از بین بردن چروک دور چشم یا درمان چروک دور چشم به بهترین روش های علمی

از بین بردن چروک دور چشم یا درمان چروک دور چشم به بهترین روش های علمی

× فهرست مطالب بررسی انواع چین و چروک های زیر چشم و دلایل آن چین و چروک های پویا یا دینامیک ( چین و چروک هایی که همیشه مشهود نیستند و با خندیدن یا دیگر حالات چهره پیدا می شوند ) چین و چروک های استاتیک یا ایستا یا ثابت چین و چروک های تا خورده درمانهای خانگی چین و چروک اطراف یا دور چشم استفاده از محصولات مراقبت از پوست به منظور کم کردن چین و چروک های صورت و دور چشم درمان های زیبایی و پزشکی برای از بین بردن چین و چروک های دور چشم نکاتی دیگر در خصوص جلوگیری و پیشگیری از چین و چروک های دور چشم خلاصه و نتیجه گیری  در خصوص مراقبت از پوست دور چشم  بررسی مقاله ای دیگر در خصوص درمان یا جلوگیری از چین و چروک های دور چشم چرا چین و چروک در اطراف و دور چشم ما شکل می گیرد ؟ 1 – به منظور جلوگیری و درمان چروک دور چشم ، از قرار گرفتن در معرض شدید نور خورشید خودداری کنید 2 - از یک کرم دور چشم با کیفیت و استاندارد و محافظ استفاده کنید معرفی یک کرم دور چشم با کیفیت 3 - چشم های خود را چک کنید 4 –  در رژیم غذایی خود حتما از غذاهای حاوی OMEGA-3 اومگا 3 استفاده کنید. 5 – به منظور شستشوی آرایش چشم ، حتما از یک پاک کننده  آرایش چشم استفاده کنید 6 - از یک کرم روزانه محافظت از پوست استفاده کنید معرفی یک سرم ضد چروک قوی برای استفاده روزانه
فهرست مطالب

در این مقاله موارد زیر را در خصوص درمان و جلوگیری از چروک دور چشم و از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم بررسی خواهیم کرد :

 • انواع و دلایل تشکیل چروک های ریز در اطراف یا زیر چشم
 • درمان های خانگی چین و چروک دور چشم
 • پیشگیری و جلوگیری از تشکیل چین و چروک های اطراف چشم و زیر چشم
 • خلاصه مطالب

امروزه بسیاری از افراد در اطراف چشم یا زیر چشمشان چروک های ریزی دارند و این موضوع بخشی طبیعی از روند پیری پوست است و این نوع چین و چروک های ناشی از پیری و افزایش سن ، کاملا بی ضرر و بی خطر هستند و علت درمان و مراقبت از پوست نازک اطراف چشممان ، فقط به دلایل زیبایی است.

با افزایش سن ، پوست توانایی خود را در تجدید و بازسازی سلول یا کلاژن از دست می دهد. پوست ناحیه زیر چشم و اطراف چشم به دلیل نازک بودن در مقایسه به دیگر قسمت ها ، بیشتر در معرض تشکیل چین و چروک است. در نتیجه ، ایجاد چین و چروک در زیر چشم با گذشت زمان کاملا طبیعی و معمول است.

در این مقاله ، چگونگی تشکیل چین و چروک های اطراف چشم و دلایل ایجاد آنها و انواع مختلف چین و چروک زیر چشم یا دور چشم را بررسی خواهیم کرد. همچنین در ادامه مقاله روش های درمانی خانگی و پزشکی مختلفی را به منظور از بین بردن و یا بهبود ظاهری چین و چروک های اطراف چشم به شما معرفی خواهیم کرد.

درمان چروک دور چشم و زیر چشم

بررسی انواع چین و چروک های زیر چشم و دلایل آن

مرطوب کردن و مرطوب کردن ! کلید جلوگیری از تشکیل چین و چروک های دور چشم و مراقبت از پوست نازک اطراف چشم است ! محصولات مرطوب کننده پوست می توانند با به حداقل رساندن خطوط ریز دور چشم تا حدود زیادی به کاهش چین و چروک های دور چشم کمک کنند.
افراد ممکن است یک یا چند نوع چین و چروک در زیر چشم خود داشته باشند که هر یک بر اثر یک دلیل خاص ایجاد می شود ( بنابراین چین و چروک ها یک شکل نیستند و هر نوع آن علت خاصی دارد )

چین و چروک های پویا یا دینامیک ( چین و چروک هایی که همیشه مشهود نیستند و با خندیدن یا دیگر حالات چهره پیدا می شوند )

با گذشت زمان و انقباض یا جمع کردن های مکرر عضلات زیر پوست ، این نوع چین و چروک ها در اطراف چشم تشکیل می شوند. این نوع چین و چروک ها معمولاً هنگام تکان دادن و حرکت عضلات پوست خود را نشان می دهند - به عنوان مثال ، وقتی شخصی لبخند می زند یا گریه می کند.

چروک دور چشم داینامیک یا پویا

چین و چروک های پویا معمولاً بین ابروها و پیشانی ایجاد می شوند. پنجه کلاغی ها که چین و چروکهای نزدیک گوشه خارجی چشم هستند نیز نمونه ای از چین و چروک های پویا می باشند.

چین و چروک های استاتیک یا ایستا یا ثابت

گاهی اوقات آسیب به پوست ( در اثر جراحت یا ضربه یا دیگر موارد ) باعث ایجاد چین و چروک های ساکن و ثابت در پوست می شود که حتی در زمان استراحت عضلات صورت نیز قابل مشاهده است. با گذشت زمان ، چین و چروک های پویا می توانند به چین و چروک های ساکن یا ایستا یا همان استاتیک تبدیل شوند.

قرار گرفتن در معرض آفتاب ، استعمال دخانیات و تغذیه نامناسب می تواند در ایجاد چین و چروک های استاتیک یا ساکن نقش داشته باشد.

چین و چروک های تا خورده

گاهی اوقات افتادگی ساختار یا ساختمان پوست صورت در اثر افزایش سن و از دست رفتن کلاژن ها در پوست ، باعث تشکیل چین و چروک ها در پوست می شود.

این موارد معمولاً در شیارهای بین بینی و دهان ایجاد می شوند ، اما ممکن است در زیر چشم نیز ایجاد شوند.

درمانهای خانگی چین و چروک اطراف یا دور چشم

بسیاری از افراد برای بهبود  ظاهر و از بین بردن چین و چروک های دور چشم به درمان های خانگی روی می آورند.

درمان های خانگی مختلف ، مانند قرار دادن چند قاش خیار بر روی چشم یا استفاده از ماسک های موز ، سالهاست که محبوبیت زیادی داشته است ، اما شواهد علمی کمی برای اثبات عملکرد این روش ها وجود دارد و اثر گذاری هیچ کدام از این روش ها از نظر علمی هنوز ثابت نشده است.

با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که پلی فنول ها ، که یک ترکیب شیمیایی در غذاهایی مانند چای سبز و انار می باشند ، می توانند به جلوگیری از چین و چروک کمک کند.

علاوه بر این ، یک مطالعه نشان داده است که استفاده از سرم ویتامین سی می تواند باعث کاهش چین و چروک ها شود.

مشاهده یک سرم ویتامین سی با کیفیت ساخت کانادا حاوی 20% ویتامین سی به فرم سدیم آسکوربیل فسفات که با استفاده از تکنولوژی سلول های بنیادی فرموله شده است. برای مشاهده و مطالعه جزئیات این سرم روشن کننده و کلاژن ساز و آبرسان بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

سرم ویتامین سی برای جلوگیری از چروک دور چشم

استفاده از محصولات مراقبت از پوست به منظور کم کردن چین و چروک های صورت و دور چشم

امروزه صدها محصول ضد چروک و کرم های دور چشم در فروشگاه های دارویی و مواد غذایی به فروش می رسند ، اما شواهد موثر بودن آنها متفاوت است.

انجمن جراحی های پوستی آمریکا به مردم هشدار می دهد که نسبت به خرید هر محصولی که نوید نتایج معجزه آسایی را بدهد ، احتیاط کنند و فریب تبلیغات را نخورند.

آکادمی پوست آمریکا (AAD) به افرادی که به دنبال محصولات مراقبت از پوست و ضد پیری و ضد چروک پوست هستند توصیه می کند:

به منظور کم کردن چین و چروک های دور چشم ، از محصولاتی استفاده کنند که قدرت مرطوب کنندگی زیادی داشته باشد ، چون فقط مرطوب کردن به تنهایی می تواند تا حدود زیادی به شما در این مورد کمک کند.

به دنبال محصولاتی باشید که تولید کنندگان آنها به طور خاص آن محصول را برای درمان چین و چروک دور چشم طراحی کرده باشند ، نه محصولاتی که شعار های مختلف می دهند ، مثلا از خرید محصولاتی که به طور همزمان برای درمان لک های پوستی نیز طراحی شده اند امتناع کنید . هر محصول فقط می تواند مشکل خاصی از پوست را مورد هدف قرار دهد.

توجه داشته باشید ، از استفاده از چندین محصول ضد چروک در یک دوره درمانی ، خودداری کنید ، و فقط در طی یک دوره یا چند هفته ، از یک محصول ضد چروک و جوان کننده استفاده کنید. اگر از نتایج استفاده منظم به مدت دو الی سه ماه راضی نبودید ، آنگاه به سراغ محصول دیگری بروید و یا روش های دیگر را امتحان کنید.

از محصولاتی استفاده کنید که متناسب با نوع پوست شما باشد و برای نوع پوست شما ایده آل باشد.

به دنبال محصولاتی باشید که ضد حساسیت بوده و یا غیر دارویی یا غیرپزشکی باشند
مواد ضد چروک و جوان کننده پوست که باید روی برچسب محصولات ضد پیری و ضد چروک به آنها دقت کنید عبارتند از : ( یعنی بهتر است حاوی مواد زیر باشند )

 • ضد آفتاب SPF طیف گسترده ای
 • رتینول
 • آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین سی ، ویتامین ای
 • اسیدهای هیدروکسی آلفا ( AHA )
 • روغن آرگان
 • کافئین
 • چای سبز
 • فرولیک اسید

سرم ویتامین سی تایتان همچنین حاوی فرولیک اسید و عصاره چای سبز می باشد.

در خصوص رتینول هم می توانید سرم رتینول 1% تایتان را با کلیک بر روی تصویر زیر مشاهده و جزئیات آن را مطالعه کنید.

کرم رتینول ، سرم رتینول تایتان

انجمن پوست آمریکا به مردم توصیه می کند که انتظارات واقع بینانه ای از محصولات ضد چروک  داشته باشند ، و خاطرنشان می کنند که محصولات ضد چروک فقط نتایج متوسطی را ارائه می دهند و هیچ معجزه ای برای شما نخواهند کرد. بنابراین انتظارات شما باید واقع بینانه باشد. یعنی هیچ محصول ضد چروکی بعد از یک مدت کوتاه استفاده چین و چروک های پوست شما را از بین نخواهد برد.

درمان های زیبایی و پزشکی برای از بین بردن چین و چروک های دور چشم

درمان های زیبایی و پزشکی متعددی برای رفع و درمان چین و چروک دور چشم در دسترس است. این مواد موثر تر از داروهای خانگی و محصولات مراقبت از پوست هستند اما عوارض جانبی بیشتری نیز در مقایسه با کرم ها یا سرم های دور  چشم و محصولات مراقبت از پوست دارند.

روشهای معمول شامل موارد زیر است:

جوان سازی صورت با بوتاکس ( Facial rejuvenation )

بوتاکس زیر چشم به منظور از بین بردن چروک دور چشم

در طی این فرایند ، یک متخصص پوست یا زیبایی آموزش دیده ماده ای به نام سم بوتولینوم یا بوتاکس را به پوست تزریق می کند. مردم معمولا تمایل دارند ازبوتاکس برای درمان چین و چروک های پویا مانند قسمت پنجه کلاغی چشم استفاده کنند.

بوتاکس با فلج کردن ماهیچه های صورت باعث متوقف کردن حرکت عضلات و حرکت پوست که باعث پیدا شدن چین و چروک های پویا می گردد به بهبود ظاهری چین و چروک ها کمک می کند . بهبودهای ناشی از بوتاکس به مدت 3-4 ماه معمولا طول می کشد.

از عوارض جانبی بوتاکس احتمالا می توان به فلج طولانی مدت عضله ، فلج بل و آسیب دائمی چشم اشاره کرد. استفاده از کرم های دور چشم مناسب و با کیفیت و داشتن یک سبک زندگی سالم ، بهترین راه مراقبت و درمان و پیشگیری از چین و چروک های اطراف چشم است.

پرکننده ها یا فیلر ها یا حجم دهنده ها

پزشکان ممکن است از پرکننده ها یا فیلر ها به منظور پر کردن چین و چروک های پوست استفاده کنند. از پر کننده ها برای بازگرداندن حجم به مناطق توخالی پوست ، مانند قسمت های تو خالی که گاهی زیر چشم ایجاد می شوند ، استفاده می شود.

در طی این روش ، یک متخصص زیبایی یا متخصص پوست آموزش دیده ، کلاژن یا اسید هیالورونیک را به پوست زیر چشم تزریق می کند. نتایج معمولاً فوری است.

مشاهده یک مقاله در مورد فواید اسید هیالورونیک برای پوست.

عوارض جانبی احتمالی شامل کبودی ، خونریزی و عفونت است و برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک نشان دهند. در موارد نادر ، پرکننده ها ممکن است منجر به انسداد عروق شوند ، که می تواند باعث از بین رفتن بافت پوست شود.

نکاتی دیگر در خصوص جلوگیری و پیشگیری از چین و چروک های دور چشم

چین و چروک ها بخشی اجتناب ناپذیر از روند پیری ما هستند ، اما افراد می توانند برای جلوگیری از آن ها قدم هایی بردارند . کارهایی که می توان انجام داد عبارتند از :

 • هر روز ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید
 • اجتناب از برنزه شدن یا برنزه کردن پوست
 • استفاده از مرطوب کننده یا کرم های دور چشم با قدرت مرطوب کنندگی زیاد به صورت روزانه
 • قطع مصرف سیگار ، در صورت لزوم
 • داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای پوست

خلاصه و نتیجه گیری  در خصوص مراقبت از پوست دور چشم 

بسیاری از افراد در پوست زیر چشم خود چین و چروک دارند. با افزایش سن ، پوست ، توانایی تجدید خود را از دست می دهد و چین و چروک ایجاد می شود.

سه نوع اصلی چین و چروک وجود دارند ،  چین و چروک های پویا ، چین و چروک استاتیک و چین و چروک های تا خورده. این موارد نگران کننده نیستند ، اما برخی از افراد شکل ظاهری آنها را دوست ندارند.

شواهد زیادی برای حمایت از درمان های طبیعی و خانگی چین و چروک وجود ندارد ، اما کرم ها و لوسیون های ضد پیری بسیاری در بازار وجود دارد که می توانند تا حدودی به شما در کم کردن و کاهش چین و چروک های اطراف چشم کمک کنند. لازم به یادآوری است که این موارد در بهترین حالت فقط می توانند پیشرفت های ناچیزی داشته باشند. ( بنابراین انتظارات شما باید واقع بینانه باشد و شعار های غیر منطقیو غیر واقعی برند ها و محصولات موجود در بازار را نباید پذیرفت )

برخی از افراد برای درمان چین و چروک خود ، اقدامات زیبایی یا جراحی های زیبایی را انتخاب می کنند. این روش ها معمولا از استفاده از محصولات زیبایی موثر تر  هستند اما گاهی اوقات می توانند عوارض جانبی داشته باشند ، مانند بوتاکس یا دیگر تزریق ها در زیر چشم.

موارد زیادی وجود دارد که افراد می توانند برای جلوگیری از تشکیل و ایجاد چین و چروک در زیر چشم خود انجام دهند. از رایج ترین آنها می توان به جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آفتاب ، عدم استعمال دخانیات و مرطوب کردن مرتب پوست به صورت روزانه اشاره کرد.

بررسی مقاله ای دیگر در خصوص درمان یا جلوگیری از چین و چروک های دور چشم

روش های درمان ، پیشگیری و جلوگیری و برطرف کردن چین و چروک های دور چشم ، روش های صحیح و علمی

چشمان شما به عنوان دو ارگان بسیار زیبا از چهره شما ، به یک مراقبت عاشقانه نیاز دارند ، بنابراین برای اینکه همیشه این زیبایی را در چهره خود داشته باشیم ، نیاز است تا از پوست دور چشم ، بسیار مراقبت و مواظبت کنیم.

چرا چین و چروک در اطراف و دور چشم ما شکل می گیرد ؟

آیا می دانید پوست اطراف چشم شما در واقع 10 برابر نازک تر از پوست صورت شما است ؟ به همین دلیل است که چین و چروک ها ابتدا در آنجا ظاهر می شوند. بعلاوه ، در ناحیه اطراف چشم شما تقریباً هیچ غده چربی وجود ندارد ، این یعنی پوست دور چشم ، کمی بیشتر از بقیه پوست صورت ، به رطوبت نیاز دارد. اما با استفاده از  بعضی از محصولات مراقبت از پوست با کیفیت و مغذی و رعایت برخی نکات آسان ، می توان چین و چروک دور چشم را از بین برد و یا از تشکیل چین و چروک های جدید و عمیق تر شدن آنها جلوگیری کرد.

جلوگیری از چین و چروک دور چشم ، برطرف کردن ، از بین بردن ، درمان ، پیشگیری ، کاهش

در ادامه این مقاله ، 6 راه و روش بسیار عالی و صحیح و علمی برای کاهش چین و چروک دور چشم و اطراف چشم و برطرف کردن آنها به شما معرفی خواهیم کرد

از بین بردن و یا کم کردن چین و چروک دور چشم بسیار ساده است - تمام آنچه که لازم است انجام شود ، چند مرحله اضافی در برنامه منظم مراقبت از پوست و چند تغییر جزئی در سبک زندگی شماست تا از تشکیل چین و چروک ها جلوگیری و یا پیشگیری شود.

1 – به منظور جلوگیری و درمان چروک دور چشم ، از قرار گرفتن در معرض شدید نور خورشید خودداری کنید

اشعه ماورا بنفش علت و عامل شماره یک در تشکیل چین و چروک است ، بنابراین بهتر است از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به مدت طولانی پرهیز شود - به خصوص در زمان های اوج تابش یعنی ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر . بنابراین هنگامی که در معرض آفتاب قرار می گیرید ، استفاده از یک کرم ضد آفتاب SPF 50+ که از اشعه UVA و UVB محافظت می کند ، یکی از بهترین موارد دفاعی شما در برابر چین و چروک چشم (و به طور کلی چین و چروک صورت ) خواهد بود.

2 - از یک کرم دور چشم با کیفیت و استاندارد و محافظ استفاده کنید

جلوگیری از چین و چروک دور چشم ، برطرف کردن ، از بین بردن ، درمان ، پیشگیری ، کاهش

پوست اطراف چشم شما کاملاً ظریف است ، بنابراین در مقایسه با بقیه صورت به مراقبت بیشتری نیاز دارد. استفاده از یک کرم دور چشم که حاوی مواد ضد پیری و ضد چروک از قبیل هیالورونیک اسید و کراتین است ، می تواند به طور قابل توجهی به کاهش خطوط ظریف و چین و چروک دور چشم شما کمک کند و روند بازسازی و نو سازی سلولی پوست را تسریع کند. باور کنید چشمانتان از شما متشکر خواهد بود.

همچنین بخوانید :  درمان سیاهی دور چشم با 15 روش خانگی

معرفی یک کرم دور چشم با کیفیت

مشاهده یک کرم دور چشم تخصصی و حرفه ای حاوی پپتید ها و ماتریکسیل 3000 با قدرت آبرسانی و روشن کنندگی فوق العاده ساخت کشور کانادا با کلیک بر روی تصویر زیر

 

بهترین کرم دور چشم حاوی ماتریکسیل

3 - چشم های خود را چک کنید

خیره شدن چشم موقع رانندگی باعث چروک می شود

آیا در دیدن مسافت های کوتاه یا طولانی و یا موقع رانندگی مشکلی دارید؟ در صورتی که چشم شما ضعفی داشته باشد ، احتمالا به طور مداوم خیره می شوید ، این خیره شدن مداوم می تواند شیارها و یا چین و چروک هایی را در اطراف چشم شما ایجاد کند که با گذشت زمان ممکن است منجر به چین و چروک های بزرگ تر شود. بررسی چشمان شما توسط متخصص بینایی سنجی ، مشخص خواهد کرد که آیا شما به عینک و یا لنز نیاز دارید یا خیر ، این موضوع می تواند به شما کمک کند تا میزان خیره شدن چشمایتان را تا حد ممکن کاهش دهید و به چشمان زیبایتان کمک کنید.

4 –  در رژیم غذایی خود حتما از غذاهای حاوی OMEGA-3 اومگا 3 استفاده کنید.

انجام مراحل روزانه مراقبت از پوست به همراه رژیم غذایی سالم و سرشار از مواد دوستدار پوست می تواند به از بین بردن چین و چروک دور چشم کمک کند. امگا 3 یک اسید چرب ضروری است که با تغذیه پوست و جوان و لطیف نگه داشتن پوست می تواند به پیشگیری از چین و چروک پوست کمک زیادی کند. ماهی قزل آلا و سایر ماهی های آب سرد ، دارای امگا 3 هستند ، با این وجود شما همچنین می توانید این ماده مغذی را در منابع گیاهی از جمله گردو ، دانه های چیا ، دانه های کتان و روغن بذر کتان و روغن های گیاهی مختلف نیز پیدا کنید.

5 – به منظور شستشوی آرایش چشم ، حتما از یک پاک کننده  آرایش چشم استفاده کنید

ناخالصی های حاصل از مواد آرایشی می توانند با نفوذ به پوست باعث ایجاد خطوط ریز و چین و چروک زیر چشم شوند. یک پاک کننده اختصاصی آرایش چشم به منظور آبرسانی و محافظت از پوست حساس اطراف چشم شما طراحی شده است . بنابراین حتما یک محصول پاک کننده چشم استاندارد و با کیفیت را به برنامه مراقبت از پوست عصر یا شب خود اضافه کنید.

6 - از یک کرم روزانه محافظت از پوست استفاده کنید

انتخاب کرم ترکیبی که دارای فاکتور محافظت SPF است و همچنین برخی از مواد ضد پیری و ضد چروک - مانند هیالورونیک اسید ، کراتین و Q10 - می تواند به طور قابل توجهی به کاهش چین و چروک دور چشم و به طور کلی چین و چروک پوست کمک کرده و از بروز چین و چروک های جدید جلوگیری کند. این راه ، آسانترین نوع دفاع تمام و کمال در برابر تشکیل خطوط ریز و چین و چروک چشم است.

منبع : 

https://www.nivea.com.au/advice/skin/how-to-prevent-wrinkles-around-eyes

کلمات کلیدی این مقاله :

# از بین بردن چروک دور چشم # درمان چروک دور چشم # چروک اطراف چشم # چروک زیر چشم # چگونه چروک دور چشم را از بین ببریم ؟ # درمان کنیم ؟ # چطور از بین ببرم ؟ # چطور چروک زیر چشم را درمان کنم ؟ # برطرف کنیم ؟

همچنین بخوانید : 

معرفی یک سرم ضد چروک قوی برای استفاده روزانه

مشاهده یک سرم ضد چروک قوی ساخت کشور کانادا با خاصیت ها و اثرات شگفت انگیز زیر با کلیک بر روی تصویر :

 • از بین بردن یا کم کردن چین و چروک های پوستی
 • یکنواخت کردن و شفاف کردن پوست
 • از بین بردن سیاهی یا تیرگی دور چشم
 • افزایش تولید کلاژن و الستین در پوست ( سفت شدن پوست )
 • به کار گیری تکنولوژی سلول های بنیادی و پپتید ها در ساخت و تولید این سرم

سرم ضد چروک و کلاژن ساز و جوان کننده پوست تایتان

بر چسب ها :
به اشتراک گذاری این مقاله

مقالات مرتبط

دیدگاه ها و نظرات و پرسش و پاسخ ها
دیدگاه یا سوال خود را ثبت کنید