بهترین شوینده صورت چیست ، بر اساس نوع پوست ، نحوه انتخاب ، فیس واش ، راهنمای خرید

انتخاب شوینده و فیش واش مناسب ، راهنمای خرید بهترین شوینده صورت

× فهرست مطالب

چگونه یک شوینده مناسب انتخاب کنیم ؟ شوینده مناسب نوع پوست من کدام است ؟ راهنمای خرید شوینده یا فیش واش مناسب

داشتن پوست صاف ، درخشان و همیشه شاداب و روشن و بدون لکه ، برای همه یک آرزو است. اما از آنجا که همه از پوستی که همیشه درخشان است برخوردار نیستند ، اینجاست که مراقبت از پوست سفارشی را باید در نظر بگیرید ، یعنی به گونه ای از پوست خود مراقبت کنید که در مورد همه یکسان نیست ، و در مورد هر شخص ، می تواند بر اساس نوع پوست متفاوت باشد . احتمالاً آگاه هستید که شستشوی صورت اولین قدم در برنامه مراقبت از پوست شما است ، اما تعداد شوینده ها و فیس واش های  موجود امروزه در بازار بسیار زیاد است و انتخاب یک ماده پاک کننده مناسب دشوار است. ما برای تجزیه کامل این مورد بر اساس نوع پوست و انتخاب یک شوینده یا فیس واش مناسب بر اساس نوع پوست شما ، فرمول ها و موادی که باید به دنبال آنها باشید و مواردی که باید از آنها اجتناب کنید ، با دکتر زیبایی آرایشی مستقر در بمبئی ، دکتر جیشری شراد صحبت کردیم.

ابتدا باید نوع پوست خود را مشخص کنید و تشخیص دهید ( نحوه تشخیص نوع پوست ) و بر اولین (و مهمترین مرحله) مراقبت از پوست خود تسلط پیدا کنید. هنگامی که تشخیص نوع پوست به درستی انجام شود ، شما آماده داشتن پوست روشن و تمیز و شفاف خواهید بود.

شستشوی صورت چیست و واقعاً چه کاری انجام می دهد؟ با شستشوی پوست صورت چه اتفاقی می افتد ؟

شستشوی صورت اساساً باید سطح پوست شما را از آلودگی ، عرق ، سبوم یا چربی ، باکتری ها ، سلول های مرده و مواد آرایشی خلاص کند و این موارد را از بین ببرد.

دکتر شراد می گوید: "تمیز کردن صورت به روش صحیح ، با انتخاب یک شوینده صورت مناسب برای نوع پوست بسیار مهم است." یک شوینده و فیس واش چرب می تواند منافذ پوست شما را مسدود کند و باعث تشکیل جوش و آکنه شود ، در عین حال ، یک شوینده خشک نیز می تواند پوست شما را ملتهب و تحریک کند.

به دنبال موادی مانند کوکامیدوپروپیل بتائین یا تری گلیسیرید کاپریلیک باشید که در واقع  فاقد سولفات هستند و پوست شما را تحریک یا ملتهب نمی کنند. دکتر شراد هشدار می دهد: "از صابونی که به طور روزمره برای بدن یا دستانتان استفاده می کنید به هیچ وجه بر روی پوست صورت خود استفاده نکنید ، زیرا این صابون ها برای پوست صورت خیلی خشن هستند و باعث خشک شدن پوست می شوند که در نتیجه و به مرور زمان باعث آسیب به پوست می شود"

انتخاب شوینده مناسب برای پوست های خشک

اگر پوست خشکی دارید ، شوینده صورت باید یک شوینده و پاک کننده ملایم باشد که دارای مواد مرطوب کننده و اسیدهای چرب به شکل روغن باشد. دکتر شراد پیشنهاد می کند بدنبال موادی مانند نفت ، لانولین و روغن معدنی بگردید. وی می افزاید: "این نوع شوینده باعث تمیز شدن پوست و ایجاد یک لایه نازک از رطوبت بر روی پوست می شود.

" در صورتی که پوست شما خشک است ، به دنبال شوینده ای باشید که ضد حساسیت باشد ! عطر ، مواد شیمیایی یا الکل نداشته باشد و فرمول غیر کف کننده داشته باشد. ( یعنی کف نکند )

توجه کنید پرهیز از صابون های ضد باکتری و شوینده های دارای مواد لایه بردار مانند سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک ، که همگی می توانند پوست شما را خشک کنند ، بسیار مهم است.

بهترین شوینده صورت مناسب برای پوست های چرب ( چه شوینده ای برای پوست های چرب مناسب است ؟ )

 

شوینده مناسب صورت برای افرادی که پوست چرب دارند باید شامل موادی مانند آلوئه ورا و روغن درخت چای باشد که هر دو ماده ملایمی هستند که باعث ایجاد تعادل در تولید چربی در پوست می شوند و باعث شفافیت پوست می شوند.

 

به یاد داشته باشید ، پس از استفاده از شوینده های مخصوص پوست چرب نباید احساس خشکی و سفتی در پوست شما ایجاد شود. دکتر شراد می گوید: "از شوینده های حاوی روغن یا الکل در مواد تشکیل دهنده خودداری کنید ، این نوع شوینده ها فقط چربی پوست شما را بیشتر می کنند و نوع پوست شما چرب تر می شود."

" اگر پوست مستعد آکنه و جوش دارید ، صورت خود را دو بار در روز با یک پاک کننده یا شوینده بر پایه اسید سالیسیلیک بشویید. اسید سالیسیلیک منافذ پوست را پاک می کند و باعث لایه برداری و پاکسازی پوست می شود و پوست شما را از شر چربی های اضافی خلاص می کند که این موضوع به بستن منافذ باز پوست که ظاهر ناخوشایندی دارند کمک می کند."

فیس واش یا شوینده مناسب برای پوست های حساس یا ترکیبی

هم پوست حساس و هم پوست ترکیبی باید از یک شوینده صورت و پاک کننده فوق العاده ملایم استفاده کنند. بنابراین در صورت داشتن این نوع پوست ، به دنبال یک شوینده صورت بدون عطر ، ضد حساسیت ، بدون پارابن و صابون باشید که باعث تحریک و التهاب پوست شما نشود. دکتر شراد توصیه می کند: "آب های میسلار برای این نوع پوست بهترین هستند."

همچنین بخوانید  :

منبع :

https://www.vogue.in/content/how-to-pick-the-best-face-wash-based-on-your-skin-type

به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید