چگونه با داشتن تغذیه مناسب و صحیح ، شوره سر را کنترل کنیم ، کم کنیم ، متوقف کنیم ؟ بهتر کنیم ؟ درمان کنیم ؟

چگونه با داشتن تغذیه درست و صحیح شوره سر را کنترل کنیم ؟

چگونه می توان با داشتن تغذیه مناسب و خوردن برخی از غذا ها شوره سر را کم کرد یا کنترل کرد ؟ چه غذاهایی برای کنترل شوره سر مناسب است ؟ روش های کنترل شوره سر

چگونه با تغذیه مناسب شوره سر را کنترل کنیم؟!

شوره سر یکی از رایج ترین مشکلات مو بین زنان ومردان می باشد.بیش تر ما برای مبارزه با این پوسته پوسته های سفید و مزاحم از شامپوهای ضد شوره ، ماسک های مو و سایر درمان های گران قیمت استفاده می نماییم اما آنچه ممکن است خیلی ها ندانند این است که ممکن است مشکل از مواد غذایی و تغذیه ما باشد! رژیم غذایی نقش مهمی در تعیین سلامت پوست سر ما دارد. در این مقاله توضیح می دهیم که چه رژیم غذایی را برای جلوگیری از شوره سر باید رعایت نماییم.

تنظیم آب بدن برای کنترل شوره سر :

 در افرادی که بدن کم آبی دارند و مواد غذایی ادرار آور مثل قهوه ، نسکافه ، شکلات تلخ و چای میخورند به علت افزایش ادرار  ، مستعد ابتلا به خشکی پوست و شوره سر هستند. بنابراین افرادی که دچار شوره سر هستند بهتر است مصرف مواد غذایی کافئین دار را بسیار محدود کنند و روزانه 8 لیوان آب بنوشید.

داشتن آلرژی های غذایی :

یکی از ناشناخته ترین دلایلی که باعث ایجاد شوره می شود ، آلرژی غذایی است.مانند: آلرژی به بادام زمینی ، سویا ، سفیده تخم مرغ ، ماهی ، گوجه فرنگی ، بادمجان و...با مشورت با یک متخصص تغذیه مواد غذایی آلرژی زا را باید حذف نمایید.

استفاده از مکمل ها :

 مصرف مکمل های پروبیوتیک سبب کاهش التهاب و کنترل شوره سر میشود.

عدم مصرف شکر :

در صورت بروز مشکل شوره سر ، باید مصرف قند را محدود نمایید زیرا می تواند مشکل را بدتر کند. شوره سر اغلب به مخمر کاندیدا نسبت داده می شود و غذاهای شیرین باعث رشد بیش از حد این مخمر می شوند. شکر همچنین ویتامین B  بدن را که یکی از اجزای اساسی رژیم ضد شوره است ، تخلیه می کند. مصرف قند را کاهش دهید و از غذاهای فرآوری شده با محتوای قند زیاد خودداری کنید.

بهبود سیستم گوارشی و هضم غذا:

سیستم گوارشی ناسالم و نامناسب نیز دلیلی بر مشکلات شوره سر است. سیر ، پیاز و پیازچه را در رژیم غذایی خود بگنجانید ،  زیرا حاوی آلیسین هستند. آلیسین یک ترکیب  ضد باکتری و ضدقارچ است و می تواند به مبارزه با شوره سر کمک کند.

عدم استفاده از چربی های اشباع:

 مصرف مغز ها  ، جوانه های گندم یا ماش  ، ویتامین های گروه B ، چربی های غیر اشباع و منابع امگا  3مانند: کنجد ، گردو و یا دریافت مکمل امگا 3 سبب کاهش شوره سر و بر عکس مصرف روغن های جامد وچربی ها ی اشباع سبب افزایش شوره سر میشود.

به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید