منجر شود. برای جلوگیری از این امر ، از شامپو های ملایم و مناسب برای نوع پوست سر خود استفاده کنید.


  اگر موهای شما به گونه ای است که خیلی زود ژولیده می شود و به هم میریزد ، ممکن است نیاز باشد که موهای خود را بیشتر بشورید.

  استفاده از حالت دهنده مو ( کاندیشنر ) به صورت روزانه و یا یک روز در میان می تواند به رهایی شما از در هم و بر هم شدن مو کمک کند ، در غیر این صورت ، این در هم و بر هم و ژولیده شدن مو ، می تواند به شکستگی مو منجر شود.

  اصلاح موی سر ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، بهتر شدن رشد مو

  2 - هر 8 تا 12 هفته یک بار ، موهای خود را اصلاح و مرتب و کوتاه کنید.

  آسیب ، اغلب از انتهای موهای شما شروع می شود و به سمت بالا به سمت ریشه ها حرکت می کند.

  گرفتن نوک موها ، به رشد این آسیب به سمت ریشه مو کمک می کند و موخوره را کم کرده و یا از بین می برد. در صورتی که دوست دارید موهای بلندی داشته باشید باز هم هر دو الی سه ماه یک بار ، آرایشگر خود را ببینید و از او بخواهید که نوک موهایتان را کوتاه کند ، به گونه ای که بیش از 0.5 اینچ یا (13 میلی متر) نشود ، تا از انتشار آسیب به سمت ریشه مو جلوگیری شود.


  اگر موهای شما به طور غیر منتظره در اثر یک حادثه با یک وسیله داغ یا یک درمان شیمیایی ( مثل درمان کراتینه مو ) آسیب دید ، در اسرع وقت به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید.
  اگر وقت و پول کافی برای رفتن منظم به سالن های زیبایی ندارید ، می توانید خودتان نیز سعی کنید موهای خود را کوتاه کنید. اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید ، یک جفت قیچی خوب مو تهیه کنید ، زیرا در این صورت ، کیفیت کار ، بسیار متفاوت خواهد بود.

  استفاده از ماسک حالت دهنده و کاندیشنر قوی موی سر ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، بهتر شدن رشد مو

  3 - برای هیدراتاسیون و آبرسانی مو ، از یک میزان استاندارد از ماسک موی قوی ، به صورت هفتگی استفاده کنید.

  درمان های حالت دهی قوی مو یا کاندیشنینگ می تواند به محافظت از رشته های موی شما کمک کند و به پیشگیری و جلوگیری از درهم و برهم شدن یا ژولیده شدن مو به شما کمک کند .

  به دنبال ماسک مویی باشید که برای نوع موی شما فرموله شده باشد (مثلاً ضخیم ، نازک ، فرفری ، خشک ، موی رنگ شده و غیره).

  اگر مطمئن نیستید که کدام برای شما مناسب و مفید خواهد بود ، از آرایشگر و یا متخصصی زیبایی خود بخواهید در انتخاب کالای مناسب ، به شما کمک کند.


  بعد از استفاده از شامپو ، ماسک را روی موهای خود بمالید و آن را برای مدت زمان توصیه شده ( موجود بر روی بسته بندی ) بگذارید. برخی از ماسک ها ممکن است 3-5 دقیقه طول بکشد ، در حالی که برخی دیگر ممکن است 10-15 دقیقه نیاز باشد که بر روی سر بماند . سپس ماسک خود را در حمام بشویید.


  ماسک مو را می توانید در اکثر فروشگاه های لوازم آرایشی و زیبایی و همچنین در بسیاری از داروخانه ها پیدا کنید .

  شانه کردن مو ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، بهتر شدن رشد مو

  4 - مقدار شانه کردن موهای خود را به حداقل برسانید.

  شانه کردن زیاد مو می تواند باعث شکستگی مو شده و همچنین موهای سالم را بکشد و از بین ببرد ، بنابراین میزان شانه کردن مو را تا حد ممکن کاهش دهید.

  سعی کنید فقط زمانی موهای خود را شانه کنید که از حمام بیرون آمده اید ( برای این که از آن حالت ژولیده بیرون آید ) یا زمانی که میخواهید مقدار کمی به موهایتان حالت دهید.

  وقتی موهای خود را شانه می کنید ، حتما از شانه مناسب برای این کار استفاده کنید. یک شانه دندانه درشت یا شانه مخصوص حمام بر روی موهای مرطوب و یا خشک به خوبی کار می کند تا بدون کشیدن زیاد موها ، حالت دهی را انجام دهد .

  برس های موی گرازی نیز خوب هستند اما برای موهای خشک مناسب هستند. ( برس بالایی در تصویر زیر )

  برس های مو گرازی ، شانه مخصوص موهای خشک

  Image titled Grow Longer Hair Step 9

  5 - استفاده از ابزارهای حالت دهی مو که گرما تولید می کنند را محدود کنید ( مانند اتو مو یا دستگاه های فر کننده مو )

  گرما به موهای شما از ناحیه کوتیکول تا نوک آسیب می زند. به همین دلیل بهتر است تا حد امکان از استفاده از ابزارهای داغ برای حالت دهی مو دوری کنید.

  دستگاه هایی نظیر سشوار ، اتو مو ها ، فر کننده ها ، شانه های داغ ، کرامپ ها و غلتک های داغ
  اگر باید موهای خود را خشک کنید ، از تنظیمات کم استفاده کرده و به انتهای خود بچسبید.
  اگر بنا به هر دلیل مجبورید که از یک ابزار داغ بر روی موهای خود استفاده کنید ، ترجیحا از اسپری حرارتی ( به منظور محافظت از مو در برابر حرارت و گرما) استفاده کنید.

  اسپری ضد حرارت مو ، جلوگیری از آسیب گرما به مو

  قبل از استفاده از هر گونه دستگاه داغ ، مقداری از این اسپری را بر روی موهای خود به منظور جلوگیری از آسیب های ناشی از گرما ، اسپری کنید.

  در خصوص جلوگیری از آسیب ها به موها ، مقالات زیر یا نیز پیشنهاد می کنیم که ببینید و مطالعه کنید

  راهنمای خرید سشوار مناسب نوع موی شما

  راهنمای خرید و انتخاب اتو مو مناسب نوع موی شما

  تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، بهتر شدن رشد مو ، مراقبت از مو ، استفاده از حوله میکروفایبر

  6 - برای خشک کردن مو ، از حوله های معمولی استفاده نکنید و موهای خود را با استفاده از یک حوله میکروفیبر ( Microfiber Towel ) خشک کنید.

  برخی از مواد مانند پارچه تری می توانند به موهای خیس آسیب رسانند. ( حوله یا پارچه تری Terry Clothing ) در تصویر زیر آمده

  حوله یا پارچه تری ، برای خشک کردن مو ، آسیب به مو ، مراقبت از مو ، کمک به رشد مو و تقویت مو

  از استفاده از حوله های پارچه ای تری برای خشک کردن مو خودداری کنید. تا حد ممکن اجازه دهید تا موهایتان ، در هوای آزاد به طور طبیعی خشک شود. در صورت نیاز به استفاده از یک حوله خشک کن ، از حوله میکروفیبر استفاده کنید. هرگز برای خشک شدن مو ، موهای خود را درون حوله یا پارچه نپیچید ، در عوض ، خیسی و آب اضافی مو را ، به آرامی با با فشار دادن حوله بر روی سر ( بدون تکان دادن و ماساژ شدید ) ، از بین ببرید و موهای خود را خشک کنید.

  استفاده از مواد شیمیایی بر روی مو ، درمان های زیبایی مو ، مراقبت از مو ، کمک به رشد مو ، رشد بهتر مو ، تقویت مو

  7 - برای جلوگیری از آسیب دیدن مو ، از مواد شیمیایی به منظور مراقبت از مو بر روی مو استفاده نکنید.

  روش های درمانی مانند رنگ کردم مو ، برجسته سازی ، پرمینم ، صاف کردن شیمیایی مو و روشن کردن و هایلایت کردن مو ، همه باعث آسیب دیدن مو می شوند.

  اگر می خواهید موهای بلند تری داشته باشد که رشد خوبی داشته باشد ، باید تمام این موارد را از روند مراقبت از مو و زیبایی خود حذف کنید.

  اگر از قبل موهای رنگ شده دارید و یا از دیگر مواد شیمیایی بر روی مود خود استفاده کرده اید ، با پزشک و یا متخصص زیبایی خود در مورد جایگزین های بهتر و درمان های بهتر و تغییر موهای خود صحبت کنید.

  سفت بستن مو ، شل بستن مو ، جلوگیری از ریزش ، تقویت مو ، بهبود رشد مو ، تقویت رشد مو ، داشتن موهای سالم تر و بلند تر

  8 - از سفت بستن موهایتان ، خودداری کنید.

  سعی کنید هنگام بستن مو ، از مدل های آزاد تر استفاده کنید یا موهای خود را ترجیحا باز گذارید ، سفت بستن مو ، می تواند به ریشه مو ، پوست سر ، و خود تار مو ، آسیب بزند.

  استفاده از اکستنژن مو ممکن است در حال حاضر برای شما زیبا به نظر برسد ، اما هنگام بیرون آوردن آن ، موهای شما بد تر می شود. سعی کنید تا حد ممکن از این موارد دوری و پرهیز کنید ، یا در نهایت از اکستنژن های کلیپی استفاده کنید تا احتمال آسیب رسیدن به موهای شما تا حد ممکن کاهش یابد.

  اکستنژن جدا شونده ، کلیپی ، جلوگیری از آسیب به مو ، پیشگیری از آسیب مو ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو

  تغییر در سبک زندگی به منظور تقویت رشد مو و کمک به رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

  استفاده از بالشت ابریشمی و یا پشمی یا ساتن ، برای تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، جلوگیری از ریزش مو

  1 - برای جلوگیری از آسیب دیدن مو ، روی بالش ابریشمی یا ساتن بخوابید.

  تصور می شود که ابریشم و ساتن برای موهای شما در مقایسه با پنبه ، نرم تر است . این مواد می توانند به جلوگیری از درهم و برهم شدن و ژولیده شدن و شکستن مو کمک کنند. بنابراین برای داشتن موهایی سالم و بلند ، بر روی چند بالشتک ابریشمی یا ساتن خوب سرمایه گذاری کنید.


  می توانید بالش های ابریشمی نسبتاً مقرون به صرفه را در بسیاری از فروشگاه های کالاهای خانگی و همچنین فروشگاه های آنلاین پیدا کنید. به نظر میرسد که ساتن کمی مقرون به صرفه تر از ابریشم باشد.

  تقویت رشد مو با تغذیه مناسب ، غذاهایی که باعث تقویت رشد مو می شوند ، و به رشد مو کمک می کنند ، ویتامین ها و غذهای ضد ریزش مو

  2 - برای تقویت رشد مو ، رژیم غذایی مناسب با داشتن موهای سالم داشته باشید. ( چه غذاهایی بخوریم ؟ )

  برای به دست آوردن بهترین نتیجه در مراقبت از مو و تقویت رشد مو ، باید موی خود را به درستی تغذیه کنید و آب زیادی بنوشید.

  به منظور تقویت رشد مو و پیشگیری از ریزش و آسیب به مو ، رژیم غذایی شما باید با اولویت بندی پروتئین باشد. ( یعنی اول مصرف پروتئین بسیار مهم است )

  پروتئین ها باید حدود 15 تا 25 درصد کالری روزانه شما را تشکیل دهند. همچنین مقدار زیادی سبزیجات برگدار بخورید و میزان جذب آب توسط بدن را تا حد ممکن افزایش دهید.

  • موهای خود را با خوردن غذاهای سرشار از آهن مانند اسفناج ، لوبیا و مقادیر متوسط گوشت قرمز بدون چربی تغذیه و تقویت کنید. علاوه بر این ، موهای شما از افزایش آهن ، امگا 3 ، روی و بیوتین سود می برد. یعنی تا حد ممکن از غذاهای سرشار از این مواد استفاده کنید ، زیرا به رشد و تقویت موهای شما بسیار کمک می کنند.
  • غلات سبوس دار ، صدف ، کره بادام زمینی و دانه ها همه از غذاها و منابع سرشار از روی هستند.
  • میوه و سبزیجات بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های A ، C و E هستند که همه اینها به حفظ سلامت پوست سر و مو کمک می کنند.در صورت ریزش مو به دلیل کمبود آهن در بدن ، ویتامین C به ویژه می تواند بسیار مفید باشد ، زیرا ویتامین C به بدن شما کمک می کند تا آهن را جذب کند.
  • تخم مرغ ، گوشت ، آجیل ، دانه ، ماهی سالمون ، لبنیات و آووکادو سرشار از بیوتین برای داشتن موی سالم و زیبا هستند.
  • ماهی قزل آلا ، کتان ، دانه های چیا و گردو ، سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

  کم کردن استرس ، کنترل استرس و عوامل استرس زا ، پیشگیری از ریزش مو ، درمان ریزش مو ، کمک به رشد و تقویت رشد مو

  3 - عوامل استرس زا و مواری که استرس شما را افزایش می دهند را کنترل کنید.

  خوردن غذای خوب ، ورزش منظم و استراحت و خواب خوب و منظم همه از عوامل بسیار مهم برای به دور ماندن از استرس و کنترل استرس هستند.

  استرس شدید از هر نوع می تواند منجر به انواع علائم جسمی ، از جمله کاهش رشد مو یا ریزش مو شود.

  مشاهده یک مقاله در مورد روش های سالم زندگی کردن ...

  به منظور تقویت رشد مو و به طور کلی سلامتی بدن و ذهن ، سعی کنید حداقل 5 روز در هفته و هر روز حداقل 30 دقیقه ، فعالیت بدنی نسبتاً شدید داشته باشید.

  ورزش یا فعالیت نسبتا شدید زمانیست که هنوز می توانید در حین ورزش با شخص دیگری مکالمه داشته باشید و بتوانید صحبت کنید ، اما به سختی. این موضوع نه تنها به داشتن بدن سالم از نظر فیزیکی کمک می کند ، بلکه می تواند به آرامش ذهن و فکر شما نیز کمک کند.
  مدیتیشن و یا تمرین های تنفس عمیق را امتحان کنید تا در هنگام استرسی شدن ، برای آرامش ذهن خود به خود کمک کنید.

  درمان ریزش مو ، مراقبت از مو ، نحوه مراقبت از مو ، کمک به رشد مو ، تقویت رشد مو ، بهبود رشد مو ، داشتن موی بلند و سالم

  4 - در صورت مشاهده ریزش مو با پزشک خود مشورت کنید.

  اگر به طور قابل توجهی رشد موی شما کند است و یا هرگونه ریزش مو دارید، ممکن است مشکل پزشکی و سلامتی داشته باشید.

  با پزشک خود ملاقات کنید و در مورد علائم خود صحبت کنید ، در صورت نیاز از هر آزمایش تشخیصی که ممکن است به منظور یافتن علت کمک بگیرید.

  ژنتیک یا سابقه خانوادگی نیز می تواند در سلامت و رشد مو نقش داشته باشد. هنگامی که سطح آندروژن زیاد است ، خانم ها به ویژه در برابر ریزش مو مستعد هستند. این موضوع با شرایطی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک همراه است.

  منبع : https://www.wikihow.com/Grow-Longer-Hair

  کلمه های کلیدی این مقاله : # تقویت رشد مو # داشتن موی سالم # روش های افزایش سرعت رشد مو # چگونه سرعت رشد مو را زیاد کنیم # چگونه موهایمان را تقویت کنیم ؟

چگونه رشد مو را تقویت کنیم ؟ ( نحوه صحیح مراقبت از مو و تقویت مو )

آنچه در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت :

 • چگونه رشد مو را زیاد کنیم ؟ 
 • چگونه رشد مو را سریع کنیم ؟
 • چگونه موهایمان را تقویت کنیم ؟ روش های صحیح تقویت و رشد بهتر مو
 • چگونه موهای سالم و شاداب داشته باشیم ؟

داشتن موهای سالم و بلند ، مراقبت و شکیبایی می خواهد. در حالی که شما می توانید با انجام کارهایی مانند ماساژ دادن پوست سر خود و مصرف بیوتین ، به رشد موهای جدید کمک کنید ، چالش بیشتر ، جلوگیری از آسیب و شکستگی موهای فعلیتان است. موهایی که الان بر روی سرتان دارید ! اصلاح منظم مو ، استفاده از محصولات مناسب مو و پرهیز از انجام حالت دهی های خشن ( استفاده از سشوار های خیلی قوی و غیر استاندارد و یا دیگر محصولات غیر استاندارد ) بر روی مو ، همه می توانند در راه نگهداری و تقویت مو های شما به شما کمک کنند . تغییرات در سبک زندگی ، مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم برای مو نیز مهم است. این کار به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد ، اما با کمی قاطعیت می توانید موهای بلند و رویاهایی خود را پرورش و رشد دهید.

روش های کمک به رشد موهای جدید

ماساژ مو برای تقویت رشد مو ، بهبود رشد مو ، بهتر کردن رشد مو

1 - روزانه پوست سر خود را ماساژ دهید.

موهای سالم از پوست سر شروع می شود. ماساژ دادن پوست سر به مدت 5 دقیقه در روز می تواند با تحریک و افزایش جریان خون در پوست سر به فولیکول های مو کمک کند.

این به نوبه خود ، رشد جدید مو را ترغیب می کند. شما می توانید پوست سر خود را در هنگام دوش گرفتن و زمانی که به موهای خود شامپو میزنید ماساژ دهید ، یا هروقت که فرصت کردید در طول روز انجام دهید.
هنگام ماساژ پوست سر ، به جای استفاده از ناخن های خود از نوک انگشتان استفاده کنید تا پوست سر خود را به درستی ماساژ دهید. اگر بیش از حد ماساژ دهید ، ناخن های شما ممکن است باعث تحریک و شکستن پوست سر شود.

استفاده از روغن نعنا بر روی پوست سر ، برای تقویت و رشد مو ، تقویت رشد مو ، رشد موهای جدید

2 - هر روز 3 الی 4 قطره روغن نعناع بر روی پوست سر خود بمالید.

روغن نعناع هنگامی که مستقیماً بر روی پوست سر شما استفاده شود ، می تواند به تحریک و رشد موهای جدید کمک کند.

چندین قطره از این روغن را بر روی پوست سر خود بمالید و پوست سر خود را به آرامی با نوک انگشتان ماساژ دهید.

برای کمک و تشویق رشد موهای جدید ، حداقل یک بار در روز به مدت حداقل 4 هفته این روند را تکرار کنید.
به منظور حصول بهترین نتیجه ، از چند قطره روغن نعناع واقعی را با 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) روغن نارگیل ترکیب کنید و استفاده کنید.

از روغن های معطر نعناع استفاده نکنید. روغن های معطرنعناع فقط بوی نعنا می دهند ، اما تأثیر تحریک کننده ی بر روی پوست سر ندارند و به رشد موهای جدید کمک نمی کنند.
همچنین شما می توانید روغنهای رزماری یا سیاه دانه را نیز امتحان کنید که به رشد مو و تقویت مو کمک می کنند.

تقویت رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، کمک به رشد موهای جدید ، تحریک فولیکول های سر ، شامپو برای رشد مو و تقویت رشد مو

3 - از شامپو های تقویت کننده موی سر برای رشد مو استفاده کنید.

برخی از شامپوها و نرم کننده ها به طور خاص برای تحریک و تشویق رشد مو فرموله شده اند و به شما در داشتن موهای بلند کمک می کنند. به دنبال شامپویی باشید که دقیقا برای رشد مو فرموله شده است و دارای ترکیبات مانند ترکیبات زیر باشد :

 1. بیوتین
 2. ماینوکسیدیل
 3. نیاسین
 4. روغن درخت چای
 5. ویتامین E

استفاده از مکمل بیوتین ، برای تقویت رشد مو ، بهتر شدن رشد مو ، داشتن موهای بلند

4 - روزانه 5،000 میکروگرم مکمل بیوتین مصرف کنید.

بیوتین یا ویتامین B7 یک ویتامین B ضروری است. مدت هاست که برای کمک به تحریک رشد موهای جدید از این ماده ضروری استفاده می شود و اغلب ماده اصلی سایر مکمل های مو است.

هر روز حداقل 5،000 میکروگرم مکمل مصرف کنید تا در ترغیب موهای شما به رشد بیشتر و ضخیم تر به شما کمک کند.

مکمل های بیوتین بدون نسخه در اکثر داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی سالم در دسترس هستند. شما همچنین می توانید به دنبال دیگر محصولات مراقبت از مو ، پوست و یا ویتامین های ناخن باشید که حاوی بیوتین است.

بیوتین حتی برای مصرف موضعی بر روی پوست سر و یا دیگر قسمت ها در دسترس است. اگر می خواهید بیوتین موضعی را انتخاب کنید ، دستورالعمل های نحوه استفاده را بر روی بسته بندی آنها مطالعه کنید.

پیشگیری از آسیب به موهای موجود ( موهای فعلی شما )

پیشگیری از ریزش مو ، کمک به رشد مو ، تقویت رشد مو ، داشتن موهای بلند تر و تقویت مو

1 - هفته ای 3 الی 4 بار موهای خود را بشویید.

برخی از افراد بعد از کاهش مقدار شستشو با شامپو و نرم کننده مو، گزارش داده اند که رشد موهایشان بهتر شده و موهایشان بلند تر شدهد. بنابراین هر 2-3 روز یکبار موهای خود را بشویید. ( توصیه : شستشوی روزانه سر و مو انجام ندهید )

در روزهایی که قرار نیست سر خود را شستشو دهید در صورت تمایل به شستشوی بدن می توانید از کلاه دوش در حمام استفاده کنید و یا از شامپوی خشک استفاده کنید تا تعادل در میزان چربی پوست سر ، برقرار باشد.

[caption id="attachment_668" align="aligncenter" width="600"]استفاده از کلاه حمام ، کلاه دوش ، تقویت رشد مو ، داشتن موهای بلند ، رشد موهای جدید استفاده از کلاه حمام[/caption]


برخی از شامپوها حاوی مواد خشن هستند که می توانند موهای شما را خشک کرده و چربی طبیعی پوست سر را از بین ببرند. این موضوع می تواند به شکستگی مو منجر شود. برای جلوگیری از این امر ، از شامپو های ملایم و مناسب برای نوع پوست سر خود استفاده کنید.


اگر موهای شما به گونه ای است که خیلی زود ژولیده می شود و به هم میریزد ، ممکن است نیاز باشد که موهای خود را بیشتر بشورید.

استفاده از حالت دهنده مو ( کاندیشنر ) به صورت روزانه و یا یک روز در میان می تواند به رهایی شما از در هم و بر هم شدن مو کمک کند ، در غیر این صورت ، این در هم و بر هم و ژولیده شدن مو ، می تواند به شکستگی مو منجر شود.

اصلاح موی سر ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، بهتر شدن رشد مو

2 - هر 8 تا 12 هفته یک بار ، موهای خود را اصلاح و مرتب و کوتاه کنید.

آسیب ، اغلب از انتهای موهای شما شروع می شود و به سمت بالا به سمت ریشه ها حرکت می کند.

گرفتن نوک موها ، به رشد این آسیب به سمت ریشه مو کمک می کند و موخوره را کم کرده و یا از بین می برد. در صورتی که دوست دارید موهای بلندی داشته باشید باز هم هر دو الی سه ماه یک بار ، آرایشگر خود را ببینید و از او بخواهید که نوک موهایتان را کوتاه کند ، به گونه ای که بیش از 0.5 اینچ یا (13 میلی متر) نشود ، تا از انتشار آسیب به سمت ریشه مو جلوگیری شود.


اگر موهای شما به طور غیر منتظره در اثر یک حادثه با یک وسیله داغ یا یک درمان شیمیایی ( مثل درمان کراتینه مو ) آسیب دید ، در اسرع وقت به یک متخصص زیبایی مراجعه کنید.
اگر وقت و پول کافی برای رفتن منظم به سالن های زیبایی ندارید ، می توانید خودتان نیز سعی کنید موهای خود را کوتاه کنید. اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید ، یک جفت قیچی خوب مو تهیه کنید ، زیرا در این صورت ، کیفیت کار ، بسیار متفاوت خواهد بود.

استفاده از ماسک حالت دهنده و کاندیشنر قوی موی سر ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، بهتر شدن رشد مو

3 - برای هیدراتاسیون و آبرسانی مو ، از یک میزان استاندارد از ماسک موی قوی ، به صورت هفتگی استفاده کنید.

درمان های حالت دهی قوی مو یا کاندیشنینگ می تواند به محافظت از رشته های موی شما کمک کند و به پیشگیری و جلوگیری از درهم و برهم شدن یا ژولیده شدن مو به شما کمک کند .

به دنبال ماسک مویی باشید که برای نوع موی شما فرموله شده باشد (مثلاً ضخیم ، نازک ، فرفری ، خشک ، موی رنگ شده و غیره).

اگر مطمئن نیستید که کدام برای شما مناسب و مفید خواهد بود ، از آرایشگر و یا متخصصی زیبایی خود بخواهید در انتخاب کالای مناسب ، به شما کمک کند.


بعد از استفاده از شامپو ، ماسک را روی موهای خود بمالید و آن را برای مدت زمان توصیه شده ( موجود بر روی بسته بندی ) بگذارید. برخی از ماسک ها ممکن است 3-5 دقیقه طول بکشد ، در حالی که برخی دیگر ممکن است 10-15 دقیقه نیاز باشد که بر روی سر بماند . سپس ماسک خود را در حمام بشویید.


ماسک مو را می توانید در اکثر فروشگاه های لوازم آرایشی و زیبایی و همچنین در بسیاری از داروخانه ها پیدا کنید .

شانه کردن مو ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، داشتن موهای بلند تر ، بهتر شدن رشد مو

4 - مقدار شانه کردن موهای خود را به حداقل برسانید.

شانه کردن زیاد مو می تواند باعث شکستگی مو شده و همچنین موهای سالم را بکشد و از بین ببرد ، بنابراین میزان شانه کردن مو را تا حد ممکن کاهش دهید.

سعی کنید فقط زمانی موهای خود را شانه کنید که از حمام بیرون آمده اید ( برای این که از آن حالت ژولیده بیرون آید ) یا زمانی که میخواهید مقدار کمی به موهایتان حالت دهید.

وقتی موهای خود را شانه می کنید ، حتما از شانه مناسب برای این کار استفاده کنید. یک شانه دندانه درشت یا شانه مخصوص حمام بر روی موهای مرطوب و یا خشک به خوبی کار می کند تا بدون کشیدن زیاد موها ، حالت دهی را انجام دهد .

برس های موی گرازی نیز خوب هستند اما برای موهای خشک مناسب هستند. ( برس بالایی در تصویر زیر )

برس های مو گرازی ، شانه مخصوص موهای خشک

Image titled Grow Longer Hair Step 9

5 - استفاده از ابزارهای حالت دهی مو که گرما تولید می کنند را محدود کنید ( مانند اتو مو یا دستگاه های فر کننده مو )

گرما به موهای شما از ناحیه کوتیکول تا نوک آسیب می زند. به همین دلیل بهتر است تا حد امکان از استفاده از ابزارهای داغ برای حالت دهی مو دوری کنید.

دستگاه هایی نظیر سشوار ، اتو مو ها ، فر کننده ها ، شانه های داغ ، کرامپ ها و غلتک های داغ
اگر باید موهای خود را خشک کنید ، از تنظیمات کم استفاده کرده و به انتهای خود بچسبید.
اگر بنا به هر دلیل مجبورید که از یک ابزار داغ بر روی موهای خود استفاده کنید ، ترجیحا از اسپری حرارتی ( به منظور محافظت از مو در برابر حرارت و گرما) استفاده کنید.

اسپری ضد حرارت مو ، جلوگیری از آسیب گرما به مو

قبل از استفاده از هر گونه دستگاه داغ ، مقداری از این اسپری را بر روی موهای خود به منظور جلوگیری از آسیب های ناشی از گرما ، اسپری کنید.

در خصوص جلوگیری از آسیب ها به موها ، مقالات زیر یا نیز پیشنهاد می کنیم که ببینید و مطالعه کنید

راهنمای خرید سشوار مناسب نوع موی شما

راهنمای خرید و انتخاب اتو مو مناسب نوع موی شما

تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، بهتر شدن رشد مو ، مراقبت از مو ، استفاده از حوله میکروفایبر

6 - برای خشک کردن مو ، از حوله های معمولی استفاده نکنید و موهای خود را با استفاده از یک حوله میکروفیبر ( Microfiber Towel ) خشک کنید.

برخی از مواد مانند پارچه تری می توانند به موهای خیس آسیب رسانند. ( حوله یا پارچه تری Terry Clothing ) در تصویر زیر آمده

حوله یا پارچه تری ، برای خشک کردن مو ، آسیب به مو ، مراقبت از مو ، کمک به رشد مو و تقویت مو

از استفاده از حوله های پارچه ای تری برای خشک کردن مو خودداری کنید. تا حد ممکن اجازه دهید تا موهایتان ، در هوای آزاد به طور طبیعی خشک شود. در صورت نیاز به استفاده از یک حوله خشک کن ، از حوله میکروفیبر استفاده کنید. هرگز برای خشک شدن مو ، موهای خود را درون حوله یا پارچه نپیچید ، در عوض ، خیسی و آب اضافی مو را ، به آرامی با با فشار دادن حوله بر روی سر ( بدون تکان دادن و ماساژ شدید ) ، از بین ببرید و موهای خود را خشک کنید.

استفاده از مواد شیمیایی بر روی مو ، درمان های زیبایی مو ، مراقبت از مو ، کمک به رشد مو ، رشد بهتر مو ، تقویت مو

7 - برای جلوگیری از آسیب دیدن مو ، از مواد شیمیایی به منظور مراقبت از مو بر روی مو استفاده نکنید.

روش های درمانی مانند رنگ کردم مو ، برجسته سازی ، پرمینم ، صاف کردن شیمیایی مو و روشن کردن و هایلایت کردن مو ، همه باعث آسیب دیدن مو می شوند.

اگر می خواهید موهای بلند تری داشته باشد که رشد خوبی داشته باشد ، باید تمام این موارد را از روند مراقبت از مو و زیبایی خود حذف کنید.

اگر از قبل موهای رنگ شده دارید و یا از دیگر مواد شیمیایی بر روی مود خود استفاده کرده اید ، با پزشک و یا متخصص زیبایی خود در مورد جایگزین های بهتر و درمان های بهتر و تغییر موهای خود صحبت کنید.

سفت بستن مو ، شل بستن مو ، جلوگیری از ریزش ، تقویت مو ، بهبود رشد مو ، تقویت رشد مو ، داشتن موهای سالم تر و بلند تر

8 - از سفت بستن موهایتان ، خودداری کنید.

سعی کنید هنگام بستن مو ، از مدل های آزاد تر استفاده کنید یا موهای خود را ترجیحا باز گذارید ، سفت بستن مو ، می تواند به ریشه مو ، پوست سر ، و خود تار مو ، آسیب بزند.

استفاده از اکستنژن مو ممکن است در حال حاضر برای شما زیبا به نظر برسد ، اما هنگام بیرون آوردن آن ، موهای شما بد تر می شود. سعی کنید تا حد ممکن از این موارد دوری و پرهیز کنید ، یا در نهایت از اکستنژن های کلیپی استفاده کنید تا احتمال آسیب رسیدن به موهای شما تا حد ممکن کاهش یابد.

اکستنژن جدا شونده ، کلیپی ، جلوگیری از آسیب به مو ، پیشگیری از آسیب مو ، تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو

تغییر در سبک زندگی به منظور تقویت رشد مو و کمک به رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

استفاده از بالشت ابریشمی و یا پشمی یا ساتن ، برای تقویت رشد مو ، کمک به رشد مو ، جلوگیری از ریزش مو

1 - برای جلوگیری از آسیب دیدن مو ، روی بالش ابریشمی یا ساتن بخوابید.

تصور می شود که ابریشم و ساتن برای موهای شما در مقایسه با پنبه ، نرم تر است . این مواد می توانند به جلوگیری از درهم و برهم شدن و ژولیده شدن و شکستن مو کمک کنند. بنابراین برای داشتن موهایی سالم و بلند ، بر روی چند بالشتک ابریشمی یا ساتن خوب سرمایه گذاری کنید.


می توانید بالش های ابریشمی نسبتاً مقرون به صرفه را در بسیاری از فروشگاه های کالاهای خانگی و همچنین فروشگاه های آنلاین پیدا کنید. به نظر میرسد که ساتن کمی مقرون به صرفه تر از ابریشم باشد.

تقویت رشد مو با تغذیه مناسب ، غذاهایی که باعث تقویت رشد مو می شوند ، و به رشد مو کمک می کنند ، ویتامین ها و غذهای ضد ریزش مو

2 - برای تقویت رشد مو ، رژیم غذایی مناسب با داشتن موهای سالم داشته باشید. ( چه غذاهایی بخوریم ؟ )

برای به دست آوردن بهترین نتیجه در مراقبت از مو و تقویت رشد مو ، باید موی خود را به درستی تغذیه کنید و آب زیادی بنوشید.

به منظور تقویت رشد مو و پیشگیری از ریزش و آسیب به مو ، رژیم غذایی شما باید با اولویت بندی پروتئین باشد. ( یعنی اول مصرف پروتئین بسیار مهم است )

پروتئین ها باید حدود 15 تا 25 درصد کالری روزانه شما را تشکیل دهند. همچنین مقدار زیادی سبزیجات برگدار بخورید و میزان جذب آب توسط بدن را تا حد ممکن افزایش دهید.

 • موهای خود را با خوردن غذاهای سرشار از آهن مانند اسفناج ، لوبیا و مقادیر متوسط گوشت قرمز بدون چربی تغذیه و تقویت کنید. علاوه بر این ، موهای شما از افزایش آهن ، امگا 3 ، روی و بیوتین سود می برد. یعنی تا حد ممکن از غذاهای سرشار از این مواد استفاده کنید ، زیرا به رشد و تقویت موهای شما بسیار کمک می کنند.
 • غلات سبوس دار ، صدف ، کره بادام زمینی و دانه ها همه از غذاها و منابع سرشار از روی هستند.
 • میوه و سبزیجات بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های A ، C و E هستند که همه اینها به حفظ سلامت پوست سر و مو کمک می کنند.در صورت ریزش مو به دلیل کمبود آهن در بدن ، ویتامین C به ویژه می تواند بسیار مفید باشد ، زیرا ویتامین C به بدن شما کمک می کند تا آهن را جذب کند.
 • تخم مرغ ، گوشت ، آجیل ، دانه ، ماهی سالمون ، لبنیات و آووکادو سرشار از بیوتین برای داشتن موی سالم و زیبا هستند.
 • ماهی قزل آلا ، کتان ، دانه های چیا و گردو ، سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

کم کردن استرس ، کنترل استرس و عوامل استرس زا ، پیشگیری از ریزش مو ، درمان ریزش مو ، کمک به رشد و تقویت رشد مو

3 - عوامل استرس زا و مواری که استرس شما را افزایش می دهند را کنترل کنید.

خوردن غذای خوب ، ورزش منظم و استراحت و خواب خوب و منظم همه از عوامل بسیار مهم برای به دور ماندن از استرس و کنترل استرس هستند.

استرس شدید از هر نوع می تواند منجر به انواع علائم جسمی ، از جمله کاهش رشد مو یا ریزش مو شود.

مشاهده یک مقاله در مورد روش های سالم زندگی کردن ...

به منظور تقویت رشد مو و به طور کلی سلامتی بدن و ذهن ، سعی کنید حداقل 5 روز در هفته و هر روز حداقل 30 دقیقه ، فعالیت بدنی نسبتاً شدید داشته باشید.

ورزش یا فعالیت نسبتا شدید زمانیست که هنوز می توانید در حین ورزش با شخص دیگری مکالمه داشته باشید و بتوانید صحبت کنید ، اما به سختی. این موضوع نه تنها به داشتن بدن سالم از نظر فیزیکی کمک می کند ، بلکه می تواند به آرامش ذهن و فکر شما نیز کمک کند.
مدیتیشن و یا تمرین های تنفس عمیق را امتحان کنید تا در هنگام استرسی شدن ، برای آرامش ذهن خود به خود کمک کنید.

درمان ریزش مو ، مراقبت از مو ، نحوه مراقبت از مو ، کمک به رشد مو ، تقویت رشد مو ، بهبود رشد مو ، داشتن موی بلند و سالم

4 - در صورت مشاهده ریزش مو با پزشک خود مشورت کنید.

اگر به طور قابل توجهی رشد موی شما کند است و یا هرگونه ریزش مو دارید، ممکن است مشکل پزشکی و سلامتی داشته باشید.

با پزشک خود ملاقات کنید و در مورد علائم خود صحبت کنید ، در صورت نیاز از هر آزمایش تشخیصی که ممکن است به منظور یافتن علت کمک بگیرید.

ژنتیک یا سابقه خانوادگی نیز می تواند در سلامت و رشد مو نقش داشته باشد. هنگامی که سطح آندروژن زیاد است ، خانم ها به ویژه در برابر ریزش مو مستعد هستند. این موضوع با شرایطی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک همراه است.

منبع : https://www.wikihow.com/Grow-Longer-Hair

کلمه های کلیدی این مقاله : # تقویت رشد مو # داشتن موی سالم # روش های افزایش سرعت رشد مو # چگونه سرعت رشد مو را زیاد کنیم # چگونه موهایمان را تقویت کنیم ؟

بر چسب ها :
به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید