راهنمای خرید و انتخاب سشوار مناسب مخصوص هر نوع مو

راهنمای خرید سشوار : نحوه انتخاب بهترین سشوار مناسب بر اساس نوع موی شما

چگونه یک سشوار مناسب انتخاب کنیم ؟ تهیه کنیم ؟ بخریم ؟ بهترین سشوار کدام است ؟ ( راهنمای خرید سشوار )

در این مقاله انواع سشوار ها  و نحوه انتخاب و خرید سشوار مناسب بر اساس نوع موی شما را بررسی خواهیم کرد و به پرسش های زیر پاسخ خواهیم داد :

  • چه سشواری خوب است ؟ چه سشواری بخریم ؟ بهترین سشوار کدام است ؟
  • چه سشواری مناسب نوع موی من است ؟
  • در خرید سشوار و انتخاب آن به چه مواردی دقت کنیم ؟

اگر تا به حال در راهروی فروشگاه یا پاساژ های وسایل آرایشی و زیبایی در محله خود قدم زده باشید ، حتما می دانید که سشوارها چقدر پیچیده شده اند و به نسبت قبل ، انتخاب آنها چقدر سخت تر شده است . برخی از آنها مجهز به فناوری هایی هستند که ادعا می کنند موج های مو و یا فری مو را از بین می برند و مو را خیلی سریع صاف می کنند ، و یا حتی در عرض یک دقیقه ، مو را کاملا خشک می کنند . برخی دیگر از آنها لوازم جانبی عجیب و غریبی در کنار خود دارند و یا به اندازه ای کوچک هستند که به راحتی در کیف شما قرار می گیرند. اگر مدتی است که سشوار خریداری نکرده اید ، گزینه ها ی انتخاب کمی سخت تر شده . با این حال ، با کمی تحقیق ، هرکسی می تواند سشوار مناسب نوع موی خود و یا بهترین سشوار بر اساس نوع موی خود را انتخاب کند.

مواردی که در زمان خرید یا انتخاب سشوار مناسب باید به آنها دقت کنید

وات

وات به مقاومت موتور سشوار گفته می شود. هنگامی که یک سشوار مجهز به موتوری با وات بالا است ، نیروی باد این سشوار ، موها را سریع تر خشک می کند - بدون اینکه گرمای زیادی لازم باشد. از طرف دیگر ، هنگامی که سشوار ها دارای موتوری با وات کمتر هستند، این سشوار ها ، بیشتر از باد زیاد ، به نیروی گرما برای خشک کردن مو متکی هستند . بنابراین خریدارانی که موهای آنها آسیب دیده و دچاری موی حساس و آسیب دیده هستند ، باید سشواری با توان 1800 یا بیشتر را انتخاب کنند.

در واقع ، یک سشوار با قدرت بالا برای هر کسی که می خواهد از قدرت سشوارهای جدید برخوردار بوده و استفاده کند ، الزامی است. سشوار هایی که توان کمتری دارند ، زود تر می سوزند و خراب می شوند ، زیرا فشار زیادی بر روی موتور آنها  وارد می شود.

مواد استفاده شده در سشوار ها و کیفیت آنها

بسیاری از سشوارهای مدرن و امروزی به مواد پیشرفته مجهز هستند که انقلابی در روند خشک کردن مو ایجاد کرده است. با این حال ، برای افراد ناآگاه و مبتدی، انتخاب از بین این گزینه های مواد گرمایشی - از تورمالین گرفته تا تیتانیوم - غیرقابل فهم و درک به نظر می رسد.

به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بدانید که اصطلاحاتی مانند "یونی" ، "سرامیک" و "تورمالین" در واقع به چه معنایی هستند و چه مفهومی دارند.

سشوار یونی چیست؟

یونهای موجود در آب ، دارای بار مثبت هستند. برای مقابله با این بارهای مثبت ، سشوارهای یونی ، یون های منفی را از خود به روی مو پخش می کنند. این بدان معنی است که آنها یون های دارای بار مثبت را به صورت پراکنده ارسال می کنند و این موضوع به طور موثری روند خشک شدن مو را تسریع می کند.

هنگامی که از سشوار های یونی استفاده می کنید ، این سشوار های مدرن و علمی و با تکنولوژی بالا به از بین بردن رطوبت اضافی مو ، بستن کوتیکول مو و کاهش وزهای ناخواسته مو کمک می کنند . این تکنولوژی باعث می شود که این سشوار ها گزینه های خوبی برای افرادی باشند که موهای پرپشت و خیلی وز دارند و یا می خواهند موهایی براق و صاف داشته باشند.

برای افرادی که موهای نازک یا صاف دارند ، سشوار های یونی همیشه ایده آل نیستند. در حالی که این سشوار ها مدت زمان خشک شدن مو را برای افرادی که دارای موهایی با حجم طبیعی زیاد هستند کاهش می دهند ، می توانند موهای افرادی که موهای نازک دارند را بیش از حد خشک کنند و در نتیجه موی آنها بی رنگ و کسل کننده به نظر برسد.

سنگ تورمالین در سشوار های مناسب ، انتخاب سشوار و راهنمای خرید

سنگ تورمالین

سشوارهای یونی استاندارد از یون های منفی برای خشک شدن سریع مو استفاده می کنند. سشوار های تورمالین از طریق همین فناوری کار می کنند ، اما آنها یک قدم جلوتر می روند. قسمتهای داخلی سشوار های تورمالین از سنگ تورمالین ساخته شده و یا از آنها پوشیده شده است ، فلزی نیمه قیمتی که یونهای منفی بیشتری به هوای تولید شده اضافه می کند.

چه سشواری مناسب است ؟ چه سشواری بخریم ؟ سشوار سرامیکی چیست ؟

سشوار های سرامیک و پرسلن

هنگامی که سشوار ها دارای برچسب "سرامیک" یا "چینی" هستند ، به این معنی است که قطعات گرما دهنده داخلی این سشوار ها در این مواد پوشانده شده است. هنگامی که اجزای گرم کننده سشوار با پوشش سرامیکی یا چینی پوشانده می شوند ، گرما را سازگار ، یکنواخت  و نسبتاً ملایم می کند. مانند سشوار های یونی ، سشوار های سرامیکی و یا پرسلن ، سرعت خشک کردن مو را تسریع می کنند. سشوار های سرامیکی و چینی برای موهای ظریفی که در گذشته توسط سشوارهای قدیمی و سنتی سخت آسیب دیده اند ، ایده آل هستند.

سشوار تیتانیومی ، راهنمای خرید ، انتخاب بهترین سشوار مناسب

سشوار های تیتانیوم

سشوار های تیتانیومی زمان خشک کردن ، توزیع گرما و سازگاری دما را بهینه می کنند. به عنوان یک ماده ، تیتانیوم علاوه بر این خاصیت ، وزن کمتری نیز دارد ، به این معنی که سشوار های تیتانیوم معمولاً کوچک هستند و کار با آنها آسان است، زیرا وزن کمتری داشته و سبک تر هستند. وقتی تیتانیوم به عناصر داخلی یک سشوار اضافه می شود ، درجه حرارت جریان هوا را افزایش می دهد. در حالی که این گرما برای افراد دارای موهای ضخیم و قوی ممکن است ایده آل باشد ، اما افرادی که موهای شکننده دارند ممکن است تمایل داشته باشند از خرید سشوار های  تیتانیومی خودداری کنند.

هنگام خرید و انتخاب سشوار مناسب به ارگونومی آن توجه کنید

استفاده از سشوار نباید شما را اذیت کند. هنگام خرید یک سشوار مناسب ، به دنبال یکی از ویژگی های ارگونومیک مانند دسته آسان برای نگه داشتن و طراحی سبک باشید. یعنی هنگامی که آن را در دست خود میگیرید ، توجه کنید که نگهداری و استفاده از آن برای شما راحت باشد.

خریداران همچنین باید نگاهی به محل قرارگیری دکمه ها و سایر ویژگی هایی که استفاده از دستگاه را راحت می کند داشته باشند . مثلا چرخش 360 درجه کابل سشوار به منظور سهولت استفاده ! یا مثلا دستیابی به دکمه های سشوار باید آسان باشد ، اما آنقدر حساس و راحت نباشد که به طور اتفاقی دستتان هنگام کار کردن با دستگاه ، بر روی دکمه خاموش آن برود و دستگاه خاموش شود. سیم های جمع شونده سشوار نیز گزینه مناسبی هستند که می توانید به آن توجه کنید ، زیرا در این حالت یک سشوار مناسب برای سفر دارید که می توانید آن را با خود به راحتی حمل کنید.

وزن سشوار ( وزن ایده آل و مناسب سشوار )

هنگام خرید یک سشوار جدید ، افرادی که موهای زیادی دارند باید وزن آن را در نظر بگیرند. فرایند سشوار کشیدن و خشک کردن موهای بلند و ضخیم می تواند به مدت 20 دقیقه یا بیشتر طول بکشد. اگر یک سشوار بیش از حد وزن داشته باشد و برای شما سنگین باشد ، بازوی شما پس از پنج دقیقه کارکرد به شدت خسته می شود. بنابراین در طی مراحل خرید ، به دنبال سشواری باشید که وزن آن حدود یک پوند یا تقریبا 450 گرم باشد.

داشتن دکمه هوای سرد

هنگامی که یک سشوار دارای دکمه هوای سرد نیز است ، با فشار دادن این دکمه ، جریان هوای خنک به موهای تازه سشوار شده بعد از اتمام کار دمیده می شود. این موضوع می تواند کوتیکول مو را مهر و موم کند ، که به شما کمک می کند تا موهای شما در تمام طول روز براق به نظر برسد.

قابلیت تنظیم حرارت سشوار

برای افرادی که موهای ظریف و نازکی دارند ، ویژگی تنظیم حرارت دما ضروری است. صبح ها که موها باید هرچه سریعتر خشک شوند، تنظیمات دمای بالاتر باعث کاهش زمان خشک شدن مو می شود. هنگامی که زمان برای شما مهم نیست ، استفاده از تنظیمات گرمای کمتر می تواند از آسیب دیدن به مو های شما جلوگیری کرده و سلامتی مو را حفظ کند.

تجهیزات جانبی یا لوازم جانبی سشوار

هنگام خرید یک سشوار جدید ، با چندین وسیله قابل جدا شدن از سشوار روبرو خواهید شد. دیفیوزرها یکی از متداول ترین انواع لوازم ها هستند که معمولا به همراه سشوار ها عرضه می شوند و به سر سشوار متصل می شوند ( مانند تصویر زیر ) آنها جریان هوای سشوار را پراکنده می کنند ، که الگوی فرهای موهایتان در این صورت خراب نخواهد شد . آنها همچنین به کاهش وزی مو کمک می کنند.

دیفیوزر یا پخش کننده هوای سشوار

در جهت مخالف و برعکس ، نازل متمرکز کننده قرار دارد. این ابزار به طور فعال جریان هوا را باریک و هدایت می کند و به کاربران امکان کنترل بیشتر بر روی ظاهر نهایی موهای خود را می دهد. ( یعنی آنگونه که دوست دارند ) ، از ابزار متمرکز کننده هوا معمولاً برای دستیابی به حالت های موی براق و صیقلی استفاده می شود.

نازل جمع کننده و متمرکز کننده جریان هوا در سشوار مناسب

ضمانتنامه

قبل از خرید سشوار مناسب ، گارانتی آن را بررسی کنید. اگر سشواری که می خواهید تهیه کنید گران است ، ضمانت نامه یا گارانتی آن باید حداقل یک یا دو سال استفاده را پوشش دهد. 

هزینه

وقتی صحبت از سشوار می شود ، پول ، واقعاً کیفیت را خریداری می کند. گرچه قیمت بالا تضمین کننده عملکرد عالی نیست ، اما سشوار های پیشرفته و گرانتر معمولا عملکرد بهتر ، سریعتر و طولانی تر دارند.

مثلا اگر یک سشوار 25 دلاری بخرید ، حتما برای شما کار خواهد کرد اما در نهایت  و به احتمال زیاد سشوار دارای وات کم و ویژگی های اضافی کمتری است ، به این معنی که برای خشک شدن مو نیاز است که دستگاه بر روی بیشترین دمای خود قرار بگیرد که در این حالت با استفاده مداوم ، این موضوع باعث آسیب به مو می شود ، و موهای  شما را شکننده و خشک می کند.

سشوار های ارزان معمولاً به اندازه مدل های سطح بالاتر و پیشرفته تر دوام ندارند. اگرچه ممکن است یک سشوار 25 دلاری یک تا دو سال برای شما کار کند ، مدلی که بیش از صد دلار هزینه برای شما دارد ممکن است برای شما نزدیک به یک دهه کار کند.

سشوار های پیشرفته از 100 دلار شروع می شوند . به عنوان مثال سشوارهایی که توسط متخصصان زیبایی استفاده می شود می توانند تا 400 دلار هزینه داشته باشند. در حالی که اینسشوار های گران قیمت برای مصارف حرفه ای در سالنهای زیبایی بسیار مناسب هستند ، اما اکثر افراد برای رژیم مراقبت از مو های خود نیازی به خرید این سشوار های پیشرفته ندارند .

هنگام خرید سشوار ، همیشه قبل از زدن دکمه خرید کمی تحقیق کنید. حتی اگر بودجه محدودی هم داشته باشید ، به شرطی که سشوار مناسب نوع موی خاص خود را بخرید ، می توانید مدل های خوبی پیدا کنید.

انتخاب و خرید سشوار مناسب با توجه به نوع موهایتان ( راهنمای خرید سشوار مناسب بر اساس نوع مو )

یکی از مهمترین موارد در انتخاب سشوار دانستن نوع مو شماست. در ادامه مقاله ، موارد مهمی که با توجه به نوع موهایتان هنگام خرید سشوار باید به آنها دقت کنید را آورده ایم :

سشوار مناسب برای موهای نازک

انتخاب و خرید سشوار مناسب برای موهای نازک و حساس و ظریف

بیشتر افرادی که موهای نازکی دارند دوست دارند که سشوار آنها حجم بیشتری به موهایشان بدهد. موهای نازک شکننده هستند. در حالت ایده آل ، سشوار مناسب موهای نازک باید بدون آسیب رساندن به فولیکول های نازک مو ، حجم مو را افزایش دهد.

برای داشتن حجم اضافی ، افراد دارای موهای نازک باید از فناوری یونی دور باشند. در حالی که یون های منفی به درخشش می افزایند ، اما حجم و انعطاف پذیری را از مو میگیرند. در صورت داشتن موهای نازک ، به جای انتخاب یک سشوار یونی ، به دنبال سشواری باشید که از فناوری سرامیک یا پرسلان برای تولید گرمای ملایم و غیر مخرب استفاده می کند. از آنجا که این سشوار ها نسبت به مدل های استاندارد گرما را به طور مساوی تری توزیع می کنند ، باعث افزایش درخشش و حجم مو می شوند بدون اینکه به موهای نازک شما آسیب برسانند.

وات بالا نیز کلیدی است ، زیرا موتورهای پرقدرت در سشوار هایی که وات بالایی دارند جریان هوای مورد نیاز برای حالت های موی پر حجم را فراهم می آورند.

افرادی که موهای نازک دارند همچنین باید از دیفیوزر یا پخش کننده هنگام استفاده از سشوار استفاده کنند . در حالی که دیفیوزرها به طور سنتی توسط افرادی که موهای فرفری دارند استفاده می شود ، آنها همچنین می توانند با موج طبیعی که ایجاد می کنند به موهای نازک حجم دهند. دیفیوزر ها بهترین گزینه برای عمل خشک کردن و حالت دهی به مو نیستند ، اما می توانند بافت و حجم زیادی به مو دهند.

برای افرادی که می خواهند به طور منظم موهایشان را سشوار کنند و حالت دهند تا به یک وضعیت ایده آل برسند ، سرمایه گذاری بر روی یک نازل متمرکز کننده هوا و یک برس مو نیز بسیار خوب است . اولی جریان هوا را متمرکز می کند و مدل سازی و حالت دهی مو را آسان تر می کند ، و دومی به ایجاد حجم در ریشه ها کمک می کند.

سشوار مناسب برای موهای حساس و صاف

خرید سشوار مناسب برای موهای حساس و شکننده و صاف

موهای حساس و خیلی صاف ، به راحتی در اثر حرارت زیاد و سرعت باد زیاد سشوار ها آسیب می بینند. هنگام انتخاب یک سشوار مخصوص برای موهای حساس ، به دنبال مدل هایی باشید که حداقل آسیب را به موهایتان وارد کند.

سشوار های دارای سنگ تورمالین اغلب بهترین انتخاب برای افرادی هستند که موهای شکننده و حساس دارند. وقتی گرما با استفاده از فناوری تورمالین تولید می شود ، ملایم و سازگار و به موهای شما آسیب نمی رساند . تورماین از صدمات حرارتی غیرضروری به کوتیکول مو جلوگیری کرده و رطوبت مورد نیاز موهای حساس را برای داشتن بهترین حالت مو حفظ می کند.

سشوار های تورمالین یون های منفی تولید می کنند که این یون ها می توانند مو را صاف کنند. موهای خیلی صاف و حساس ، اغلب فاقد حجم هستند ، بنابراین انتخاب سشواری که باعث کاهش انعطاف مو شود می تواند ایده بدی به نظر برسد.

سشوار های تورمالین به صورت الکترونیکی یون های منفی تولید نمی کنند. این فلز نیمه قیمتی به طور طبیعی یونهای منفی تولید می کند . این موضوع می تواند اثر صاف کنندگی سشوار را کاهش دهد اما براقیت و جلای اضافی را حفظ می کند.

اگر افرادی که موهای ظریف و حساس دارند می خواهند به طور کلی از استفاده از یون جلوگیری کنند ، باید سشوار های سرامکی یا پرسلن و / یا مادون قرمز را انتخاب کنند. این سشوار ها بدون کاهش حجم از طریق فناوری یونی ، گرمای کمتری را ایجاد می کنند.

همچنین یک موضوع دیگر هنگام خرید سشوار مخصوص موهای حساس و ظریف ، داشتن  تنظیمات حرارت قابل کنترل است ( یعنی بتوان حرارت سشوار را کنترل کرد ) تا کمترین آسیب به مو وارد شود.

موهای ظریف اغلب راحت تر از موهای ضخیم و درشت خشک می شوند و درجه کم دما اغلب برای حالت دهی روزانه به این نوع مو مناسب است. وقتی افراد تنظیمات حرارتی متعددی را برای انتخاب دارند ، می توانند درجه حرارت سشوار خود را سفارشی کرده و مطابق میل خود تنظیم کنند و آسیب مربوط به گرما را به حداقل برسانند.

سشوار مناسب برای موهای ضخیم یا کلفت ( درشت )

راهنمای انتخاب سشوار مناسب برای موهای کلفت یا ضخیم یا درشت

خشک کردن موهای ضخیم می تواند یک روند طولانی و طاقت فرسا باشد. برای افرادی که موهایشان خیلی ضخیم است ، متوسط زمان سشوار زدن ممکن است یک ساعت طول بکشد. برای افراد با موی پر پشت ، سریع خشک کردن سشوار، مهمترین فاکتور خرید و انتخاب است . روش های مختلفی برای سرعت بخشیدن به روند خشک کردن مو وجود دارد ، اما سشوار های های تیتانیومی اغلب بهترین انتخاب یا بهترین سشوار برای موهای ضخیم هستند .

سشوار های تیتانیومی موهای شما را خیلی قدرتمند و سریع خشک می کنند ، بنابراین برای موهای حساس و یا آسیب دیده و یا موهایی که خیلی راحت آسیب می بینند ، خوب و  ایده آل نیستند.

با این حال ، برای موهای ضخیم و سالم ، فناوری تیتانیوم کمک می کند تا کار با حداقل سر و صدا و سریع انجام شود. سشوار ها یا خشک کن های تیتانیومی ، شبیه مدل های سرامیکی هستند ، از این جهت که گرمای یکنواخت و سازگار ایجاد می کنند. گرچه این گرما در هر دو سشوار سرامیکی و تیتانیومی یکنواخت و یک شکل است اما در سشوار های موی تیتانیوم واقعا داغ تر است.. به همین دلیل است که سشوار های تیتانیوم برای موهای ظریف و آسیب پذیر توصیه نمی شوند. برای موهای ضخیم که می توانند در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کنند ، بهترین انتخاب شما سشوار تیتانیومی خواهد بود.

وزن تیتانیوم نیز زیاد نیست ، به این معنی که سشوار های ساخته شده از این ماده از سبک ترین وزن بازار هستند. گرچه ممکن است چند گرم اختلاف زیادی به نظر نرسد ، اما استفاده از مدلهای سبک وزن  برای افرادی که موهای ضخیم دارند ضروری است. حتی سبک ترین سشوار ها نیز هنگامی که برای یک مدت طولانی استفاده می شوند ، بعد از آن احساس خستگی خواهید کرد و همین موضوع باعث می شود که خرید یک مدل سشوار سبک وزن برای افراد با موهای ضخیم و پر پشت ، یک ضرورت باشد.

پس برای جمع بندی در صورت داشتن موهای پر پشت و ضخیم ، سشواری را بخرید که دارای ساختار تیتانیوم و با فناوری یونی و توان بالا باشد . این موارد در کنار یکدیگر باعث کاهش زمان خشک کردن و همچنین درخشش مو می شود.

خرید یا انتخاب سشوار مناسب برای موهای طبیعی و نرمال

هنگام انتخاب سشوار برای موهای طبیعی ، خریداران باید به دنبال مدل هایی باشند که علاوه بر خشک کردن سریع ، از آسیب مو نیز جلوگیری کند یا میزان آسیب را به حد اقل برساند . موهای فر و به هم چسبیده در معرض آسیب گرما بسیار حساس هستند. خشک شدن این نوع مو نیز معمولا زمان زیادی می برد ، به این معنی که موهای فر شما بیشتر از حد مجاز در معرض جریان هوای گرم قرار می گیرند.

برای جلوگیری از ، از بین رفتن رطوبت مو و شکستگی ناشی از آسیب های گرما ، زنان با موی طبیعی باید به دنبال سشوار هایی با فناوری سرامیک یا پرسلن باشند ، زیرا این امر گرمای ملایم و غیر آسیب زا را فراهم می کند. برای تسریع در فرایند خشک کردن ، در عین حال باید سشوار را انتخاب کنند که دارای فناوری یونی باشد ( یعنی یون منفی تولید کند )، که به صاف کردن و از بین بردن قفل های پیچ خورده و فر مو کمک می کند.

بسته به ظاهرو حالت مویی که تمایل دارند ، زنان با موهای طبیعی می توانند از اتصالات یا لوازم جانبی سشوار نیز استفاده کنند . مثلا برای تقویت فرهای طبیعی ، استفاده از اتصال پخش کننده باد یا دیفیوزر بر روی سر سشوار ،  ضروری است . یا برای دستیابی به حالت های براق و صاف، اتصال شانه به سر سشوار می تواند کمک کند.

اتصال شانه برای سر سشوار

از آنجا که موهای طبیعی و نرمال ،  مستعد آسیب در برابر گرما هستند ، خریداران باید به دنبال سشوار هایی باشند که تنظیمات حرارت و گرمای آنها چندگانه باشد. برای اکثر درمان های طبیعی با سشوار ، استفاده از گرمترین تنظیم دما ضروری نیست.

 افرادی که موهای طبیعی دارند ، وقتی موهایشان را صاف می کنند ، باید تنظیمات گرمای متوسط ​​و هنگام پخش شدن گرما ، دمای کمتری را انتخاب کنند . در حالی که قرار دادن سشوار بر رور درجه کم گرما می تواند روند خشک شدن مو را طولانی کند ، افزودن ویژگی های سریع خشک کردن مانند فناوری یونی و سرامیکی ، این موضوع را جبران می کند.

انتخاب و خرید سشوار مناسب موهای وز یا موهای دارای موخوره ( مخصوص موهای وز )

انتخاب و خرید سشوار مناسب و مخصوص موهای وز

دلایل وز شدن مو : دلایل زیادی وجود دارد که باعث وز شدن مو می شود . گاهی وز شدن مو به خاطر عدم وجود رطوبت است. همچنین می تواند در اثر دوش های زیاد با آب گرم ، شستشوی بیش از حد و مکرر موها و آسیب دیدگی ناشی از استفاده از وسایل گرمایشی مانند سشوار و یا اتو مو ایجاد شود.

مطالعه یک مقاله در خصوص انتخاب و خرید اتو مو برای کراتینه

اما در هر حال و شرایطی ، موهای وز ، فاقد رطوبت هستند. وقتی تعادل طبیعی مو دچار مشکل شود ، نمی تواند رطوبت کافی را حفظ کند. این موضوع موها را مجبور می کند تا به دنبال هر گونه رطوبت که در هوا موجود است باشد و این رطوبت ها را جذب کند.

افراد دارای موهای وز ، قبل از این که یک سشوار مناسب انتخاب و یا خرید کنند ، باید سعی کنند علت موخوره خود را شناسایی کنند. 

البته وزی مو برای برخی از افراد ، طبیعی است . به عنوان مثال ، افرادی که دارای موهای فر هستند در مقایسه با افرادی که موی صاف دارند ، موخوره یا وزی بیشتری دارند.

اگر موخوره در اثر آسیب گرمایی ، شستشوی زیاد مو با شامپو یا سایر عوامل باشد ، باید به دنبال سشواری باشید تا بتواند این مشکلات را جبران کند.

برای افرادی که موهایشان موخوره دارد ، انتخاب سشوار هایی با تنظیمات دمای چندگانه ، ضروری است. دمای بالا و گرمای زیاد می تواند وز شدن مو را تشدید کند - به ویژه موخوره ای که دلیل آن گرمای زیاد باشد .

در صورت امکان ، افرادی که می خواهند میزان وزی موهایشان را کاهش دهند باید از بهترین و مناسب ترین درجه حرارت استفاده کنند. این موضوع ممکن است زمان خشک شدن مو را افزایش دهد ، اما به کاهش وز مو بسیار کمک می کند. پس انتخاب سشواری که بتوان دمای آن را دقیقا بر روی مقدار مناسب قرار داد ، در مورد افراد دارای این نوع مو ، بسیار ضروری است.

از دیگر ویژگی هایی که به شکست دادن و کم کردن موخوره و یا بهبود وز مو کمک می کند می توان به یون های منفی ، حرارت مادون قرمز و موتورهای با قدرت بالا اشاره کرد. ( یعنی انتخاب سشواری که این ویژگی ها را داشته باشد )

همه این ویژگی ها به کاهش و کم شدن موخوره کمک می کنند ، موها را براق ، صاف و عاری از پریشانی می کنند. گرچه موخوره و وز شدن مو بیشتر در میان موهای فرفری دیده می شود ، اما این مشکل افرادی که موهای ظریف و نازکی دارند را نیز آزار می دهد. اگر در حال حاضر حجم موهای شما کم است ، استفاده بیش از حد از فن آوری یونی می تواند حجم موهای شما را کم کرده و موهای شما را خالی کند.

افرادی که می خواهند بدون آسیب دیدن به حجم موهایشان ، درخشش موهای خود را تقویت کنند ، خرید یک سشوار با عملکرد یونی قابل تنظیم را در نظر بگیرند.

سشوار ها یا خشک کن های مجهز به این فناوری به کاربران اجازه می دهند ، سطح یون را خودشان انتخاب کنند. در حالی که یافتن تنظیمات مناسب برای موهایتان چند آزمون و خطا را می طلبد ، اما در نهایت ، حتی افرادی که موهای کم حجم و وز دارند ، سطح مطلوب و مورد نیاز موهایشان را پیدا می کنند.

چند سال پیش ، فقط سشوار های بالای 300 دلار ، این تنظیمات را داشتند ، اما امروزه ، بسیاری از سشوار های حتی 100 دلاری با کیفیت بالا به کاربران اجازه می دهند میزان تولید یون در سشوار و یا خشک کن خود را خودشان انتخاب کنند.

خرید و انتخاب سشوار مناسب موهای فر ( مخصوص موهای فر )

راهنمای خرید و انتخاب سشوار مناسب موهای فر

وقتی موهای فر با یک سشوار سنتی خشک شوند ، موخوره ، محتمل ترین نتیجه آن است. زیرا بیشتر سشوار های سنتی و قدیمی - گرمای متمرکز و قوی را به صورت مستقیم به مو می زنند که این موضوع ، الگوی فری موی شما را مختل می کند. وقتی الگوی فری موها شکسته شود ، موهای شما وز و غیرقابل کنترل می شوند.

برای کاهش این مشکل ، پخش کننده یا دیفیوزر تولید شد. این نوع اتصال ها که به سر سشوار متصل می شوند ، اغلب جریان هوا را به صورت 360 درجه بر روی مو پخش می کنند ، که به آرامی ، فرهای طبیعی مو را افزایش می دهد ، نه اینکه آنها را جدا کند.

اگرچه در این حالت ممکن است فری موها بعد از پخش ملایم به بهترین شکل ممکن به نظر برسند ، اما افراد دارای موهای فرفری نمی خواهند یک ساعت به خشک کردن موهای ضخیم و بافت دار خود بپردازند.

به همین دلیل بسیاری از سشوار ها که مخصوص موهای فر طراحی شده اند ، اتصالات پخش کننده هوا را با ویژگی های خشک کردن سریع مانند فناوری یونی ترکیب می کنند. در حالی که سشوار های یونی همیشه بهترین گزینه برای افرادی با موهای نازک و صاف نیستند ، اما معمولاً فقط براقیت بیشتری به موهای فر ضخیم و حجیم می بخشند.

دکمه های خنک کننده سشوار همچنین برای افرادی که موهای فر دارند ، ایده آل هستند ، زیرا درخشندگی مو را مهر و موم می کنند ، و در ادامه روز دیگر دچار موخوره نخواهید شد.

با این حال ، حتی با استفاده از فناوری های خشک کن سریع ، افرادی که موهای فر دارند ، باید انتظار داشته باشند که خشک کردن موهایشان در روز ممکن است بیش از 10 دقیقه طول بکشد. به همین دلیل ، آنها باید به دنبال سشوار های سبک باشند -

به خصوص که اتصالات پخش کننده هوا که به سر سشوار متصل می شوند ، به طرز عجیب ، دست و پا گیر هستند. همچنین ویژگی های طراحی ارگونومیک در سشوار ها می توانند از گرفتگی دست ها در طی یک جلسه طولانی استفاده از سشوار ، مانع شوند.

سشوار مناسب موهای آسیب دیده

انتخاب و خرید سشوار مخصوص موهای آسیب دیده

هنگامی که موهایتان آسیب دیده است ، به سشواری نیاز دارید که آسیب موجود را تشدید نکند. از آنجا که گرما ، اصلی ترین علت آسیب سشوارها به مو است ، خریدارانی که موی آسیب دیده دارند باید از سشوارهایی استفاده کنند که تنظیمات حرارتی متعددی داشته باشد.

هنگامی که مو شکننده باشد ، خشک کردن آن با کمترین میزان گرما می تواند به مو اجازه ترمیم و استراحت دهد . همچنین مهم است که به دنبال سشوارهایی با توان بالا باشید. هنگامی که یک سشوار بتواند باد با قدرت بالا ایجاد کند ، درجه حرارت بالا برای فرآیند خشک کردن اهمیت کمتری دارد ( یعنی نیاز نیست برای خشک کردن مو ، سشوار زیاد گرم شود یا از دمای بالای آن استفاده گردد )

برای اینکه از موهای آسیب دیده ، بهترین مراقبت انجام شود ، خریداران باید سشوار هایی با ویژگی های حرفه ای تهیه کنند ، ویژگی هایی مانند فناوری مادون قرمز. سشوار های سنتی حاوی یک سیم پیچ گرم شده هستند که باعث گرم شدن جریان هوا می شود.

اما وقتی گرما از طریق نور مادون قرمز تولید شود ، آسیب کمتری به مو می زند. این بدان دلیل است که فناوری مادون قرمز از طول موج انرژی طولانی تری در مقایسه با روش های سنتی تولید گرما استفاده می کند.

این طول موج ها باعث می شود تا مو از درون خشک شود و در نتیجه موهای صاف  تر و براق تری ایجاد شود.

بسیاری از سشوار های با کیفیت امروزی ، فناوری مادون قرمز را با پوشش سرامیکی و فناوری یونی ترکیب می کنند.

در حالی که سرامیکی بودن یک مزیت برای افراد با موهای آسیب دیده است ، فناوری یونی می تواند موهای ظریف یا شکننده را بیش از حد خشک کند.

فناوری یونی اگر با فناوری سرامیک و مادون قرمز همراه شود ، ممکن است بهتر باشد - اما خریدارانی که به دنبال بهبود وضعیت موهای آسیب دیده خود هستند ، نباید فناوری یونی برای آن ها در اولویت باشد.

نتیجه گیری نهایی در انتخاب و خرید سشوار

در دنیای پیشرفته فناوری امروز ، انتخاب سشوار مناسب تصمیمی کاملاً پیچیده است. فاکتورهای زیادی در این امر دخیل هستند ، از وات گرفته تا فناوری های استفاده شده در آن تا قیمت. بنابراین وقتی زمان خرید یک سشوار جدید میرسد ، چه کاری باید انجام دهید و چه مواردی را باید مد نظر قرار دهید ؟

ابتدا با محدوده بودجه خود و هزینه ای که می خواهید برای این مورد بکنید شروع کنید. سشوار های ارزان قیمت بین 20 تا 40 دلار است ، سشوار های میان رده بین 50 تا 100 دلار و هر چیزی که بیش از 100 دلار باشد ، جزء سشوار های پیشرفته به حساب می آید.

قیمت سشوار های  حرفه ای یا سالنی به طور کلی 250 تا 400 دلار است. پس از مشخص کردن اینکه چه میزان می خواهید برای این امر هزینه کنید ، لیستی از ویژگی های سشواری که باید داشته باشید را تهیه کنید.

اگر قصد دارید 150 دلار هزینه کنید ، باید بتوانید سشواری را پیدا کنید که تمام نیاز های شما را برآورده کند. از طرف دیگر ، اگر به دنبال یک مدل 50 دلاری هستید ، ممکن است مجبور شوید چند مصالحه انجام دهید .

هنگام انتخاب بین ویژگی هایی که به حالت دهی بهتر مو منجر می شود و ویژگی هایی که از آسیب دیدن مو جلوگیری می کنند ، همیشه به دنبال ویژگی های پیشگیرانه  باشید. یعنی ویژگی هایی بیشتر برای شما در اولویت باشد که آسیب کمتری به موی شما برساند.

اگرچه ممکن است حالت دهی مو با استفاده از گرمای زیاد برای شما کمی وسوسه انگیز باشد اما این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که حالت دهی موهای آسیب دیده بسیار دشوارتر از حالت دهی موهای سالم است.

شما نمیتوانید بهترین حالت را به موهای خود بدهید ، مگر اینکه موهای قوی و مرطوب داشته باشید.

معرفی یک سشوار حرفه ای و با کیفیت

با توجه به خصوصیات و ویژگی های گفته شده تا کنون ، مه زیبا سشوار حرفه ای پریمیوم کوراک ، سبک ترین سشوار بازار دارای تکنولوژی سرامیک و تورمالین و تولید یون منفی و همچنین داشتن 16 ترکیب تنظیم دما و سرعت را توصیه می کند که می توانید با کلیک بر روی تصویر زیر آن را ببینید :

سشوار حرفه ای پریمیوم کوراک

کلمات کلیدی این مقاله : # خرید سشوار # راهنمای خرید سشوار# انتخاب سشوار# سشوار_مناسب # چه سشواری بخریم ؟ # چه سشواری خوب است ؟ # بهترین سشوار کدام است ؟ # سشوار مناسب کدام است ؟ # چه مارکی خوبه ؟

منبع :

https://www.essiebutton.com/choosing-hair-dryer/

در صورتی که به سشوار های چرخشی نیز علاقه مندید و یا تمایل دارید راجع به آنها بیشتر بدانید ، می توانید راهنمای انتخاب بهترین سشوار چرخشی را از اینجا ببینید.

همچنین بخوانید :

 

 
× فهرست مطالب مواردی که در زمان خرید یا انتخاب سشوار مناسب باید به آنها دقت کنید وات مواد استفاده شده در سشوار ها و کیفیت آنها سشوار یونی چیست؟ سنگ تورمالین سشوار های سرامیک و پرسلن سشوار های تیتانیوم هنگام خرید و انتخاب سشوار مناسب به ارگونومی آن توجه کنید وزن سشوار ( وزن ایده آل و مناسب سشوار ) داشتن دکمه هوای سرد قابلیت تنظیم حرارت سشوار تجهیزات جانبی یا لوازم جانبی سشوار ضمانتنامه هزینه انتخاب و خرید سشوار مناسب با توجه به نوع موهایتان ( راهنمای خرید سشوار مناسب بر اساس نوع مو ) سشوار مناسب برای موهای نازک سشوار مناسب برای موهای حساس و صاف سشوار مناسب برای موهای ضخیم یا کلفت ( درشت ) خرید یا انتخاب سشوار مناسب برای موهای طبیعی و نرمال انتخاب و خرید سشوار مناسب موهای وز یا موهای دارای موخوره ( مخصوص موهای وز ) خرید و انتخاب سشوار مناسب موهای فر ( مخصوص موهای فر ) سشوار مناسب موهای آسیب دیده نتیجه گیری نهایی در انتخاب و خرید سشوار معرفی یک سشوار حرفه ای و با کیفیت
فهرست مطالب
به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید